За родителските срещи

  • 14 051
  • 127
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 611
Снощи пак имахме РС.
Супер безмислена работа.
Класната ни чете някакви нови наредби, как не заспахме, не знам.
После почна с общите приказки - говорели, с телефоните си цъкали и т.н.
Оправдава се за двойките на теста, с две думи.
Трагична типична даскалица, която тотално е загубила комуникацията си с децата.
Освен това, училището са взели решение да не ни дават тестовете, което е основен начин на комуникация за родителите. И сега си живеем в още по-голяма мъгла.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 188
Поне децата виждат ли си тестовете?

# 47
  • София
  • Мнения: 38 611
Поне децата виждат ли си тестовете?

Да, правели поправки. Не им били разрешени телефони, ама ако искат да си ги снимат... Обаче те не ги снимат, защото ги е срам.
Единственият ми начин да погледна общата картинка е онлайн бележника, но и в него виждам само оценки и то нанесени със закъснение. Понякога има пояснение от какво са.

# 48
  • Мнения: 24 467
...
Освен това, училището са взели решение да не ни дават тестовете, което е основен начин на комуникация за родителите. И сега си живеем в още по-голяма мъгла.

Това е много лош атестат за училището, ако е вярно. Можете и трябва да искате промяна. Официално.

# 49
  • Перник
  • Мнения: 4 863
При нас тестовете се показват точно на родителските срещи. А се дават на края на учебната година.

# 50
  • Мнения: 7 325
При нас тестовете не се изнасят от училището. Има учители, които не ги показват и на децата, а казват оценката. Ако искам да видя тест трябва да искам среща с класната и тя да ми покаже каквото ме интересува.

# 51
  • Мнения: 24 467
Това са лоши училищни практики. Които по никакъв начин не са в полза на ученика. Целта на теста е да се установи нивото на овладяност на даден материал. И това да стане своевременно - дни след проверката. Какво ме касае и какво мога да направя, ако в края на годината и на срока дори видя тест от преди 2-3 месеца? Тестовете се дават при нас във всички училища, които са посещавали децата ми, веднага след проверката им от учителя и дори се иска подпис от родител, след което се връщат обратно. Само по този начин родителят е уведомен и има шанс да вземе адекватни мерки при необходимост. За мен това е задължителната обратна връзка. Какво ще ги правя купищата тестове на род. среща? Сред купища други родители с такива тестове? 

# 52
  • София
  • Мнения: 38 611
Абе идиотска работа. Сега виждам, че по немски /при класната им/ този тест им е единствената оценка. И даже не можем да го видим. Каква комуникация очаква да има тя с родителите и как тези родители да ги мотивират тези ученици при това положение?

# 53
  • Мнения: 24 467
Абе идиотска работа. Сега виждам, че по немски /при класната им/ този тест им е единствената оценка. И даже не можем да го видим. Каква комуникация очаква да има тя с родителите и как тези родители да ги мотивират тези ученици при това положение?
В този случай комуникация по най- съществените въпроси изцяло липсва.

# 54
  • София
  • Мнения: 38 611
Тя май въобще не желае да има комуникация, кара си по някаква нейна схема, мъчи и себе си, и децата и се чуди защо не се получава. Естествено, обвинява децата, че не слушат и не пишат и са невъзпитани - така е най-лесно. Лошото е, че е класна и целия клас го вижда това отрицателно отношение и то се пренася и в отношенията им с другите учители. Въпреки, че има и такива, които работят добре с тях.

# 55
  • Мнения: 24 467
Това, че е класна, може да бъде и позитив - точно на род. среща можете да говорите с нея и да изявите желание да бъдете своевременно запознавани с писмените работи на децата. Това е логично и справедливо искане.

# 56
  • Мнения: 1 610
Това, че е класна, може да бъде и позитив - точно на род. среща можете да говорите с нея и да изявите желание да бъдете своевременно запознавани с писмените работи на децата. Това е логично и справедливо искане.
През какво ми е минала главата с две класни ...  Crossing Arms и то в 3кл когато децата още усвояват правопис.
Едната не беше писала нито една оценка в бележника до средата на ноември. Празен атрибут... Shocked
Проверява дом.работа, без да поправя грешките. Само подпис.
Не издържах ноември  на това затъмнение и  говорих с нея, че искам обратна връзка.
Така почна бележника и червения химикал да бъдат използвани по предназначение. 
Абе какво да говорим...въобще...училището го превърнаха на избирателна забавачка.  Децата избират как да се забавлява, ученето е между другото...
Само за екскурзии се говори...

# 57
  • София
  • Мнения: 9 517
Тя май въобще не желае да има комуникация, кара си по някаква нейна схема, мъчи и себе си, и децата и се чуди защо не се получава. Естествено, обвинява децата, че не слушат и не пишат и са невъзпитани - така е най-лесно. Лошото е, че е класна и целия клас го вижда това отрицателно отношение и то се пренася и в отношенията им с другите учители. Въпреки, че има и такива, които работят добре с тях.
Вие да не сте при нашата класна? И тя е по език, но английски. Толкова незаинтересован от нищо човек не съм виждала в живота си.... И нищо не помага - нито разговори, нито нищо. А после защо точно нашия клас бил с най-лошата дисциплина. Че и тестове им правили и изтъпанчили 6 деца, дето развалят дисциплината да работели с училищния психолог. А класната дали работи с училищния психолог?
Час на класа повечето време нямат, защото били с лоша дисциплина, на екскурзии не ги води пак поради същата причина (интересното е, че не ги води още от началото на пети клас - как разбра още от началото, че са с лоша дисциплина), коледни партита - нъц, ако случайно имат час на класа те трябва да пазят тишина, докато тя си оправя документите или в краен случай ако някой иска да се оплаче от някой, го прави. Беше ги държала два часа прави, за да не шумели... Втория срок миналата година не им оправи бележниците нито веднъж, сега отново бележниците са девствени - синът ми има 6-7 оценки всичко на всичко. Обяснението й беше, че тя нямало да нанася бележки, за които учениците си криели бележниците. Е, кое нормално дете си крие бележника за писане на 6-ца? Факт е, че някои от учителите не нанасят бележките от контролните, но не може цял срок да нямам идея, какво става с отсъствията например. Хич не случихме на класна и това си е... ooooh!
А най-много ме кефи, че държи да имат написано домашно по английски, но разрешава да го преписват един от друг - и на децата го е казала. Що за безумие е това?

# 58
  • София
  • Мнения: 38 611
Точно вчера говорихме и точно тя се оправда с наредбата на училището.

Това училище с неговите наредби ми е много неприятно и проблемно. Писах едно време по институции, ама ми писна вече. Сега чакам да изкласим 7 кл. и да се махаме.

С немски сме, Дзвер. Но сме същата работа - нищо не я интересува, само дисциплината. Оня ден имаха за пръв път ЧК.

# 59
  • Мнения: 1 610
Аз съм се убедила, че учители по чужди езици не бива да стават класни ръководители newsm78
 Всички са с повредена представа за дисциплина и поведение на ученика...

 Laughing за учител може... всички са забавни.  Но за класен, които да раздаде справедливост  no

Общи условия

Активация на акаунт