Отговори
  • Мнения: 153
Пускам темата специално, защото останах учудена от различни статии и форуми в Интернет, че много хора не избират правилния номер обувки. Така....и аз май спадам към тях. Нося 37. 5 - 38 номер. Дължината краката ми е 24 см. Доста, често съм си купувала обувки със същата дължина на стелката, но отчетох, че това е много голяма грешка. Пръстите ми опират отпред по време на ходене и обувките ме стискат. Краката ми се подуват  и става страшно, след по –дълга разходка, например. Чудех се защо се получава така. След няколко злополучни чифта, реших да си купувам обувки с дължина на стелката - 24. 5 или 25 см.  Това са  около 38/ 39 номер обувки( мисля). Всичко е окей, но има случаи, когато ботушите са ми твърде широки в свода или в глезените, а на дължина са ми идеални. По време на ходене  ги усещам леко хлабави и това ме дразни. Не  ми захващат крака плътно и отново не са ми окей. По-малкия номер пък ме стягат, което е още по- лошо. При вас как е положението с обувките и ботушите? Когато се колебая между два номера винаги купувам по- големия, за да си спестя излишни нерви, болки и деформации на краката.

# 1
  • Мнения: 18 010
И аз имам издънки, естествено  Confused
Но едно е да направиш 2 тегела в магазина, съвсем друго да минеш 1 км, е тогава си проличава минавката  Mr. Green Купуването на по- голям номер обаче също не е добра идея, когато са ми широки пък не ми е удобно. А за свода, прасеца, извивката...тук не играят номерата според мен, просто някой модел на мен ми е удобен, на друг не и обратно  Peace

# 2
  • Мнения: 46 565
Първо - различните фирми имат различна номерация. Така че първата поръчка в на сляпо, после вече си знам, че то тези нося еди кой си номер.
Второ - значение има модела. Има си такива, които пасват на тесен крак, други на широк. И не са удобни, ако човек не се съобрази с формата  на крака, дори да е неговия номер.
Хубавото е, че могат да се връщат и заменят, така че не е нужно да ги носите като не сте уцелили.

# 3
  • Мнения: 153
Да, всичко зависи от модела. Проблемът е, че аз не мога да си купя затвортени нормални обувки, защото кракът ми винаги се вади при ходене. Отказах се от тях, общо взето. Ботушите, поне ги нося с памучни и по -плътни чорапи - независимо дали са на ток или са ниски.
Когато обувката не пасва, да речем нито 38, нито 39 номер, например, просто не я купувайте! Naughty
Ама аз инат, купувам и после след около 20 минутно ходене разбирам за какво става въпрос, но вече е късно.

# 4
  • Мнения: 7 325
И аз така. Имам няколко чифта *неподходящи* ботуши. Преди години купих едни 40 номер. Харесвах ги много, а са и доста качествени. Остри са и по-малкият размер не ми ставаше. Никога не ги сложих. Седят си в кутията в гардероба. Вече не са модерни. Имам няколко чифта черни класически, 37, 38 номер с ралична височина на тока. И тях не мога да нося. Имам деформация на крака и ми стягат ужасно, а по-големият размер не ми бяха удобни. Трябва да започна да си купувам гумени ботуши - меки, широки, ниски - с една дума удобни.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 704
Аз съм 38, 5 и какви ли не приключения съм имала. По едно време и в магазин за обувки работех. От тогава помня, че френската номерация ми беше най-точна. Всичко останало - едно към гьоторе. Това лято си купих испански сандали, 41 номер, едната обувка ми става, другата ми хлопа. Mr. Green

С ботушите - ако са ми широки, слагам една най-обикновена топла стелка и са ми ок.

# 6
  • Мнения: 1 800
Много рядко съм си купувала неточни обувки и често съм знаела, че са такива. Това е било преди. Сега винаги си взимам точни, знам кои модели са ми удобни, а по-елегантните слагам много рядко (те често са по-неудобни за ходене цял ден).

Последна редакция: чт, 03 ное 2016, 19:48 от amonqk

# 7
  • Мнения: 2 496
Oбувките ,освен номер на дължина ,имат и такъв за ширина,дадени в А,B,C т.н.Но това съм виждала на западни обувки.Съответно,могат да се пазаруват в чужбина или чужди сайтове.Вижте на shoe size в гугъл има много таблици.
Освен това,крака които отичат в  топло време или заради седнало положение в офиса/например/,увеличават размера си .При увеличаване на теглото и краката "порастват".

# 8
  • Мнения: 1 811
Почна ли да се чудя дали са ми удобни, просто не ги купувам. Склонна съм да обиколя 10 магазина, докато си намеря подходящи обувки. Онлайн не поръчвам обувки.

# 9
  • Мнения: 1 755
И аз се присъединявам към проблемите крака и точни обувки. Нося 37-ми номер, стъпалото ми е тънко и дълго. Много, Ама много трудно намирам подходящи обувки. Често 36 ми стягат, тоест подпират на палеца, А 37-ми ми се вадят на петата. Високи токчета, просто не са ми удобни и не нося. Най-обичам да нося ботуши, защото Даже и да са ми леко големи, слагам стелка и нещата са супер. Пролетта, често си вземам обувки с връзки, понеже, даже и да са леко по-голеви, като стегна, постигам удобство. За съжаление, тези обувки не са елегантни:(
Ботушки купувам на две години, сандали и есенни, всяка година. Тази година, открих удобството на ботите. Никога не съм предполагала, колко хубаво се чувства крака в бота-хем топличко, хем за дъжд става, хем подходящо за рокли.
За удобството, от много голямо значение е дебелината на токчета, подметката, мекотата на сделката и извивката.
Случвало ми се е, в магазина да пробвам обувки и да са ми добре, след това пет минути не мога да вървя...Именно, защото краката са ми капризни, по Интернет не пазарувам, само в магазин, след проба...и пак няма гаранция.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 549
Вчера отидох до един магазин да търся затворени обувки, че още не ми се слагат ботушите. Магазина е нещо като outlet и има доста големи номера (като за мен - 41). Е, нищо не ми беше удобно. Повечето модели бяха супер тесни, а моят крак не е широк. Даже имаше такива, в които въобще не успях да си напъхам крака, а на дължина биха ми станали. Мерих и едни боти от нещо като неопрен и с равна гумена подметка (в Мат стар) - супер хлопащи, с недобра извивка зад петата. А на вид много ми харесаха. Ходя много пеша и купувам само обувки, които са ми супер удобни. Имам и изцепки, но е било заради прИмоиции, та не ме е яд, а си ги и нося отвреме на време за по малко Mr. Green

# 11
  • Мнения: 153
Забелязах че българските модели, специално на "Пещера стил" са уголемени с половин или един номер,  или просто са по- широки. Имам два чифта ботуши и двата са ми широки.
Често се отбивам в Меrcari, но там има много ограничен избор, най вече откъм номерация. Истински късмет, беше, че миналата година си купих ботуши на промоция оттам.

Последна редакция: пт, 04 ное 2016, 16:36 от Snowbaby

# 12
  • Мнения: 5 825
   Много хубава тема. Първо, трудно избирам модел, тъй като трябва да ме хване окото и да ми хареса този модел обувки. Второ, нося твърде малък номер - номер 35 и намирането на обувки ми е изключително трудно. Прави ми впечатление, че повечето модели вече са с уголемена номерация. Пробвам 35 номер, но този номер отговоря на 36. Помня, че преди ми ставаха и номер 36. С една дума - кошмар ми е да търся обувки и сандали. Всички магазини за обувки вече ме познават добре. Парите не са проблем за мене щом намеря точния модел и номер на обувки. Трето, като пробвам в магазина обувките, ми се струват добре, но като си отида вкъщи и походя малко с тях, виждам негативите в тях. Или ще се окажат, че са ми малки и ми стягат, или пък ме убиват отзад ужасно много и ми правят рани отзад на краката ми. От носенето на едни неудобни обувки, ми се съсипаха краката. Имах едни любими сандали с токче и вече не мога да ги нося. Явно краката са ми се деформирали заради онези проклети тесни обувки.  Sad

# 13
  • Мнения: 148
Ми след много години проби и грешки, вече знам какви обувки да си купувам. Иначе имам много слаб крак и вторият ми пръст стърчи пред палеца и е мор, особено когато трябва да ходя на токчета. Така че около 90% от обувките на пазара въобще не мога да ги нося, особено летните. И като ми пасне някоя обувка - изцеждам я до край Grinning Но напоследък винаги си взимам малко по-големи затворени обувки и откакто го правя, се родих  Wink

# 14
  • Мнения: 7 519
Обикновено купувам обувки от 2-3 магазина, където си знам номер и знам че няма да има издънки. Така че от години не си спомням да съм купувала нещо, което да не ми става, или да не ми е удобно. Също така, харесам ли си нещо, си купувам по два чифта, тъй като съм капризна и трудно намирам това, което искам.
Държа обувките да не ми опират на големия пръст, но и да не са ми големи. Последно си купих 2 чифта боти от Геокс и съм повече от доволна.

Общи условия

Активация на акаунт