Ноември 2016 - Тема 1

  • 49 982
  • 697
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 733
И аз да кажа за коликите; на АМ е предимно, давам кърма, но нямам достатъчно Sad и пак има колики;вечер след 6 е шоу. #Crazy #Crazy #Crazy

Така ми липсва бавното кафепиене, сега за минимум време трябва да направя сто неща Rolling Eyes

Иначе вие гладите ли; аз смятам до 3 месец и това е; толкова е времеемко, че не е истина.

# 31
  • Мнения: 73
Благодаря, момичета, за мненията за храненето, ще включвам и още неща в менюто.  bouquet

Помбер, аз давам по 5 капки Био Гая на ден за коремчето. Относно гладенето - беше първите две седмици при мен, даже си купих дъска за гладене, че нямах, но от седмица и нещо спрях с гладенето. Sad

# 32
  • Мнения: 473
И мен много ме мързи да гладя, но до 3-я месец сигурно ще гладя. Гладя нещата преди да ги облечем, или кърпите преди да се изкъпем, иначе няма смисъл.

# 33
  • Мнения: 2 733
Също био гая и инфакол, но няма голям ефект; явно трябва да си ги изкара, дано само е по-бързо

# 34
  • Мнения: 1 745
Аз си ям всичко. Даже пия 3 в 1,по чаша вино... Blush Педито каза да не ям мъхести плодове и шоколад,но не я слушам много,особено за второто.  Mr. Green

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Честита ни нова тема отново благодарности на Лара8  bouquet
Ние също сме само на АМ в болницата 3-4 дена беше на кърма и дохранване с АМ после в къщи 2-3дена се мъчих с помпичка и само 10-15мл.и пак дохранване с АМ и сега сме само на АМ.
Мами как се справяте с коликите

# 36
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Спрях всички капки, само на чай от копър на Хип сме, пие го вместо вода. Давах Колийф, като че ли й помогна, но я запече. Започнах да го редувам с Инфакол, но ми свърши и ги спрях. Засега е ок, мамите във ФБ дават Биогая, мисля да взема, той е пробиотик, макар че ние сме на АМ на Хип Комбиотик и в него уж има пробиотици..  Thinking Имам за спешни случаи още от Колийфа и Саб симплекс (който е като инфакола), ако има пак кризи, ще ги започна пак с редуване..

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 175
Ние също сме на HIPP combiotic, биогайа по 5 капки на ден (наведнъж ли ги давате? Аз слагам 5 капки в лъжичка). За коликите пробвах Lefax, но никакъв ефект, даже повече плачим и сега давам Абоколикен, варя чай от копър и анасон (този на HIPP не ни помогна) и засега има ефект.

# 38
  • Мнения: 2 733
Да, БиоГая, 5 капки, веднъж дневно с лъжичка-много му харесва.

Държите ли още ръкавички, аз се справих с рязането на орлови ноктенца, ама все пак...

Последна редакция: чт, 01 дек 2016, 10:57 от помбер

# 39
  • Мнения: 1 745
Аз не слагам ръкавички,тя не се драскаше много. Ноктенцата й се поочупиха,само на палчетата останаха маникюри.  Mr. Green
За коликите за сега се оправяме с Лефакс,само вечер по 2 пръскания.

# 40
  • Мнения: 57
Здравейте мили мамиии Simple Smile извинявам се че чак сега пиша, но нямах никакво време и забравих за форума съвсем Sad как сте вие и бебоците? Аз и бебо сме добре, но се мъчим с коликите Sad колко често ядат вашите бебоци, моя красавец на всеки 2 часа си е гладен, даже и през ноща , едвам гледам от безсънието! Номера с кърмата при мен не стана Sad незнам дали е от целия стрес който преживях покрай раждането, но кърмата ми тръгна късно и почти никаква, от самото начало дохранвам с ам , а последната седмица кърмата съвсем изчезна и аз спрях Sad много ми е криво! Дадох всичко от себе си за да кърмя, но нещо номера не стана Sad аз ли съм единствената която толкова рано е спряла да кърми Sad

# 41
  • Мнения: 80
Здравейте мами,

Честита ни нова темичка и честити бебчета на всички вече записали се и тук! Simple Smile

И ние с бебка сме си вече вкъщи и свикваме с всичко. През деня е сравнително спокойна, но вечер се буди през половин-един час.. чак се чудя дали е нормално... Плаче много, нервна е, трудно се уригва.. изобщо шоу и при нас..

sunshine_321 - мисля, че не е късно да продължиш с опитите, ако държиш на кърменето. При мен също е много трудно, понеже от първия ден зверски ме болят зърната, едва издържам, но цедя, кърмя по колкото мога, наливам се с вода, чайове, мляко, почти никаква кърма нямах, но сега започна да се увеличава. От това което изчетох, най-важното е има-няма, боли не боли да слагаш на гърда бебето поне за по 10-15 мин преди всяко хранене. Даже се замислям за консултант по кърменето, но за сега май потръгнаха нещата, малко по малко се надявам да преминем само на кърма..

Успех и да се похвалиш, ако има напредък! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 308
Момичета как сте? И аз да се запиша да следя темата.. Ние вече сме на една седмица и аз се мъча с кърменето и дохранвам гледам да и давам да суче когато огладнее но вечер към 11 като се събуди и давам да суче и после малко мляко колкото да заспи. Дали защото е на смесен режим на хранене се запече но пробвах с термометъра да и помогна за сега само веднъж съм го прибвала. Иначе ако някъде по два пъти на ден. Докторката ни предписа лунекс бебе но каза да не го вземам още. Иначе спим добре поне за сега..

# 43
  • Мнения: 73
Аз не слагам ръкавички. Бях подготвила 3-4 чифта, но така и не стигнах до тях... сега съм приготвила едни зимни за излизане.

Ани, и при нас положението с уригването е трудно. В началото заспиваше, докато ядеше, и като се опитвах да го уригна, той се събуждаше и се ядосваше... сега като го вдигна, не винаги се получава.

Sunshine, родих секцио, в болницата давах адаптирано мляко, защото кърмата ми я нямаше никаква.. отнесох какви ли не въпроси от рода "ти защо си му дала адаптирано мляко"и т.н, ревеше ми се в един момент.
И аз се наливам с разни чайове, вода, ям сурови ядки (кашу, бадеми, слънчоглед суров). В началото детето засука само от едната гърда, много голяма борба беше с другата. Детето стимулира най-много, пробвай.

И все пак, много ми хареса това, което казаха на училището за родители, на което бях ходила, на каквото и хранене да е детето, трябва да го храниш с любов, това е най-важното.  Heart Eyes

 

# 44
  • Мнения: 2 733
При мен кърменето ми е по-стресово от раждането. Кърмата става все по-малко, а като се наливам с чайове и течности, не знам има ли някаква хранителност изобщо...
Първите седмици бяха кошмар, малко кърма, гладно бебе, през час едва ли не трябваше да съм на разположение, безсъние, нерви, стрес.
Откакто мина на АМ е много по-добре, наддава, а аз съм по-спокойна. Ще се мъча още месец максимум, но не искам да е на всяка цена и да се изтормозвам на макс.

Общи условия

Активация на акаунт