Септемврийски бебета 2016-Тема 2

  • 44 018
  • 265
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 5 362
Теса,честито за зъбчетата и лазенето Hug,големият ми син лазеше,Буби за сега се мъчи само.

Мока,при нас закуската зависи от събуждането й.Ако се събуди към 7 иска кърма и после към 9 и нещо попарка.От скоро започнах да й давам резенчета банан след закуската или сварена ябълка.Тя сама си взима и дъвче.
Обядът й е някъде към 12.30.
Тази седмица я записах на кухня.Страшно й харесва,а аз съм супер облекчена.

# 211
  • Мнения: 131
Благодаря ви ,момичета!
Ако знаете  как ми се иска и тук да има детска  кухня,но не Sad  Бурканчетата са вече много еднообразни и се чудя  как да разнообразявам храната. Може  би ще започна  да слагам и различни зеленчуци в биберона,който  ви показах по-горе и да свиква така и на различни сурови зеленчуци. Тук в детската градина следобедната закуска е обикновено такава  Stop

# 212
  • Мнения: 13
Здравейте мами,
Вчера станахме на 8 месеца и 8-мо зъбче ни мъчи, направо съм се видяла в чудо, дано при вас избиването им да минава по-леко, защото при нас е голямо забавление. До този момент само се опитваме да пълзим, но не се получава, обаче най-вероятно скоро и това ще се случи. Иначе сяда и не се клатушка.

KokonTessa Аз понякога в зависимост какво готвя, му отделям от нашата храна, преди да сложа сол, олио, мазнина и тнт. Определено му харесва.
Тук има интересни предложения https://issuu.com/purvitesedem/docs/domashna_bebeshka_kuhnia

# 213
  • София
  • Мнения: 420
Днес бяхме на консултация. Здравичък е, въпреки вчерашните мъки от Т 38,6. Бързо премина, и педито твърди, че е от зъбките. Наред са горните два. Ама явно му е по-трудно и доста повиши Т.
Иначе сяда, лази, иска да ходи. Проходилката не я харесва, иска да ходинс мама да го държи за ръчички.
Тежи 8,700 и е висок 72 см вече.
От утре ще включвам глутен и попарка за закуска.
Иначе издава вече нови звуци и срички - де, ей, ай, ба, ма и много сладък като очне да ги изрежда всички наведнъж и въздуха излиза от беззъбата му устичка.  Joy hahaha

# 214
  • София
  • Мнения: 5 362
Моята щерка няма нито едно зъбче,мъчи се да лази,но за сега само се приплъзва.Като се пъхне под стола започва да вика.

# 215
  • Мнения: 1 304
Аз вчера давах череши, обелих ги и ге пасирах, много се харесаха, после ме гонеше в паяка и викаше да-да-дай за още ама днес повече, беше ме страх много като за начало да не хване разстройство.
Още нямаме нито един зъб и признаци няма. Сяда самичка след като лази и после сяда, изправя се и права на кошарата и където намери. Вече е 10 кг и 76 см

# 216
  • Мнения: 358
Здравейте, момичета! Как сте? Как са мъниците? Моята дъщеря е болна за първи път. Миналата вечер повърна няколко пъти и вдигна температура. Вчера педиатърката идва у дома, изписа една камара лекарства, включително антибиотик. Не е стомашен вирус, спря повръщането, но гърлото е зле и хрема има от днес  Tired За капак и мъжа ми днес се събуди с болки в гърлото, дано поне аз не докопам гадния вирус  Confused

# 217
  • София
  • Мнения: 5 362
Ох,Ерма,много неприятно.Дано бързо да мине.
Аз вчера дадох череши.Но не пасирам.Дълбая и давам без обвивка.Буби яде с голямо удоволствие Hug

# 218
  • София
  • Мнения: 420
Мда, и ние сме болни, ама леко минава. Само с капки и инхалации. Кашлица и сополи. Дробовете са чисти.
Аз също подсмърчам, мъжа ми също. Около нас почти всички са така. Някъв вирус р плъзнал заради това смотано време. Майка ми даже е с пневмония. Добре, че са далеч, че ако бяхме барнали нещо по-сериозно щях да откача.

# 219
  • София
  • Мнения: 420
Ерма, маски слагайте. Ние така изкарахме зимата. Понеже мъжа ми работи и беше болен няколко пъти, но за щастие детето бе се разболя тогава.

# 220
  • Мнения: 358
Благодаря, момичета!
Зимата мъжа ми се разболя доста тежко и ходеше само с маска, малката не се разболя тогава, ама сега тя успя да го разболее. Дано мине бързо, че много нервничи милата. Явно и гърлото я боли, и от хремата не може да спи ..  Cry

# 221
  • София
  • Мнения: 420
Благодаря, момичета!
Зимата мъжа ми се разболя доста тежко и ходеше само с маска, малката не се разболя тогава, ама сега тя успя да го разболее. Дано мине бързо, че много нервничи милата. Явно и гърлото я боли, и от хремата не може да спи ..  Cry
Скорошно оздравяване! За хремата инхалиции с физ р-р ще й се отразят добре.

# 222
  • Мнения: 53
вашите бебенца започнаха ли да си играят седнали и ако да какво успява да им задържи вниманието?

също да попитам давате ли попарка и пасирате ли я ?

# 223
  • София
  • Мнения: 420
Да, седи седнал моя син. Пълзи пълзи, сяда и почва да играе с нещо. Или просто се кефи, че сяда сам. И мине се не мине време пак сед, пак стане, и така.
Вниманието му задържа всяко ново нещо. Старите познати по-рядко.
Попара давах не му хареса. Давам каша за закуска, обяд пюре/месно/зеленчуково/с жълтък, следобяд каша с плод, вечерта мляко с малко каша вътре, за да е сит и да спи през ноща и да ви кажа върши работа. Че и е дребен, докторката каза да му слагам една-две лъжички каша в млякото вечерта, за да се увеличат калориите. Да вземе бой, както казва баба hahaha

# 224
  • София
  • Мнения: 5 362
Борянка играе седнала.Изсипвам й един кош с играчки и тя започва да ги прехвърля.По някое време легне върху тях.Нали не може да лази и само се плъзка и търкаля милата:ill:
Попара давам.И тя я обича.Не пасирам.Мачкам я,но не всеки път.Като сложа врялата вода върху сухарчетата,те омекват.Добавям козе сиренце и масло.Това е.Понякога давам каша за закуска.С банан или ябълка.Друг път варя макарони.Пак ги намачквам с масло и сирене.

Общи условия

Активация на акаунт