Тълпи от мигранти към Европа- какво ще последва от това? ТЕМА 2

  • 2 086 452
  • 36 877
  •   1
Отговори
# 32 805
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Хм, аз не мисля, че е модерен сленг. Разбирам го като безлюдно  или със съмнителни обитатели тъмно място нейде си кьошето..И следователно потенциално опасно.

# 32 806
  • Мнения: 5 131
Сега открих темата. Живеем от скоро близо до Париж. Живеем в малко градче или селце - 6000 жители. Мъжът ми работи в друг град,но беше категоричен, че семейството му там няма да живее. Негри и араби. Детето ни щеше да е в клас с 98% такива. А тук е добре. Спокойно. Има в училището 5-6  негърчета, но като няма гето, те са интегрирани добре. Иначе,принципно, ако са в по-голяма комуна,няма оправия. Не 3-то, 10-то поколение да са родени в Европа,  искат само да се ползват от постигнатото от обществото на неверниците, а те без да си мръднат пръста са с претенции това същото общество - то да се нагоди към тях.

# 32 807
  • София
  • Мнения: 7 806
Добре дошла на mrav4ica! Ще ни е интересно да споделяш новини по темата от Франция - тя отдавна е добре "обогатените" с мигранти и нашествието продължава. Пожелавам ти мира и спокойствието да се запази в градчето, където живеете.

Не можело било да се прегради морето? Smirk
Гръцкото правителство иска да използва плаваща преграда, за да попречи на мигрантите да достигат до гръцките острови от намиращия се наблизо турски бряг. Министерството на отбраната покани частни фирми да участват в търг за доставката на 2,7-километра плаваща ограда в рамките на три месеца. Мрежестата бариера ще се издига на 50 сантиметра над нивото на водата и ще бъде снабдена с мигащи светлини. Министерството на отбраната изчислява стойността на проекта на 500 000 евро, като в сумата са включени четири години поддръжка.
от ТУК

# 32 808
  • Мнения: 14 635
Цитат
някой ще ми обясни ли какво са тези кьошета
Взаимствах го от  потребителката,която го използва,за да омаловажи шесторното убийство.Видите ли било  битово в малкото,немско градче.Какво общо имало с миграцията.Има много общо-асоциациите,които предизвиква у хората такава новина.Ще повторя,че под статиите на български,абсолютно всички предполагат,че това са мюслита.В едно полит.предаване по тв,водещият и неговите гости предположиха,че извършителят е арабин или турчин.Какво още да коментираме?Критичката също живее в малко населено място и през 2015г.беше споменала,че дори тя вече започнала да се притеснява от новите.Аз просто казвам, дали е атентат в мегаполис или наръгани,бити,сгазени на село,опастност дебне отвсякъде.Също така споменах,че когато е засегнат някой от семейството и,на немска територия (от немци)вдига шум.Що го изметоха това не знам?Като нищо ще го намеря,копирам и сложа тук.Аз за разлика на някои не си измислям и не клеветя.Коментари в немската тема от първите дни на нашествието.
Скрит текст:
Аз следя изкъсо какво пускат моите колеги и колежки на стените си във Фейсбук и съм изумена от слепотата им и промитите им мозъци - пускат нонстоп сълзливи истории как милите хора бягат от войната и как страдат и дърабъра и дърабъра. Дори си водят тихи войни със собствени познати, които пък са абсолютно черногледи и се зачеркват от списъците и се държат като деца от детската градина.
Въобще не осъзнават какво точно ги очаква в близките години, не се замислят как точно ще се интегрират милите хора, дето са успели да избягат и тн.

И моите колеги така го играеха преди, сега явно им паднаха задръжките пред мен и смело споделят, че не са съгласни. Точно сутринта обсъждахме ситуацията, даже бяха запознати със случая с убития бежанец в България и споделиха, че са абсолютно на страната на българския полицай, и че те самите ако са поставени в подобна ситуация биха реагирали по същия начин. Питам ги, защо вие немците позволявате това да се случи, докога ще търпите това, харесва ли ви, а те смятат, че при новите избори Меркел ще си отиде, социалният закон щял да бъде променен и всичко щяло да си дойде на мястото. Иначе са абсолютно наясно, че това не са хора, дошли да работят, не са образовани като мен  Mr. Green, а са дошли само да живеят на гърба на държавата, но "вече много немци живеят също по този начин, няколко поколения турци, руснаци, украинци дошли в Германия живеят също така, така че, свикнали сме"  Crazy Или не виждат в мащаб нещата или аз съм идиот, дано да е второто. Но останаха петнадесет минути след работното си време, чудо невиждано досега, за да обсъдим въпроса  Shocked
Последна редакция: сб, 17 окт 2015, 15:44
Правилно решение са взели гърците.Остава и успешно да го изпълнят.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 23:57 от Silverstone

# 32 809
  • Мнения: 6 450
Цитат
някой ще ми обясни ли какво са тези кьошета
Взаимствах го от  потребителката,която го използва,за да омаловажи шесторното убийство.Видите ли било  битово в малкото,немско градче.Какво общо имало с миграцията.Има много общо-асоциациите,които предизвиква у хората такава новина.Ще повторя,че под статиите на български,абсолютно всички предполагат,че това са мюслита.В едно полит.предаване по тв,водещият и неговите гости предположиха,че извършителят е арабин или турчин.Какво още да коментираме?Критичката също живее в малко населено място и през 2015г.беше споменала,че дори тя вече започнала да се притеснява от новите.Аз просто казвам, дали е атентат в мегаполис или наръгани,бити,сгазени на село,опастност дебне отвсякъде.Също така споменах,че когато е засегнат някой от семейството и,на немска територия (от немци)вдига шум.Що го изметоха това не знам?Като нищо ще го намеря,копирам и сложа тук.Аз за разлика на някои не си измислям и не клеветя.Коментари в немската тема от първите дни на нашествието.
Скрит текст:
Аз следя изкъсо какво пускат моите колеги и колежки на стените си във Фейсбук и съм изумена от слепотата им и промитите им мозъци - пускат нонстоп сълзливи истории как милите хора бягат от войната и как страдат и дърабъра и дърабъра. Дори си водят тихи войни със собствени познати, които пък са абсолютно черногледи и се зачеркват от списъците и се държат като деца от детската градина.
Въобще не осъзнават какво точно ги очаква в близките години, не се замислят как точно ще се интегрират милите хора, дето са успели да избягат и тн.

И моите колеги така го играеха преди, сега явно им паднаха задръжките пред мен и смело споделят, че не са съгласни. Точно сутринта обсъждахме ситуацията, даже бяха запознати със случая с убития бежанец в България и споделиха, че са абсолютно на страната на българския полицай, и че те самите ако са поставени в подобна ситуация биха реагирали по същия начин. Питам ги, защо вие немците позволявате това да се случи, докога ще търпите това, харесва ли ви, а те смятат, че при новите избори Меркел ще си отиде, социалният закон щял да бъде променен и всичко щяло да си дойде на мястото. Иначе са абсолютно наясно, че това не са хора, дошли да работят, не са образовани като мен  Mr. Green, а са дошли само да живеят на гърба на държавата, но "вече много немци живеят също по този начин, няколко поколения турци, руснаци, украинци дошли в Германия живеят също така, така че, свикнали сме"  Crazy Или не виждат в мащаб нещата или аз съм идиот, дано да е второто. Но останаха петнадесет минути след работното си време, чудо невиждано досега, за да обсъдим въпроса  Shocked
Последна редакция: сб, 17 окт 2015, 15:44
Правилно решение са взели гърците.Остава и успешно да го изпълнят.
Поредната лъжа, ама тук лъжите ги размятате както ви е удобно.
Цитатът е с автор потребител Вечерница, не е мой.

Значи коментираме си тук по темата битово убийство,  за което много хора ПРЕДПОЛОЖИЛИ, че било свада в семейство турци или араби? Евала.

# 32 810
  • Мнения: X
Коментираме си как може в Европа тълпа негърчета да пребият бяло момче без грам милост и страх от закона. Парадокс е, че даже гордо снимат безумието. Коментираме, че не е нормално да изнасилват белите жени, а на полицаите и докторите да е забранено да съобщават това на пресата под заплахата от уволнение. Защото и преди съм казвал, че мой познат гинеколог работещ в Стокхолм е прегледал стотици изнасилени от приматите негови сънароднички и абсолютно му е забранено да говори за това (когато се пенсионира ще дойде да живее в България, вече купи два апартамента). Коментираме, че в Рим има повече военни и полицейски постове отколкото в Дамаск, а само преди десет години беше прекрасен и спокоен град. Още много кошмарни неща си коментираме и за тях не се изискват специални умения за да се прочетат и проумеят.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 04:26 от Анонимен

# 32 811
  • Мнения: 14 635
Цитат
Поредната лъжа, ама тук лъжите ги размятате както ви е удобно.
Аз не съм писала,че е твой!!!!!Твойте друг път.Ти писа,че тук се слагат ''апокалиптични клипове''.Може би за теб са нормални?Не сме ги снимали ние.Това е действителността.Не ми приписвай твои качества и действия!Ти и твоя приятелка редовно пишехте,че злорадстваме за атентатите и искаме да давят нашествниците в лодките.Поне три пъти исках цитат.Нямаше такъв,защото не съществува.Като няма какво да кажеш,влизаш с измишльотини и видяхме до къде стигна.Не лъжа,не поставям ултиматуми,не си сменям името  като партизанин/престъпник.От край време влизаш в различни теми,назидаваш и се изказваш като последна инстанция.Няма ''по-компетентна'' от теб за манджи,отглеждане на деца,немски език,политика и т.н.Вкъщи може да си свикнала,тук не става.Не се крия от миналото и си стоя зад думите.Толкова по твоя въпрос.
За гадната промяна в зап.Европа и вчера започна коментар с едни дами в магазин.Всеки гневно сподели лични впечатления и опит.Едната живее в Англия и покрай Брекзит,коментираше колко са смотани и ограничени,а политиците ги връткат и манипулират.Там било много модерно да се учи турски език?!Да бяха казали за Германия,по-щях да приема.Казвали,че е мн.интересен,екзотичен.Ходели на почивка в Турция,мн.им харесвало и затова.СмЕх!Ами те идват и у нас да се напиват и друсат,ама още не са започнали да учат български.Друга се чудеше кой ще им кОпа градините.Подхвърлих:африканците.Тя викна:Абе г-жо,къде сте видяли негри да копаят?!
Най-голямата ирония е,че където има най-много работещи източноевропейци гр.Бостън,там най-много са гласували за излизане от ЕС.Неблагодарници.Не ми пука за тях,но ми писна да набеждават работещи хора,че са им в тежест.И както са им в тежест,така си оставиха вратичка да продължават да ходят европейци на работа там.Какви сладури са.

# 32 812
  • Мнения: 5 131
И във Франция са на отглеждане. Тук си имат от колониите отдавна търтеи,сега и " бежанци".Все млади мъже от Иран Афганистан,  Сирия.  Ходят по разни курсове,но не да научат нещо, не. Плащат им. И са с всички видове осигуровки и помощи.
Аз ходих на езиков курс, защото исках да пооправя нивото основно на говорим език. В групата ми имаше много млади французи( неграмотно пишещи и без обща култура) и мароканки,алжирки, сенегалка, конгоанка...Живеят тук от доста години,но по курсове се влачат само заради парите, а и се води трудов стаж. И преподавателите много се грижат за тях. А мен и украинката почти не ни забелязваха. Само когато им решавахме задачите ( задължителен минимум по математика), или се справяхме най-добре на тестовете (редовно).
Това не е Франция,истинската Франция.
Но и светът като цяло,  не е какъвто беше. Всичко е на разпад.
Но детето си уча,че и на Марс да живее, тя е българка. Трябва да бъде грамотна на майчиния си език, да знае българската история,традициите ни, фолклора ни. Защото ако имаме свестни политици, у нас си е най-добре.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 15:48 от mrav4ica

# 32 813
  • Мнения: 6 450
Скрит текст:
Цитат
Поредната лъжа, ама тук лъжите ги размятате както ви е удобно.
Аз не съм писала,че е твой!!!!!Твойте друг път.Ти писа,че тук се слагат ''апокалиптични клипове''.Може би за теб са нормални?Не сме ги снимали ние.Това е действителността.Не ми приписвай твои качества и действия!Ти и твоя приятелка редовно пишехте,че злорадстваме за атентатите и искаме да давят нашествниците в лодките.Поне три пъти исках цитат.Нямаше такъв,защото не съществува.Като няма какво да кажеш,влизаш с измишльотини и видяхме до къде стигна.Не лъжа,не поставям ултиматуми,не си сменям името  като партизанин/престъпник.От край време влизаш в различни теми,назидаваш и се изказваш като последна инстанция.Няма ''по-компетентна'' от теб за манджи,отглеждане на деца,немски език,политика и т.н.Вкъщи може да си свикнала,тук не става.Не се крия от миналото и си стоя зад думите.Толкова по твоя въпрос.
За гадната промяна в зап.Европа и вчера започна коментар с едни дами в магазин.Всеки гневно сподели лични впечатления и опит.Едната живее в Англия и покрай Брекзит,коментираше колко са смотани и ограничени,а политиците ги връткат и манипулират.Там било много модерно да се учи турски език?!Да бяха казали за Германия,по-щях да приема.Казвали,че е мн.интересен,екзотичен.Ходели на почивка в Турция,мн.им харесвало и затова.СмЕх!Ами те идват и у нас да се напиват и друсат,ама още не са започнали да учат български.Друга се чудеше кой ще им кОпа градините.Подхвърлих:африканците.Тя викна:Абе г-жо,къде сте видяли негри да копаят?!
Най-голямата ирония е,че където има най-много работещи източноевропейци гр.Бостън,там най-много са гласували за излизане от ЕС.Неблагодарници.Не ми пука за тях,но ми писна да набеждават работещи хора,че са им в тежест.И както са им в тежест,така си оставиха вратичка да продължават да ходят европейци на работа там.Какви сладури са.
Не, Силвър, не си писала че е мой. Само дебело го намекваш.
Кога потребител с ник Вечерница е коментирал тук шесторното убийство или нещо, каквото и да е, напоследък в темата, че слагаш неин цитат от 2015 г. в тази връзка? Подли номерца от 2-ри клас.

Да, пиша компетентно и се изказвам със самочувствие по различни теми, с което дразня по-семпло интелигентни потребители. Имам опит и знания, ползвам ги. Като ти пречи - докладвай. Свикнала съм.

Скрит текст:
А, все забравям да ти обърна внимание как се пише думата “крътуна“, която толкова обичаш и толкова често използваш. Не е хубаво така, научи я, не се излагай.
Цитат
крату̀на
Значение на думата кратуна

мн. кратуни, ж.
1. Растение от рода на тиквите с кух кръгъл плод с удължена опашка.
2. Остар. Сухият плод на това растение, изрязан в единия край и използван за гребване на течности. Една кратуна вода.
3. Прен. Разг. Пренебр. Глава на човек. Нямаш глава, а празна кратуна.
същ. умал. кратунка, мн. кратунки, ж.
Източник http://www.onlinerechnik.com/duma/%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B0


Дамата с репортажите от Франция чета с интерес. Живяла съм във Франция 6 години, изнесохме се от там 2008-ма. Още тогава положението със социалните търтеи беше изпуснато, за което са виновни самите французи, тяхната социална система и техния манталитет. Бомба тиктакаща още преди бежанските вълни, много много преди тях.

# 32 814
  • Мнения: 5 131
Е,нищо де. Германия вече е едни гърди напред.

# 32 815
  • София
  • Мнения: 584
Да, пиша компетентно и се изказвам със самочувствие по различни теми, с което дразня по-семпло интелигентни потребители. Имам опит и знания, ползвам ги.
Вярно е, толкова самочувствие имаш, че се чудиш как по-силно да забиеш жилото си.

# 32 816
  • Мнения: 10 064
Така е в тази тема - едни влизат в нея за да се изфукат с академичните си познания,
други заради дискусията, която понякога излиза извън темата и нерядко става смешно
(и на мен ми се е случвало), стигали сме до спорове помежду си, сеирджии също я навестяват.
Не ми пречат нито първите, нито последните, но факт е, че заради тях някои се отказаха да споделят.

mrav4ica, включвай се, когато имаш възможност. Flowers Bouquet
Пишещите в темата сме тук с тревога и грижа за бъдещето. Фактите, които се съобщават, никак
не са обнадеждаващи. Свидетели сме как поетапно превръщат нормалния, работещ европеец
в роб на някаква гнусна кауза и това хич не ме забавлява.

По въпроса за 6-мата убити германци - преди време се разискваше кога и как да се съобщават имената
 и етноса на престъпниците. Обвинения имаше, че имената  на гостите престъпници
се прикриват и сега май решиха, че е най-удачно за определен период да крият всички, та съвсем
да объркат зрителя.  

Жалко, много жалко за полицейското присъствие на най-посещаваната туристическа дестинация.
Нищо не се е променило - само за цвят  ги наредили да дежурят там. Купон да става  Imp
Ама как, и Тук всичко било спокойно. Да се чуди
човек, що ли са се измъкнали от залата?  newsm78

# 32 817
  • Мнения: X
Да, пиша компетентно и се изказвам със самочувствие по различни теми, с което дразня по-семпло интелигентни потребители. Имам опит и знания, ползвам ги.
Вярно е, толкова самочувствие имаш, че се чудиш как по-силно да забиеш жилото си.
Не знам как е в другите теми, но ако съдя по тази е пълна трагедия. Не вижда по-далеч от носа си. Направо е напълно сляпа. Мъчно ми е за такива хора, но още по-мъчно ми е, че вече ми е неприятно да ходя в доста европейски градове. Като някои от тях са много красиви.

# 32 818
  • Мнения: 10 064
Eвропейската комисия вече скочила срещу плановете на Гърция за поставяне на
плаваща преграда
https://www.24chasa.bg/novini/article/8131275

# 32 819
  • Мнения: 7 856
Eвропейската комисия вече скочила срещу плановете на Гърция за поставяне на
плаваща преграда
https://www.24chasa.bg/novini/article/8131275
Уф, защо тези от комисията не приберат по домовете си "бежанците" от лагера Мория?
 Както и всички останали, които пъплят като огромни хлебарки от Турция към ЕС.

Общи условия

Активация на акаунт