За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 104 364
  • 20 971
  •   2
Отговори
# 20 745
  • Мнения: 470
Днес си направих психо-продукт за лична употреба.
Очаквах съобщение, което не беше желано, представих си какво точно отговарям и влязох в програмата да пиша своето съобщение - отговор.
За моя изненада изобщо не получих нежеланото съобщение, а много по-хубаво.
Така разбрах, че подходът ми в тази ситуация е успял да формира точно това развитие на нещата. Избегнала съм сблъсъка като предварително в мислите си съм завършила казуса.

# 20 746
  • София
  • Мнения: 2 240
Мисля си, че прекалявам със силната музика на слушалки. Релакс ми е, ама често ми намалява звука, вика много силно слушаш.. технологии..

# 20 747
  • Мнения: 7 806
Мисля си, че прекалявам със силната музика на слушалки. Релакс ми е, ама често ми намалява звука, вика много силно слушаш.. технологии..

И на мен така, но аз не му обръщам внимание. 😀
Обичам силната музика!

# 20 748
  • София
  • Мнения: 2 240
Така, така, ама ми ограничава звука. Вика, после пак.

Мисля си за тия дето “ако мине”. Днес за пореден ден на опашката пред личния лекар. Много интересни хора..

# 20 749
  • Португалия
  • Мнения: 4 033
Много интересни хора..
нахални!
за характера...
аз мисля, че не го смекчаваме с годините
просто ставаме по- мъдри, дано...
аз подхождам с психология към себе си-чеша си Аз-а ,така да се каже...самообучавам се в слушане, преценяване, анализиране, вътрешен диалог, евентуално малко мълчане...чак след това, ако наистина още се налага- реагирам
знам си,че не е дългосрочна стратегия, и си знам, какво се случи при предишна подобна ситуация
знам, обаче, и че мога да уча нови номера, и не се стремя към бързи резултати
...
но, продължавам да смятам, че така не си смекчавам характера , а просто шлифовам поведението си

# 20 750
  • София
  • Мнения: 2 583
И ас с годините взех да губя търпимост към хорската простотия и към неправдите. Преди бях по-склонна да си замълча, сега от време на време си отварям устата. Но винаги преценявам дали си заслужава. И все пак, съжалявам, че съм толкова мека. Най-близките ми понякога злоупотребяват с това и ми се качват на главата.

# 20 751
  • Мнения: 2 248
Чух за новина от не особено близки хора, че чакат бебенце (съвсем спонтанна бременност) след години репродуктивни проблеми. Знам че всяка новина за подобно събитие е щастлива, но когато се случи на такава двойка е толкова специално! Зарадвах се както когато на мен се случи!

Мисля си често за тези проблеми и за това в каква обстановка живеем, за да се срещат при все повече двойки.

# 20 752
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Мисля си често за тези проблеми и за това в каква обстановка живеем, за да се срещат при все повече двойки.
Това твърдение не е вярно. Не се срещат при все повече двойки, а се обръща повече внимание.

# 20 753
  • Мнения: 2 248
Не съм сигурна. Проучвания показват сякаш точно обратното. Като се добави и късната възраст, на която всяко следващо поколение може да си позволи да има деца и други здравословни и хранителни фактори сякаш се натрупва доста.  Макар че ние сме по-скоро изключение сред нашите най-близки приятели, колкото повече научавам за други в периферното ни обкръжение  си мисля, че няма как да е имало толкова много двойки с проблеми преди 50 години сред примерно бабите ми и дядовците, както и преди 30-40 когато родителите ми и тези на връстниците ми са правели деца. С нивото на репродуктивната медицина в онези години ми се струва, че щеше на има  много повече бездетни двойки. Нещо, което сега се преодолява с инвитро и други АРТ процедури.

Може и да греша де, но сякаш и статистиката го потвърждава.

# 20 754
  • Мнения: 156
При мен се получава сякаш обратното. С мек характер съм и винаги съм гледала да премълчавам, да не наранявам, да бъда деликатна спрямо околните. С годините обаче нетърпимостта ми нараства и често се усещам как срязвам с думи и поведение.
И аз съм така като теб. И много неприятно изненадвам хора, които са свикнали да премълчавам, това, което не им е удобно да чуят Simple Smile Започвам да се чувствам приятно освободена.

# 20 755
  • Мнения: 1 702
Не съм сигурна. Проучвания показват сякаш точно обратното. Като се добави и късната възраст, на която всяко следващо поколение може да си позволи да има деца и други здравословни и хранителни фактори сякаш се натрупва доста.  Макар че ние сме по-скоро изключение сред нашите най-близки приятели, колкото повече научавам за други в периферното ни обкръжение  си мисля, че няма как да е имало толкова много двойки с проблеми преди 50 години сред примерно бабите ми и дядовците, както и преди 30-40 когато родителите ми и тези на връстниците ми са правели деца. С нивото на репродуктивната медицина в онези години ми се струва, че щеше на има  много повече бездетни двойки. Нещо, което сега се преодолява с инвитро и други АРТ процедури.

Може и да греша де, но сякаш и статистиката го потвърждава.
Коя статистика?
Защото, както се каза, не е вярно

Моя близка в района на близкия изток казваше, че много, много репродуктивни и генетични проблеми не се регистрират изобщо от тия райони, а биха казали много за проблемите на ранното раждане и забременяване.

# 20 756
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 177
Що така загрубяха хората 😵

# 20 757
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 682
От най-близките ми приятелки седем са с репродуктивни проблеми,
при пет от тях след години (за две от тях -  по десет години) борба имаше успех. Общо взето само три от нас са с огромния късмет да не се сблъскат с това емоционално, физическо и финансово предизвикателство. Определено статистиката е по-различна от времето на майка ми. Комплексни са причините, но е факт.

# 20 758
  • Португалия
  • Мнения: 4 033
три от пет първи братовчеди, с репродуктивни проблеми - инвитро-та и икси-та
в близкото ни обкръжение - същата тежест - 3 от 5

какви майки, какви баби...в смисъла на „те ти, булка, Спасов ден “

# 20 759
  • Мнения: 1 702
Помня едно време имаше голям брой храмове и църкви, известни като места, на които жени ходят да се молят за бебе.
Стар като света проблем, но ще е интересно да се дадат статистики за проблемното забременяване като цяло.

Защото едно време една жена роди 7, друга 5, трета - 3 деца и прираста не се усеща. А това, че на 100 жени 20 ще имат проблем не е било и отчитано като статистики.

Общи условия

Активация на акаунт