Пролет чука на вратата, ЮНЧЕТО си стъпва на краката

  • 23 991
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 060
Много хубаво пра`йш. И аз все имам въпроси и като видя, че са натоварени и си казвам, че това не е толкова спешно. После питам вас и така...

# 721
  • Мнения: 555
То вече да се хванеш за главата,почвам наистина да се изнервям. Всичко е вредно, грешно с късни последствия и т.н. Днес примерно разбрах, че не било хубаво детето да спи по корем, защото крачетата се изкривявали и това според ортопед.
Днес дадох на малката бадемово мляко, което й направих аз. Правих с него, вместо с вода, оризова грис.
Никой нищо не каза, по въпроса със задавянето на бебето и даването на парченца, тоест привикването му да дъвче.  newsm78

# 722
  • Мнения: 509
Като чета какви способности имат вече бебешоците ви започвам да се притеснявам и без това от няколко дни я мисля , моята прекрасна София. От скоро седи, но не е съвсем стабилна, по някоето време пада. За стъпване на крачетата грам не може да се говори, тоест още е твърде далеч от това, дори и да я придържам. Когато е по корем е много активна, надига се , застава понякога на колене, но по гръб се напряга да се изправи само ако иска нещо да си вземе, но мн рядко. Почти на 9 месеца е, не знам, честно малко се притеснявам. Принципно съм на мнение без пришпорване, всичко когато му дойде времето, но да не бъркам?! Все пак ми е първото дете.
Отделно я забелязам от няколко дни, че май иска да спи на възглавница. Вие какво мислите по въпроса? Все ляга отгоре на обиколниците и е спокойна, спи дълбоко, но те са много обемисти.
И за козето сирене, днес се убедих, че просто не й харесва, градско чедо си ми е  Laughing яде всичко, но от него започва едно напъване да повръща, гадно й е. Мога ли да пробвам с друго сирене? Краве, овче? Искам да й правя попарки.
И последното ми терзание, поне на този етап е, как се справяте с парчетата? Ние сме само на пюрета, единствено овесените ядки, които са финни давам така. Веднъж й дадох бисквитка, как се задави само аз и баща й знаем. На мен ми стана лошо, той се разтрепери, едвам се оправи детето и от тогава не смеем да даваме. Какво се прави всъщност, когато бебето се задави?
Спокойно-и при нас много не се застоява седнала ако няма интерес. Но за ставането се правят упражнения като коремна преса. Ако й хванеш крачетата (придържаш между колянцето и глезена внимателно) и тя желае и се вдигне сама значи има желанието и е въпрос на време. Имай предвид, че отначало ще й е трудно сама да се вдигне,защото коремните й мускулчета са нетренирани,а и невинаги й е интересно. Ние тренираме така всеки ден и ефекта е отличен. За ходенето с подкрепа и ние стъпваме неуверено и само с поддръжка под мишничките и се уморява бързо,но открих,че като я сложа на парното до прозореца да гледаи да се подпре с ръчички а аз я подпирам отзад седи уверено и без да я хващам,но ме е страх,че ще се свлече отведнъж и все държа в готовност да я хвана. Но определено там й е интересно и се държи права до 2-3 минути сама. Whistling
Мисля,че всичко е въпрос на възбуждане на интерес. Относно задавянето и аз си изкарах акъла веднъж с хапка по-гъста каша,но постепенно почнах да й давам по-малко и по-малко намачкани с вилица неща-например банан. Тя се научи да плюе излишното или твърде едрото й парче. Естествено аз се старая да не й пъхам лъжицата в гърлото чак,зада дам възможност да се усети сама как да постъпи. Вече й давам да се пробва да си отхапва сама за сега само банан и то под строг контрол на количеството на хапката,но тя си изплюва излишъка. Недостатъка при нас е че не възприема пюретата и търси какво има в чинийката на мама... Heart Eyes но и това време ще дойде. Злояда е като мен... #Crazy така,че пробвайте и ще се получат нещата.

# 723
  • Мнения: 555
Благодаря, Sorenta!  bouquet

# 724
  • Мнения: 509
Много хубаво пра`йш. И аз все имам въпроси и като видя, че са натоварени и си казвам, че това не е толкова спешно. После питам вас и така...
Да,и аз виждам,че са натоварени,но в крайна сметка нали за това са консултациите! Все пак веднъж месечно се виждаме (и добре,че) и те уж са компетентните лица! Както и да ме гледат накриво аз съм си в правото-питам защото искам най-доброто за детето...не че е гаранция, че и лекарите са прави!защото ако се гмурнеш в морето от инфо в нета трябва да се гръмнеш от разнопосочни мнения и препоръки!
Това за спането по корем не го знаех,но за възглавницата знам,че се въвежда към 2рата годинка,макар че ние спим на триъгълна против задушаване/рефлукс възглавница от 6тия й ден.ортопеда каза,че е ок.

# 725
  • Мнения: 5 060
Магинка, ще видиш( и да не забравиш да пишеш тогава) как рязко детето ще дръпне и за ден-два ще може да се справи с всичко, което сега му се струва непосилно. Развиват се с часове. Просто детето не е изпитало нужда да се изправи само, затова не го прави.
Задявянето ми е голям кошмар. Моят го правеше често, дори с гладко пюре. Сега има половин зъб и сам започна да дъвчи, дори гладкото пюре.  Wink
Те си знаят най-добре, ама ние все да се притесняваме за нещо.

Затов, Sorenta, като си харесам един източник гледам  да се придържам към него. Иначе рискувам да стана разногледа.

# 726
  • Мнения: 10 709
Моята педиатърка каза, че пюрета с парченца /за 8м+/ било препоръчително да се дават само ако бебето има поне 4 зъба. Аз му бях взела такива пюрета, но ги пасирах като видях парчетата. И добре, че така направих. После питах педиатърката и ми каза това за зъбите, а той е още само с два.

# 727
  • Мнения: 5 060
Всъщност, моят се научи да дъвчи точно с такова пюре, (по спомен) беше пуйка с ориз и още нещо.

Последна редакция: вт, 07 мар 2017, 23:51 от Мохини

# 728
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Давайте им да дъвчат, да се опитват поне, че с голямата това ми е още голяма мъка! На три ще стане, не иска да яде храна с парчета... Иначе със сандвичи, солети, картофи и т.н. проблем няма. Но храната с лъжица е зор, позиви за повръщане... Бебето се опитва да дъвче, което ме радва. Но явно е до дете, еднакво ги гледам...

# 729
  • Мнения: 1 976
Огнян дъвче,поне от месец. Не мисля,че е въпрос на зъби,защото той дъвче с венците. Не обича малки "неясни" парченца,т.е. или трябва да е пюре или наистина парченца. Така че му режа всичко на малки кубчета и си ги дъвче. С баткото не помня как е било. Понякога не му се дъвче (сега като са му подути венците предпочита пюре). Но пък днес му направих запечено във фурната пюре и хем дъвка,хем е мекичко. Но ориз,просо,макарони не харесва да дъвче. Гълта,но не я сдъвква хланата.

# 730
  • Мнения: 555
Сорента, аз за възглавничката съдя по това, че от известно време все иска да си сложи главата върху нещо или пък е с ръчички под главата, и спи доста по спокойно. Като я взема при мен на спалнята, бошува, рита и като стигне до възглавницата ми си ляга на нея.
Мохини, до сега уж бях спокойна, но като прочетох тук в темата и като се замислих, че баща й на 9м.е проходил се попритесних, да не греша аз нещо. Не съм я слагала на проходилка и се зачудих, дали пък няма да я стимулирам или точно обратното.
Не знам дали споменах, че от 10тина дни Софи крещи с пълна сила, просто ей така. Някое друго мъниче с подобни гласовити способности? Нормално ли е?

# 731
  • Мнения: 555
Понеже гледам, че няма предложения за заглавие на теми се включвам с едно: " Чук, чук яйчице, бебенце расте " , не е нещо уау, но е нещо  Laughing

# 732
  • Мнения: 5 060
И моят не може да се сети за какво са му краката. Стъпва на нокти, някакси си подвива пръстчетата и така.
От два дни е на проходилка, но го оставям около 20-30 мин общо на ден. Има лек прогрес, стъпва на пръсти, не на нокти.
И докато до вчера само сядаше сам, днес се прехвърли от неговото легло в спалнята.
По някаква случайност бях издърпала кошарата, та беше залепена за спалнята.
Като го видях ми се преобърна всичко.
Като го слагах да спи през деня наслагвах възглавници между леглата, ако реши пак да скача да е на меко.
Та детенцето само ще си реши кога, днес не може да прави нещо, а утре наваксва с 5 новости.

# 733
  • Мнения: 996
Сорента, аз за възглавничката съдя по това, че от известно време все иска да си сложи главата върху нещо или пък е с ръчички под главата, и спи доста по спокойно. Като я взема при мен на спалнята, бошува, рита и като стигне до възглавницата ми си ляга на нея.
Мохини, до сега уж бях спокойна, но като прочетох тук в темата и като се замислих, че баща й на 9м.е проходил се попритесних, да не греша аз нещо. Не съм я слагала на проходилка и се зачудих, дали пък няма да я стимулирам или точно обратното.
Не знам дали споменах, че от 10тина дни Софи крещи с пълна сила, просто ей така. Някое друго мъниче с подобни гласовити способности? Нормално ли е?
И момата ни обича да спи на възглавница има си неина много нисичка но проявява интерес и към нашите.Иначе и те е на почти 9м и неможе да сяда сама,ако аз я сложа си седи стабилно и краката си незнае да ползва въпреки че я слагам на проходилка.И тя много крещи особенно когато водим видео разговор с някоя от бабите изобщо неможем да се чуем от нея.

# 734
  • Русе
  • Мнения: 1 033
О, изписали сме темата. За нивата видях само едно предложение, да кажа и аз:
Слънце вече ни напече, по разходки тръгва ЮНСКОТО човече.
Честит празник, момичета! Бъдете обичани и ценени!
И моята госпожица пищи. Някой път остро и пронизително, като гларус е. И реве от солидарност с кака си, главата ми гръмва  Laughing Много задобря с проходилката ама иначе нито се изправя сама, нито нищо. От няколко дни взе да се приплъзва по корем назад, но да се опита да направи опора на ръце - тц. Аз обаче вече имам опит с такова, тромаво дете и хич не се притеснявам. Даже се плаша като проходи и тя как ще е все залепена за кака си, пък тя не всеки път е ок да й се вземат играчки, ще е война...

Общи условия

Активация на акаунт