Щастлива и благословена Нова година за ЮНЧЕТО ще има

  • 25 578
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 695
....мога да ползвам силиконови форми за мъфини и подобни...
....
Чета, че на 7 месеца бебетата почвали да подреждат кубчета, да пляскат с ръчички и да махат за чао.  Това ми се струва невъзможно за нас.  newsm78 Вие имате ли вече такива умения ?

Тъкмо прочетох, за "бисфенол А" във формичките за лед и се стреснах как ще приготвям месото занапред. И твоят пост ме подсети, че имам много силиконови форми за мъфини. Супер си!  Hug

Относно уменията на децата... Аз спрях да сравнявам толкова много.
От майка ми знам, че аз съм проходила на 8-9 месеца, а брат ми след годинка и половина. Това е разлика повече от половин година. 30 години по-късно и двамата сме нормално развити.  Mr. Green

Моето дете, откакто се научи да сяда, въобще няма интерес към обръщането. От корем по гръб не се е обръщала нито веднъж. Когато е легнала прави две неща - или спи или мрънка да я сложа седнала.  Twisted Evil
Заиграва се с играчки, търси определени играчки. Взима си бибата и я слага в уста. "Закача" се с нас.
Едва преди 2 дни си захапа пръстите на краката за първи път, а други бебета го правят от много по-рано или въобще не го правят. Да пляска, да маха за чао ми се струва абсурдно за към момента.

Почти на 7м е, а няма нито едно зъбче, в същото време мъжът ми ми обяснява, че на синът му първо избили двата горни кучешки зъба. И той към днешна дата си е със съвсем нормални зъби.  Laughing

Та така...колкото бебета, толкова различни темпове на развитие.  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 422
Малкият още кашля нощем и спането е мираж  Crazy

Чета, че на 7 месеца бебетата почвали да подреждат кубчета, да пляскат с ръчички и да махат за чао.  Това ми се струва невъзможно за нас.  newsm78 Вие имате ли вече такива умения ?
Честита седма месечинка.  Simple Smile
Също трябва да могат да превръщат десетични в обикновени дроби. Simple Smile Племенника ни е на 1 година и 3 месеца и сега се учи да подрежда кубчета, а да пляска се научи малко преди 1 годинка. За големите ми не помня кога се научиха че беше преди 13 и 9 години. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 5 060
Ох, накрая ще си направя детето веганче.
Втори вид месо и втори път реакция. Сега има разстройство от пуешко. Или поне аз набедих месото за това. Ама няма май от какво друго е, или има? Плодове не съм му давала от два дни, нито пък каша.

Миленка, дано бързо да й мине и да не е нещо сериозно.  Hug

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: leet
Вашите бебчета казват ли мама,тата,баба или нещо друго?Алекс нищо не казва.Преди като плачеше казваше "мама".Преди няколко седмици ММ беше при него,а пък аз точно щях да влизам в стаята и го чух да казва мама.И до там.Вече ни мамят,ни мама,ни нищо и незнам дали не трябва да се притеснявам,че нищо не казва.

# 64
  • Мнения: 56
Благодаря за новата тема ! Ние вече сме на 7 месеца и два дни с мерки 72 см и 7.500 гр. , С две долни зъбчета и две горни който се белеят под венеца , но все още не са пробили . Някъде напред изпостовете четох , някой се оплаква за сухата кожа , но в момента не намирам поста , кожата на малката се изсушаве от честото къпане ( къпехме всеки ден,  после през ден ) което за Шведите е доста често тук водата изсушава доста кожата , а и зимате е много суха и поради тази причина бебчовците се къпят веднъж седмично . Емануела я Мия 2 пъти в седмицата по рядко е , но пък вече нямаме проблеми с кожата ! Преди когато се изсушаваще я мажех с Mimi Derm , Decubal Basic или Cortimyk , за да не се разраства петанцето имести къпането с един ден докато се свие (обикновено се свиват от 1-2 мазания ако е мъничко ) и добавяй олиото към водата с която къпеш бебчо .😇😀😊

# 65
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Йо не говори. Само сричкува и то основно ба-ба-ба. Много ни се смее, заглежда се замислено,особено като се караме на кака й. Други умения няма...а, освен да събува пантофи и чорапи и да ги смуче. Или да си смуче краката. Laughing Но не се притеснявам, голямата късно взе да пляска, маха за чао и т.н. но на 1,6 г. Като проговори, сега не можем да й затворим устата.

# 66
  • Мнения: 1 976
Хипо, а защо не слагаш бурканчетата с тиква във фризера,това не разбрах, то не е ли все едно дали е във фоорми за лед или в бурканчета?
Нямам толкова място във фризера Simple Smile Замразявам само малки количества именно в бурканчета. Форми за лед никога не съм ползвала. По-горе точно за това съм писала. Просто имам и стерилизирана тиква в хладилника.

