ОКТОМВРИЙСКИ МАМИ 2017

  • 47 639
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 19 715
По-скоро производителите се презастраховат с това, което пишат на листовките Wink
Много, много трудно можеш да предозираш с фолиева Peace

# 691
  • Мнения: 4 009
Аз пия неофолик мета и Пренатал.
Аспирин не са ми изписали.Преди го пиех профилактично и получих междуциклено кръвотечение,отделно и запек.Много се надявам да не ми се налага да го пия.

# 692
  • Мнения: 168
Гаден е протекта....наистина!на мен ми е изписан 1/48 часа...но в деня ,в който го пия съм на легло😭

# 693
  • Мнения: 35 179
Здравейте! Според вас нормално ли е да имам леки болки и придърпвания в областта на пъпа?
А какво се прави при запек? Круши не помогнаха Sad

# 694
  • Мнения: 18 639

Сушени сини сливи помагат също, даже по мое мнение доста по-добре от крушите. Особено онези месестите. Това обаче, при положение, че сушени плодове ти понасят. Аз много обичам, но не знам какво ми стана в последната година - както хапна фурми или сушени сливи и ме свива стомаха веднага.

Да се оплача, поръчах си няколко дрешки за бременни от Asos. Не стават и за парцали. Рокля и пола от толкова тънка материя, че и подплатите са по-плътни (безшевното ми бельо се очерта). Добре че е безплатно връщането. Въпреки че съм решила да не минавам с много дрехи за бременни, някои базови неща ще ми трябват за работа поне.

# 695
  • Мнения: 4 009
Нормално е да има болки.Бях го питала моя док и ми разрешава само ношпа да пия в такива случаи.
В случай на запек аз пия сироп Лактулоза.Разрешен е за бременни.

# 696
  • Мнения: 168
Здравейте! Според вас нормално ли е да имам леки болки и придърпвания в областта на пъпа?
А какво се прави при запек? Круши не помогнаха Sad
   Аз този път съм точно обратното...на ден по 3-4 пъти до 00. Но ям мн краставици...може да помогне

# 697
  • Мнения: 351
Момичета, вие записахте ли се за женска консултация или е рано още, ако някой може да препоръча лекар за ЖК по здравна каса за София защото се чудя къде и при кого от толкова много мнения в нета, но реално не познавам никой доктор и нямам лични впечатления.

# 698
  • Мнения: 1 102
Здравейте!

Аз продължавам с лежането и честно да ви кажа вече ми действа на психиката.
Кървенето ми спря, но как е положението ще разбера идния понеделник. От днес почвам 10-та седмица и аз вече си мисля, че е време да се ориентирам за ЖК, но докато не ми приключат проблемите още не мога да се реша. А и не мога да избера...
Мислих да се запиша при докторката, при която родих първия път, но сега като че ли не се чувствам сигурна в избора си.
Чудя се дали да не е д-р Георгиев от МД Варна, чувам много добри отзиви за него. newsm78

Фетална морфология и БХС се правят между 11 и 13 седмицаи затова е желателно вече да се записваме на ЖК.

За запека да вис поделя - този път нямам този проблем, но с първата бременност го имах доста сериозно. А напъните са нежелателни по време на бременност. Тогава доки ми каза да ям киви сутрин на гладно или сладко от рози. Но да ви кажа на мен не ми помагаше много.

# 699
  • Мнения: 4 009
И аз не съм се записала на ЖК,мисля че ми е рано,утре влизам в 9 г.с.Ходя при моя лекар,който ми прави инвитрото.Все още не мога да се отпусна и да се зарадвам истински и все се притеснявам да не се обърка нещо,поне да мине критичния период.

Лизи,ама ние сме били съгражданки. Simple Smile

# 700
  • Мнения: 1 102
Да, много мами варненки има тук Simple Smile Много ще се радвам, един път вече да минат неприятностите, да се запознаем всички на живо. С първата бременност се сприятелихме с много майки от тук и бяхме страхотна тайфичка по лекциите за бременни, а после и на разходки с бебчетата Simple Smile

*Steffie*, ти при кой доктор и къде си?

# 701
  • Мнения: 4 009
При д-р Александров съм в Аг-Варна.Благодарение на него съм бременна.При него ходя на частно и той ще ме следи,но ЖК е отделно и за там още не бързам.То май освен за болнични жк за друго няма да ми трябва.

# 702
  • Мнения: 1 102
С предната бременност ходих на 2 места - на ЖК по ЗК и на частно при една докторка всеки месец на ехограф.

Сега мисля да се възползвам от платената ЖК в Майчин дом. Тя включва всичко - ехографии, 4Д веднъж, фетална морфология, БХС и задължителните кръвни изследвания. Но сумичката е около 630 лв. ooooh!

# 703
  • Мнения: 4 009
Моя роднина ходи на платена ЖК в МД и секцио прави там,доволна беше.

# 704
  • Мнения: 1 102
И аз родих там със секцио по медицински причини - моят син беше 4100  Laughing
Доволна останах от всичко - отношение, престой, условия, дори от операцията - почти нямам белег.

Общи условия

Активация на акаунт