ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА

  • 35 781
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • Лондон
  • Мнения: 839
Ей ,момичета,вчера вечерта и през нощта ми се разказа игратв Confused Бебето е адски нервно,плаче доста,почти не спи,мята се в леглото,и разбира се,вдигна температура #Cussing out Доста ми се струват за детското оранизъмче тея ваксини наведнъж...Ох,а дано отмине скоро Tired

# 676
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Мери, стискам палци днес Миши да се успокои и да се наспи!

При нас има нещо много странно, през нощта, след като й мине първия сън, буди се и започва да се върти и пъшка до сутринта. Хапването я успокоява за малко и после пак.

# 677
  • Мнения: 1 269
Мона Лиза и моята бамбинка тия две нощи се върти и пъшка. Чудех се какво да правя, но освен да гушкам и да давам гърда не се сетих друго

# 678
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Мона Лиза и моята бамбинка тия две нощи се върти и пъшка. Чудех се какво да правя, но освен да гушкам и да давам гърда не се сетих друго

Аз дори не знам от какво е ... не ми прилича да са колики...

# 679
  • Мнения: 408
Мери, по-добре ли е Миши? Да не го мъчи зъбче?

Моята бебка винаги си е пъшкала през нощта, досега го приемах за нормално. Точно след първото събуждане, ядене и след това, докато заспи се почва едно въртене на главата и къх, къх, къх, ей такива звуци, също и махане с ръчички. Откакто почнах да не я храня при всяко събуждане, май не забелязвам да пъшка. Възприемам като пъшкането като трудност да заспи сама или като преяждане...

Вие гукате ли на бебчовците? Моята бебка, като почна да й гукам аз и тя ми отговаря.
Много е сладко и е един вид комуникация.

# 680
  • Лондон
  • Мнения: 839
Благодаря за загрижеността момичета,Миши е една идея по-добре,но все още си е кисел и поплаква.За щастие апетит има,а за зъбче май му е раничко,пък и няма такива признаци newsm78
За неспокойствието и пъшкато на бебчовците,моят е същия.И аз се бях притеснила,защото сънят е супер неспокоен,след първото будене през нощта се започва едно махане с крачета и ръчички,едно охкане и пъшкане със затворени очи...И т.н....Дано е от възрастта и го израстат Peace

# 681
  • Мнения: 288
Здравейте, мами.
За пъшкането и малкият така си пъшка и се свива/ рита с крачета от начало. Вечер го вземаме на леглото при нас, мачкаме му коремчето или слагаме ръчичка там и се успокоява. Аз си мисля, че са колики, понеже бях чела, че така реагирали на по-леките.  newsm78
За коремчето (да си отгороря на въпроса)  Laughing педито беше казала след 1-я месец да започвам да го слагам преди хранене, но той тогава е много изнервен и забива глава да реве. Затова тези дни го издебвам, когато е спокоен и тогава го слагам. И педито каза, че искала на третия месец да си вдига главичката още по-нависоко, а като ревял така да го оставям, ама на мен сърце не ми дава, страх ме е да не се задуши.
За гукането: и аз му гукам  Laughing А най-ми е сладък като започне като котенце да издава звуци, тогава няма как да не се сдържа и да не му отвърна.  Mr. Green
Ии спокойни бебоци ви пожелавам Simple Smile

# 682
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Gardje, я кажи, значи не я храниш всеки път като се събуди, така ли?

# 683
  • Мнения: 408
Gardje, я кажи, значи не я храниш всеки път като се събуди, така ли?

вече май не.
но не е до някакви мои свръх умения да приспя гладно бебе,  а по-скоро се оказва,че вече не винаги, когато се буди и мърмори е гладна. Преди се будеше само от глад. Сега се буди и ако се стресне нещо.
Сега като се буди през нощта, бутам й беберона в устичката, отивам да си мия зъбите Simple Smile, след това се връщам до стаята, поглеждам я, ако е спокойна я оставям да си мърмори с беберона и отивам в другата стая да цедя. Ако не я чуя от другата стая, значи е заспала. Последната 1 седмица е така и пропуска реално това ядене.
Забравих да кажа,че ако е прекалено активна, й сменям и памперса и понякога след това също заспива.

Разбира се има много случаи като например тази сутрин, събуди се в 5, ходих изцедих кърма, но тя беше супер активна, жужеше, мърмореше, махаше ръчички, приреваваше. Очевидно, че беше гладна и нямаше как да заспи и я нахраних. След това заспа.

При нас последните 2-3 дни има нещо ново, Плаче и приревава по около половин час няколко пъти през деня.  Нахранена е, със сменен памперс, наспана и т.н. и плаче. Нещо я тормози, може да са по-слаби колики, но преди се успокояваше като я разнасях из апартамента гушната, а сега не се успокоява винаги от това, даже имам чувството,че повече се ядосва.

От 2 дни давам като добавка ХИПП КОМФОРТ, още нямам особени впечатления, може и да бъркам, но имам чувството,че не я засища мн добре.
Може и да е от количествата. На 2,5 месеца е и все още хапва по 120-130 мл кърма 6-7 пъти на ден. Мисля,че не й стига..

# 684
  • Мнения: 442
И ние къхкаме и после следва рев,  ако е гладен. Дойдоха ни памперсите от UK,  но млекцето още не е и макар на почти 3 месеца си ядем на 3ч аптамил конфорт. Гадничко ми се вижда на вкус и аз го редувам с другия аптамил 1.Ядем по 120мл кога по малко кога правя още 30мл и яко се плюмчим. Венците му са твърди,  но няма зъбче иначе дадеш ли пръст ще ти го отхапем с голите венчета. Страхотно си говорим с няколко срички_ай,  ауу,  ъ, аа и все по често се хили за наша радост. Не мога да го накарам да спи на ляво все избутва всичко от залостването или си е метнал главата назад?. На нас ваксините ни ги слагат по 1, не наведнъж,  но пък ходим 2 пъти. Сега имтая за ротъри вирусите щели да отпуснат безплатно,  то не стига другите.

# 685
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Gardje, мерси!

Последно сега тези ваксини за ротавирусите безплатни ли са?

# 686
  • Мнения: 145
И ние къхкаме и после следва рев,  ако е гладен. Дойдоха ни памперсите от UK,  но млекцето още не е и макар на почти 3 месеца си ядем на 3ч аптамил конфорт. Гадничко ми се вижда на вкус и аз го редувам с другия аптамил 1.Ядем по 120мл кога по малко кога правя още 30мл и яко се плюмчим. Венците му са твърди,  но няма зъбче иначе дадеш ли пръст ще ти го отхапем с голите венчета. Страхотно си говорим с няколко срички_ай,  ауу,  ъ, аа и все по често се хили за наша радост. Не мога да го накарам да спи на ляво все избутва всичко от залостването или си е метнал главата назад?. На нас ваксините ни ги слагат по 1, не наведнъж,  но пък ходим 2 пъти. Сега имтая за ротъри вирусите щели да отпуснат безплатно,  то не стига другите.
Съветвам те, ако са му минали коликите на твоето бебенце, да му спреш и комфорта. Това не е съвсем обикновено мляко,  по-скоро го дават като специална храна.  Има разни добавки, мирише странно, доста по-гъсто  от другото е и... Не знам при вас как е, но от него акото на бебка беше доста рядко  и зелено, а как миришеше....  Sick и пръцкането й смърдеше, буквално.  Ние сме вече по-добре  и втора седмица сме на Аптамил 1 и Пре дояждаме кутията.  После минавам само на единичка. Веднага й се промени акото, стана пак като преди.

За мятането в леглото, така сме от месец.  Не плаче, но пръцка и издава разни звуци. Два часа спи плътно, после 30 мин. Се върти и с биберона пак се унася... Докато дойде време да яде.  Яде на 4-5 часа,  но това не значи, че спи толкова.  Като хапне към 10,заспи към 11 ,към 2 почва да сумти и към 3 яде.. После сутринта

# 687
  • Мнения: 969
И ние доста пъшкаме, когато не спим дълбоко. Последните дни започна много да се плюнчи. То балончета, то лиги, или повърне малко. Сменям дрешки през минути понякога! Дали все пак не е от зъбките???  newsm78 Тя ще направи 3 месеца на 24.02.
Иначе гукаме по малко, когато сме в настроение.  Laughing

# 688
  • Лондон
  • Мнения: 839
Pippapo,права си! Този Аптамил Комфорт и аз хич не го харесвам Sick Когато го давах,акото позеленя,бебето имаше адски много газове и определено му беше ДИСкомфортно.Не бих дала отново Peace

# 689
  • София
  • Мнения: 1 175
Днес ходихме на лекар, защото Никола от два три дена повръща след ядене,та го водих и се оказа рефлукс, както си и мислех. Но доктора му прегледа и гърлото, защото много се лигави и се дави чак от лиги,та като му отвори устата,каза че венеца много се е подул и се виждало зъбче отдолу! Тъкмо ни свършиха коликите и зъбите ни почнаха! Та аз от няколко дни му давам Осанит за лигите,док каза да го продължа,че бил много хубав продукт,но да давам и лайка на ампули- Камелия. Та на някой може да му свърши работа инфото за лайката и зъбите. Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт