Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 38 764
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 301
Айде и аз да се пльосна в новата тема  Mr. Green
Моят калпазанин ме рита най-вече от ляво, но по 1, 2 пъти на ден и от дясно..  Joy Ей много силен става, чак ми се издува около пъпа.. с крак ли бута, с лакът ли..  Joy
А аз чета една книга за майката и бебето и в нея пише, че новороденото не трябва да спи с пухени завивки, а само с памучни, че да не прегрее newsm78 Кажете вие вече опитните..
Аз имам 2 завивки много мек и тънък плюш са, а май няма да мога да ги ползвам.. или?
Дали в тия книги не прекаляват? newsm78

# 31
  • Мнения: 1 111
Трябва да се внимава да не се прегрее бебето действително. От една страна те не могат добре да си регулират температурата, от друга не могат да се завъртят и отвият. А и като се има предвид, че обикновено при новороденото се поддържа постоянна температура от поне 22 градуса, не е добре да се завива с дебели завивки. Аз затова олекотени завивки не съм ползвала. Завивах с плетена пелена или памучно одеяло.
Но като цяло и аз не обичам крайностите от сорта на това не трябва да правите в никакъв случай, така че просто преценявайте трезво ситуацията. Ако на вас ви е топло, то и на бебето му е топло най-вероятно Simple Smile

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Първите си бели косъмчета видях в осми клас. И мама рано е открила, че ѝ побелява косата. На 27г. съм, а като ми израстат корените изглеждат сякаш това е косата на мадама на 2х27г. Исках да кажа, че и аз съм за боядисване  Laughing Не сте сами. Ама като станем чудно хубави всичките, няма да има кой да ни е конкуренция  Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 779
Ох, и на мен хич не ми се боядисва, но от няколко години ми се налага, че съм с доста черна коса и тези бели косми ( гаден ген). Ходя на фризьор, че едвам намерих боя от която да не се обривам.
Иначе бебчо ще си къпя всеки ден, според мен си е хубав ритуал за заспиване. Аз със сина ми си бях измислила къпане в 11 часа, после дълъг сън и си беше свикнал. После лека полека го измествахме къпането и така си стана супер ритуал за заспиване. Но аз се кефя на такива режими.
Bella_83 и аз така направих дълга разходка днес Simple Smile Иначе ходя на фитнес и вървя на пътеката по 5км.
Минах и през Minene имат страхотни неща,
харесах един комплект чаршафи с обиколници
Моят бебок ме ръчка с ръце явно ниско долу, защото е с главата на долу, много рядко рита с крака или нагоре има повече място ине усещам. Иначе е изцяло позициониран в дясно и е много смешно като плуча контракция коремът ми става супер асиметричем

Последна редакция: сб, 21 яну 2017, 21:05 от vesi21

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Добре, че в родата белите коси се появяват след 50 годишна възраст, че въобще не ми е до козметични процедури. Кръста и пубиса много ме болят, корема ми тежи и не ми се ходи при никакви козметици и фризьори да стоя легнала и седнала сума ти време на едно място. Мислих си да направя едно почистване на лице и подстригване, защото след раждането ще е малко трудно, но да мине прегледа в началото на февруари и ако съм по-добре ще отида.

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
Моите си спяха с пухена завивка. Ама като по-големи, да, те са летни бебета и двамата, та като новородени спяха само с чаршаф завити. Но зимно време вече си бяха шаврътливи и с една голяма надиплена пухенка си решавах проблема с развиването. С малкия, де, баткото спеше в торба. Опасност от прегряване не виждах никаква, първо, защото вече си регулираха Т сами и второ, защото у нас се спи на изключено парно и нощем е хладно. Аз не мога да търпя включено парно нощем и като идем някъде на хотел, където е централно и не го спират, откачам.

# 36
  • Мнения: 301
Момичета, на вас разчитам да ми помогнете, че много се обърках.. Rolling Eyes
Какви дрехи, по колко бройки и какъв размер да купувам.. от 0 до 3 или от 3 до 6? Аь си поръчах 3 гащеризончета с петичка от 0 до 3м., комплект от бодита с къс ръкав от 3 до 6, 2 броя дълги панталонки от 0 до 3м. И 3 броя къси от 3 до 6м. Казват ми, че гащеризончетата с петичка ще са му малки, че няма да може да рита и да се опъва с тях, а аз много ги харесах тези, които съм поръчала.. те са с дълъг ръкав и се надявдм поне 1 месец да ги носи.. то нали и април е студенко.. newsm78
Много ме объркаха, честно..
От Асда много ли миниатюрни размери са тези от 0 до 3м?

# 37
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз лично гащеризончета с петичка за толкова бързо растящо бебе намирам за безсмислени, да. Няма да купувам такива. След 6-9 месеца горе-долу могат да се износят, и пак си зависи от детето, някои растат и тогава с по 5 см. на месец.

# 38
  • Мнения: 1 111
Аз пък само такива гащеризони ползват. То новороденото не се скъсва да рита постоянно, а и на тях дрехите не са им точни, обикновено са доста по-широчки и дълги. Моя си живееше перфектно в такива и не са му опъвали никъде. За мен най-удобното облекло поне до 3 месец е боди с къс ръкав и цял гащеризон. После може боти с панрщталон само. И не, не са много миниатюрни 0-3 месеца. Но 0 месеца или 50см са

# 39
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Мерси, miss_july . Може и да е била замърсена, да. Но ако си имам бактерийки ще е лошо. Аз антибиотик съм пила няколко пъти в живота си и ще умра от яд, ако сега точно бременна се наложи  Confused
За дрехите - аз имам и с дълъг, и с къс ръкав от 0-3, от 3-6 също, но съответно 0-3 са повечко дълъг, а 3-6 къс. Нямам чорапки, буйки или обувки пък съвсем и не знам колко ми трябват и дали Thinking Много съм зле  hahaha То аз освен количка,стерилизатор и дрешки, друго нямам купено. Поръчано е леглото с матрак, две гардеробчета също. А, и шишетата чакам от Англия. Имам един дъъълъг списък с неща , но мъжът ми все твърди, че е рано. Ще видим кога ще летим по магазините като луди, аз с корем, той изнервен  Whistling

# 40
  • варна
  • Мнения: 262
Хоп в новата тема. Благодаря за която bouquet
И аз бодитата с къс ръкав ги уважавам повече,за гащеризон или панталонки предпочитам да са с отворени крачоли, но пусто много са сладки и купих едно две неща с петички. Горе долу започвам да виждам цялостната картинка за нещата, които мисля задължително да купя предварително, едно по едно ми се избистрят. Само количката ще е мъка. Thinking

Последна редакция: нд, 22 яну 2017, 07:48 от Primera

# 41
  • Мнения: 301
Аз поръчах пакет бодита с дълъг и пакет бодита с къс. Само се чудя защо в Асда няма пакети с панталонки.. само панталонки ми остават, че тези, които поръчах не знам дали ще ми стигнат..  Thinking

# 42
  • Мнения: 520
благодаря за хубавата темичка bouquet
аз още не съм започнала с преглеждането на дрехите, а трябва, че се оказа, че съм върнала една голяма част от дадените ми дрешки преди, та да се ориентирам какво имам при мен. доколкото си спомням много купувах зелени, жълти и бели неща, така че и момиче да е, все ще изкарам за начало Wink

за къпането всяка вечер - аз къпех само с вода и от време на време с шампоанче или там гелчето за къпане. не толкова, че бебето е мръсно, а по-скоро за раздвижване на кръвчицата и като ритуал преди сън, после масажче и си му е супер. и досега си търси банята вечер
поне съм спокойна засега, че няма да е някой миризливко, който не се къпе Joy

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Ева,не бързай да се притесняваш с урината.Аз така се шашнах миналата седмица,защото съм чувала как бактерията предизвиква преждевременно раждане,но като повторих изследването всичко излезе наред.Тя моята аг като и се обадих ме подсети,че първо трябваше да пишна малко извън чашката,а аз забравих.
Моето бебче така се е настанило,че нощем вече мога да спя и на ляво и на дясно,а преди на дясно ме болеше.

# 44
  • София
  • Мнения: 285
Напомням и в тази тема за срещата днес в 13ч в Щастливеца и си лягам, за да не я пропусна Simple Smile
Гледам за фризьори си говорите. Моята коса е много зле откакто забременях - супер суха и се оплиташе ужасно, съответно днес и спестих боята (а съм супер побеляла), но посетих един салон и я скъсих 20см, дори фризьорката се шокира искрено като и казах "Режи!" и показах докъде точно.
Аз точно си мислех какво още да докупя - дълъг, къс ръкав и т.н. и една позната ми стовари много дрешки - има и една торба толкова дребни, каквито аз изобщо не съм купувала - някакъв странен френски размер 53см - води се техния нулев за новородено, но ми изглежда по-дребен и от HM-ските 50тки. Ако ще докупувам нещо като дрешки ще е чак лятото и тогава ще видя какво.
Аз тази седмца трябва да давам кръв и урина, дано всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт