ОКТОМВРИЙСКИ МАМИ 2017

  • 47 621
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 92
Мерси, дано всичко да е наред, че нещо ме наболяват яйчниците, а с 1-та бременост не беше така  Praynig

# 46
  • Мнения: 3
Здравейте, Мами! Аз съм в 5г.с. първа бременност. Меко казано не знам какво се прави. Бременността е планирана, с таткото се зарадвахме много на двете чертички. На 10,02 имам час за преглед при АГ. Тогава ще регистрираме бременността. Миналата седмица имах гадене, напрежение в гърдите и качих около два килограма. Сега обаче почти не усещам никакви симптоми, гърдите не ме болят, нямам такъв апетит и почти си върнах предишните 45,5 кг Sad има ли място за притеснение според вас? Благодаря ви за страхотния форум и темата Simple Smile

# 47
  • Мнения: 19 698
Тихичко честито! Радвай се, че си върнала килограмите, че иначе с по два на седмица, щеше да се търкаляш като мен накрая  Mr. Green Не се вторачвай в симптомите, притеснявай се само, ако прокървиш. Дори и тогава обаче, не е непременно нещо фатално.

# 48
  • Мнения: 263
Честито за чертичките!Не се притеснявай и си чакай прегледа спокойно,при мен се беше получило същото,че и кръст и корем ме беше заболял,та се бях шашнала,и ей я на,сега ми бута ръцете и не спира да се върти бебочката.Очакват те страхотни моменти!

# 49
  • Мнения: 118
Благодаря ви за окуражителните думи. Споделете с какво се храните в тези зимни дни. Ужасно много ми се ядат зеленчуци. Купувам си и като ги опитам .... Ужассссс. Знам, че е нормално, но ако знаете място където горе долу да стават, моля споделяйте. Какво закусвате? Аз преди не закусвах, сега се чудя всяка сутрин, особено на работа. А и ако може да споделите какво ме очаква на първия преглед Simple Smile май много станаха питанките

# 50
  • Мнения: 1 739
Тихичко честито!
Кристи,вече те успокоила, ама я и аз да се включа- не се вглеждай толкова в тия симптоми, аз м/у 5-7г.с. заради тях в такава депресия изпадах,че мм си взе отпуска, за да е с мен и да ме гледа как рева, че не ме болят гърдите. Притеснявай се ако имаш сил и менструални болни (силни, а не леко неразположение) и кървене. Аз и прокървявах и пак сега гушкам здраво бебе, така че не всичко е фатално.
Закусвай нещо което да те засити и да не ти се повдига- овесени ядки, филийка с тахан и мед каквото ти е вкусно.
Плодове и зеленчуци за съжаление няма кой знае колко хубави сега, но скоро ще почнат сезонните.
Първия преглед е много вълнуващ, гледам че чак след 10тина дни ще бъде, щом сега си в 5г.с. е много вероятно да чуете сърчицето на бебето, зависи от апарата и задапаратното устройство разбира се.

# 51
  • Мнения: 3
Добреее, няма повече да се вглеждам толкова. Някой знае ли как мога да изчисля термина си? В интернет различните калкулатори са на различно мнение, някъде пише 25.09, на други пише 01,10, объркана съм. Сигурно трябва да изчакам прегледа, за да се установи.
Другото, което ме притеснява е, че преди месец и половина смених работното си място. Логично в  момента съм на 6м, изпитателен срок, Кога и как, според вас е най- удачният начин да съобщя на прекия ми ръководител. Това може ли да се отрази на договора и да ме освободят? Страхувам се ...

# 52
  • Мнения: 263
Ох за съжаление,този договор не те предпазва от освобождаване,колко време ти остава до навършване на 6-те месеца испитателен?

# 53
  • Мнения: 3
юни месец свършва този изпитателен срок

Последна редакция: вт, 31 яну 2017, 13:27 от viksybon

# 54
  • Мнения: 263
Е няма как да не кажеш до тогава,всичко зависи от работодателя,може и да реши да те задържи.

# 55
  • Мнения: 19 698
Ако занесе бележка от лекар, няма да я освободят. Мисля, че беше след третия месец. Поне една позната така направи. Бележката беше от МД, но предполагам няма значение мястото. За всеки случай, се консултирай в счетоводната тема тук.

# 56
  • София
  • Мнения: 23 175
aко е на срочен договор никакви бележки не ги спират.

# 57
  • Мнения: 19 698
Тогава моята кифла за какво носи бележка?  newsm78 Тя беше на срочен и не я освободиха. Излезе ли в болничен, не могат да я пипнат.

# 58
  • София
  • Мнения: 23 175
попаднала е на свестни хора просто.
или на незнаещи.

# 59
  • Мнения: 19 698
Може, може. Но лице, което се води в болнични, не може да се освобождава, без значение от договора. В това съм сигурна, защото имахме драма с едни некадърници и не можахме да ги уволним по тази причина. Освен, ако счетоводството са олигофрени, ама не вярвам  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт