За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 111 377
  • 21 154
  •   3
Отговори
# 5 025
  • София
  • Мнения: 6 186
Мисля си как неусетно остарях. Гледам едни ботички на ток - пепел от рози... с помпончета Joy  Само преди 10 години щях да ги грабна без да мисля и да се фръцкам с тях само защото са красиви. А сега не стига, че ме болят тазобедрените стави от полвин час стоене на ток, ами и покупката ми се струва крайно безмислена и нефункционална.

# 5 026
  • Мнения: 6 009
Мисля си за това как като човек силно желае нещо, всичко останало губи смисъл и това "нещо" се превръща най-важното и специално на света. А когато го получи желанието рязко се изпарява.

# 5 027
  • Мнения: 24 454
Мисля си дали да не приложа правилото на махалото.

# 5 028
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Мисля си колко повече греша когато мисля, отколкото когато се доверя на инстинкта си.

# 5 029
  • Мнения: 100
Дорис, много истина има “Понякога  седя и си мисля, а понякога просто си седя”
На празна глава съм най- умна. Тогава и проблемите ми не са толковааа големи.

# 5 030
  • France
  • Мнения: 12 935
Мисля си дали да не приложа правилото на махалото.
Тоест?

# 5 031
  • Мнения: 24 454
Имах предвид, че всяко действие има равно по сила противодействие. Т.е. въпросът е дали да отвърна този път или пак да отмина. Още го мисля

# 5 032
  • Мнения: 3 439
Това е третият закон на Нютон, любимият ми 😁 Отмини

# 5 033
  • София
  • Мнения: 62 595
Равно по сила и обратно по посока...

# 5 034
  • Мнения: 2 199
Това е третият закон на Нютон, любимият ми 😁 Отмини
А аз съм точно обратното, махалото ще се завърне със страшна сила.

# 5 035
  • Мнения: 24 454
Равно по сила и обратно по посока...
Това не дава никакъв резултат. Най- общо казано, ако отвърнеш на лошото с добро...ти се качват на главата. А този път се ядосах много, втори ден ме държи.

# 5 036
  • Мнения: 3 439
С каквото и да отвърнеш, простият няма да го разбере, а 70-80% са такива. Нали знаеш - тъпият не страда, че е тъп, само околните.

# 5 037
  • Мнения: 9 152
Моето кредо е , че на лошото с лошо не се отвръща. Ако живеехме на този принцип, половината, ако не и целият свят щеше да е едноок.
Ако много ти е накипяло, Г-жа Рамацоти, може би просто кажи нещата в прав текст, сериозно, но мило....
Успех Hug

# 5 038
  • софия
  • Мнения: 4 180
Моето кредо е , че на лошото с лошо не се отвръща. Ако живеехме на този принцип, половината, ако не и целият свят щеше да е едноок.
Ако много ти е накипяло, Г-жа Рамацоти, може би просто кажи нещата в прав текст, сериозно, но мило....
Успех Hug

Абе права си по принцип, ама някой да се държи зле с мен и аз да му отвърна мило...няма как да се случи.  Аз не вярвам в това, че трябва да отвръщаме на лошото с добро - правила съм го и резултатът е, че след това си позволяват още повече и ти се качват на главата.

# 5 039
  • Русе
  • Мнения: 11 922
Т.е. въпросът е дали да отвърна този път или пак да отмина. Още го мисля
Като една първосигнална и скорострелна, дотолкова че думите изпреварват мисълта - мога да кажа че в много случаи не е излишно да се рекнат нещата както си ги мисли човек.И в останалите случаи, сякаш не съм загубила много. Защото отсреща може да си живеят в някаква заблуда.Обикновено гледам да разсейвам и да спирам пориви, които са в разрез с моите и навлизат в моето си пространство.По принцип освен един сериозен разрив с човек, който системно лъжеше не само мен, а и близките си, някакви други конфликти не съм си докарала, а езикът ми е дългичък. Но в мирно време съм много доброномерен и незлопаметен човек.Така че - не си го слагай и трупай, но не е излишно да покажеш как се чувстваш.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт