Зяпат мънички устенца, Августинче хапва си пюренцa

  • 29 913
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 510
Снощи заварих госпожицата да спи по корем и аз, което не се случва за пръв път, но преди това беше през деня.

За кашите: купувам. По принцип съм ЗА готвенето и по-нататък аз ще ѝ приготвям по-общата храна. Обаче сега предпочитам да купувам пюрета и каши, защото първите съдържат омега-3 мазнини, които са едни от най-полезните, а и контролът е засилен (не говоря за български марки, понеже ме съмнява там да ги следят особено), пък вторите пак са направени с проверени съставки, така че дали аз ще сваря оризово брашно, или ще купя готова каша, разлика няма. В момента оризовата е на Hipp, похвалиха ми и Töpfer.

Аз също захранвам само с готови пюрета на Хип. Нямам никакво физическо време да варя каквото и да е било, а и считам, че така перфектно смляно няма как да ги предложа на девойката си. Около мен вече има над 20 мами, да ти кажа на 80% всички са на готови пюрета. Разбира се всеки сам решава за себе си. Относно засиленият контрол, напълно съм съгласна с теб, даже в случая зеленчуци и плодове с неясен произход въобще не представляват интерес за мен. Аз нямам село и нямам кой да ме снабдява с био продукти. Храня се здравословно с хубави плодове и зеленчуци, но колко е здравословно и колко са хубави е друг въпроса и колко е био това, което се предлага за био не зная. У дома експериментирах - купих 2 моркова био и два от останалите, уточнявам преди Нова година. Още стоят в хладилника и едните и другите и следа от изгнило по тях няма. Месец и половина.

Последна редакция: ср, 08 фев 2017, 22:14 от ansy81

# 706
  • Мнения: 378
Няколко дни ме няма и вече сте минали на каши Simple Smile В това отношение подкрепям Алистра и без да чета статии- лично за мен кашата е празна калория, помпи килограми. Малко като ярма при животните. Аз нали захранвам по схема зеленчук- месо + жълтък- плод съм ги оставила за 7 месец , но с идеята да въведа самите култури и най - вероятно ще сваря въпросната култура и ще я пасирам. Бих давала лично според моите виждания КМ + плод и бисквита за следобедна закуска.

Относно пюретата - аз му ги правя в уреда на Авент. Бързо, всеки ден прясно, а и излиза по- изгодно. Не купувам био зеленчуци, защото имам двор и повярвайте, не съществува култура, която не се тори/ пръска или третира. За контрола на купените пюрета не съм убедена особено ( не че се втелясвам на тази тема), защото при масово производство най- вероятно не са топ продукти. Не знам. Но бих купила пюре, на Хип знам, че уж са най - добри, а и бебешора си е на тази марка от раждането.

Да се похваля, въвела съм ( пиша ги, за да дам идея): картоф, тиква- бяла и жълта, морков, тиквичка, броколи, карфиол, зелена чушка, пилешко, пуешко, банан,  но пюрето грах с картоф предизвика фурор Simple Smile На ред са сладък картоф и зелен боб. Яде по 220 гр и иска още Simple Smile

Да ви попитам нещо, кога се започва с шишетата за вода, от които бебето само се учи да пие?

# 707
  • Мнения: 1 839
Не знам, всеки преценя. Аз например съм пробвала и домашно, и купено пюре. Има някой сполучливи, но има някои, които като ги отворя и помириша чак ми се гади.. като тиква например. Нито на вкус, нито на аромат ми докарва на тиквата, която аз правя. И като цяло купените пюрета (поне тези, които аз съм взимала) имам чувството, че всичките имат еднакъв вкус и аромат. За месните може би ще заложа повече на купените, че със всичките тия хормони дето ги бият.. Имам поне за в началото едно малко домашно зайче. Но дори и за другите меса имам сигурно място, откъдето да взема (на мм баща му е месар). И честно казано пак не ми се рискува особенно, имайки предвид, че колкото и качествено месо да купува той пак не се знае какво се е случило, докато стигне до неговия магазин.

# 708
  • Мнения: 1 839
Мега, май имаше шишета 6+ на Авент.
Аз съм въвела картоф, тиква, морков, пащърнак, сладък картоф, тиквичка. При нас сладкия картоф предизвиква фурор. Чудя се обаче с какво да продължа. Мислех за карфиол или броколи, но ми се струва рано за тях като, че ли.

# 709
  • Мнения: 992
Страхотно захранване, Мега Simple Smile Дано да ни се получи и на нас  Praynig
Ще взема и аз така да пробвам, но без да пюрирам. А ако не стане и аз ще взема Авент.
Вече можеш да почваш с преходни чаши. Но...доста бебета не искат да пият от тях и си чешат венците само. Пробвай. Към 8-9 месец има други чаши.
Не е рано за броколите и карфиола Simple Smile

# 710
  • Мнения: 1 156
Здравейте, не успявам всичко да изчета.  Моля да ме извините , ако въпросът ми е обсъждан...
Беба яде от почти месец пюрета. До момента е яла само морков и тиква.днес изяде 120 гр за първи път и после сука , но малко. Утре пак ще давам морков и тиква , защото имам домашни. Трябва ли да увеличавам постепенно количеството пюре? Не обичам мл и разни такива мерения, но... Все пак сигурно има някакъв грамаж за 6 месечни.., който може да ми е да речем горна граница...
Когато въведа друг зеленчук пак ли давам по мъничко ? Малко не схващам как въвеждам пащърнак, тиквичка, броколи, картоф , след като тя вече е яла 120 гр тиква ? Sad
Също...Ако не давам каша , какво да предложа за следобедно и то кога всъщност се въвежда ? Сред цяло заместено обедно хранене ли ? Извинете за дългия пост...Но нещо се обърках.
Мисля 6 месец да го изкара на зеленчуци.7 да добавя жълтък и плодове.8 месо. Добре ли е така ?

# 711
  • Мнения: 1 839
Мисля, че месото е по-добре да е преди плодовете. Но все пак ти си решаваш.
Средно 1 порция обедно пюре е около 200гр. Но всяко дете, както и възрастен, не може да изяде винаги точно 200гр. Понякога е повече, понякога по-малко. Ако се наяде с 170 например, няма да я тъпчеш с още.
Аз новите неща ги въвеждам по малко. Например днес 170гр. Тиква + 30гр.морков. Утре 150гр.тиква+50гр.морков.. и така увеличавам, докато не ги направя 50 на 50 или новото да преобладава Simple Smile
И аз захранвам от месец, едва последните няколко дни започна да хапва по цяла порция. Мисля след още няколко да започна и следобед да предлагам.

# 712
  • Мнения: 1 156
А следобед какво ще предлагаш?  И също ли се предлага АМ / кърма и на двете хранения или ?

# 713
  • Мнения: 1 839
За сега ще започна с каши, по нататък ще наблегна на плодове.
Иначе да, аз винаги предлагам кърма. Дори в повечето случаи около час и половина - два преди обедно пюре. Почти не се е случвало да издържи от сутрешното кърмене до обедното хранене.

# 714
  • Мнения: 2 173
Ох, аз съвсем се чудя вече след зеленчуците какво да въведа ... казвате месо. Ще го помисля. Днес яде пюре предимно от картоф. Хич не му хареса. Утре ще тествам пащърнак, готово пюре, въпреки че и аз намирам голяма разлика във вкуса, мириса и цвета ако щете между готовите и домашното. Бих дала варен, пасиран кафяв ориз,не мисля, че е вредно или излишно. Не може да годинка само на кърма. А по въпроса с адидас-а съм ви изпреварила всички и с маратонки и с анцунг от преди повече от 5 месеца, да са ни живи и здрави шашавите баба и дядо. Grinning

# 715
  • Мнения: 1 156
Да не би да има нова тема вече ?

# 716
  • Мнения: 1 156
Ще се радвам много , ако Алистра отговори на дългия ми пост Simple Smile

# 717
  • Мнения: 2 173
Ако имаше, щеше да има линк...  Mr. Green

Вчера си говорих с една мама в градинката и тя каза, че и нейното (като моето) не искало да пие вода до ненамсикой месец и тя дала първо чайчета. Такива от копър и лайка и пр. Чудя се дали е добър вариант, защото вече сериозно си яде пюрета, пък вода хич не иска.

Вашите мъници дали правят като Дамян, той е постоянно в джаза, няма секунда да стои спокоен, едва сменям памперс, ръцете са в устата в опит да ги навре до лактите, постоянно издава звуци, върти се, яде си краката, напъва се, сумти, пъшка... шило невъзможно.

# 718
  • Мнения: 1 839
И Симеон е същото диване.
Наскоро някой питаше как мислим да ги къпем занапред бебоците. Ние сега ползваме подложка на коятто е полулегнал, мисля по-нататък да взема ето такава
http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=59&pid=102497&sgid=59

Иначе гледах и друг вариант на ваничка, ама май няма да имам къде да го държа, че ни е тясна банята  Confused
http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=59&pid=79865&sgid=59

# 719
  • Мнения: 581
Да ви успокоя и мойто е шило мрънкащо. Сега се опитах да го храня ама не би. Обаче мляко иска. Днес се киселее не, че има ден без да е кисел. Аз давам лъжичка, той си смуче палеца. Иначе всичко се опитва да лапа.

Преходна чашка ни подариха, но за сега май само си чеше зъбите. Предполагам, че докато са кърмени по активно си набавят необходимата течност. Нали с това се обосновават в момента по въпроса с водата. Иначе вариант за даване на вода е с лъжичка, ако държиш да пие.

За къпането си мислех, че ще започне да сяда и така ще се случат нещата. Не ми се иска да купувам неща, които после да се чудя къде да слагам.

Точно в момента с малко доза черен хумор бих казала "вече половин година стана откакто Августинче тормози мама" Twisted Evil

Последна редакция: чт, 09 фев 2017, 13:04 от Linusha

Общи условия

Активация на акаунт