# 67
  • Мнения: 1 976
Сега в Лидл има бамбукови кошници за пара.
Мерси Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 976
Стъклото ще се пукне най-вероятно!
Хипо за малко щяхме да дойдем с бебетата до Пазарджик,(щото сега сме на село),но нещо много студено и реших да пратя каката с таткото д се рзходят на спокойствие-та сега са там Simple Smile
Миленка, исках да те питам,като кзваш пробождане на 8месеца,абсолютно сам ли си ходеше?
По-добре по топло време и да кръстосаме Острова и ,естествено, центъра Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 976
Малкият още кашля нощем и спането е мираж  Crazy

Ирен предполагам си права, че седежът ще си дойде с времето. Моите пък се въртят, като пумпали, особено момата вече много бързо се придвижва, макар и не точно с пълзене.

Ние днес навършваме седем месеца !  smile3501 Все по-очовечени стават буболечките.

Хипо, не виждам смисъл да се мъча толкова с бурканчета, при положение, че мога да ползвам силиконови форми за мъфини и подобни, или просто найлонови пликчета. Тиквата я обелвам, нарязвам и директно във фризера - така много време издържа. После само я измивам и я мятам в уреда на пара за 20 минути.

Чета, че на 7 месеца бебетата почвали да подреждат кубчета, да пляскат с ръчички и да махат за чао.  Това ми се струва невъзможно за нас.  newsm78 Вие имате ли вече такива умения ?
За бурканчетата във фризера...явно нещо не обяснявам добре Simple Smile Буркатчета слагам единствено като съм варила,примерно един батат. Съответно,след като съм приготвила колимеството за едното хранене,бая ми е останало. Него слагам в бурканчета във фризера. Тиквата,за която писах,дето я стирилизирах и е в хладилника,не я замразих на порции във фризера,защото нямам място от замразени точно на порции- карфиол,броколи,тиквички,чушки,пащърнак. Понеже все още е сезон на пащърнака и броколите,например,фризерът хич не ви се изпразва. А тиквата трябваше да я сваря,защото ми трябва и пюре от тиква 😓
Честити 7 месеца! Simple Smile

# 70
  • Мнения: 1 976
Вашите бебчета казват ли мама,тата,баба или нещо друго?Алекс нищо не казва.Преди като плачеше казваше "мама".Преди няколко седмици ММ беше при него,а пък аз точно щях да влизам в стаята и го чух да казва мама.И до там.Вече ни мамят,ни мама,ни нищо и незнам дали не трябва да се притеснявам,че нищо не казва.
Същата работа. При зор ревеше ясно "мамааа". Сега ми крещи ог стаята "еееей" Grinning Но това явно идва от "здравей",защото играчките така го поздравяват и той и на гях така вика. Много започна да крещи,което ме побърква Grinning. Няколко пъти каза тихо "ау" за кучето и изкрещя два пъти "мяу" за котката и толкова. Иначе мляска с уста за целувка,когато е на кеф. Веднъж даже присви устни като за зелувка,но това беше.

# 71
  • Мнения: 2 721
Несъм подпирала Митко с възглавници. Откакто започна да се изправя и стои прав се научи сам да свда. Като си падне на дупето и се заиграва с нещо. И това се повтаря по Н-пъти на ден Mr. Green . А сътрин гледката е толкова сладка на ококорено бебе което се държи на кошарата гледа те и "говори"  baby_neutral Grinning Blush
Само дето измести събуждането от 9 в 6-7 Crazy .
Не замразявам нищо освен месо за бебо , но и това спрях да правя от няколко дни. Всеки ден приготвям обедното пюре +-половин час преди да се събуди. Аз и попринцип много не харесвам замразени неща .

Последна редакция: пт, 30 дек 2016, 22:55 от __Magi

# 72
  • Мнения: 3 213
Моите мушмороци са доста шумни. Говорят на бебешки със странни срички. Младежът като реве гладен казва ам-ам,  но едва ли влага смисъла. Момата чурулика,  като канарче и понякога крещи. Голяма е актриса,  като не стане на нейното започва да се тръшка и потреперва с устни сякаш я измъчваме,  а тя страда. Чувала съм ба-ба, та-та и ма-ма,  но ги казват хаотично. Не харесаха замразения ми заек. Вие как пасирате месото?  С пастора не ми се получава, а с блендера става на конци. Искам консистенцията да е, като на пастет. По колко месо слагате на една порция?

# 73
  • Мнения: 2 721
С Нутрибулет. Става точно като пастет.

# 74
  • Мнения: 3 213
С Нутрибулет. Става точно като пастет.

Нямам Нутрибулет, имам блендера на Делимано и още един блендер, който е за по-течни неща.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт