Кой пенсионен фонд да избера?

  • 54 235
  • 337
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 14 499
Какво да знаете, последният бисер на властимащите е за следващите няколко години вноските, които отиват в частните фондове да остават в НОИ. От фондовете сигурно са в ступор.
Аз не съм съгласна, договор съм подписвала с фонда, не са ме разпределили служебно, но кой ме пита!

Ясно е, че го правят заради сегашните пенсионери - ами аз след 30 години дали ще вземам пенсия от НОИ както са го подкарали?!?

# 286
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Вярно ли? Как така? И аз съм с договор.

# 287
  • Мнения: 14 499
Засега е проект, но ето че не се коментира, минава под радара на медиите.

# 288
  • Мнения: 1 465
Засега е проект, но ето че не се коментира, минава под радара на медиите.

Е то няма какво да се коментира. Някаква "поверителна прогноза" на НОИ са цитирали.. Не ми звучи сериозно и достоверно.

# 289
  • Мнения: 5 916
Абсолютно достоверно е. Просто не е публично.

# 290
  • Мнения: 5 289
Аз не помня питах ли тук - имате ли повече информация за Паневропейските пенсионни продукти и как ще можем да се включим в тези фондове?

# 291
  • Мнения: 1 465
Аз не помня питах ли тук - имате ли повече информация за Паневропейските пенсионни продукти и как ще можем да се включим в тези фондове?

Едва ли ще е скоро.. За момента само 1 компания предлага подобно нещо и то само за 4 държави - https://pepp.eiopa.europa.eu/

# 292
  • Мнения: 4 687
Намираш си компания и започваш да се осигуряваш Simple Smile Ама няма голям интерес засега да предлагат в България.

Откъде знаете, че спекулацията с тайния доклад е достоверна? (Стефан е абсолютна опозиция на Асен Василев. С две наум, като го слушам).

# 293
  • Мнения: 5 916
Докладът съществува. Фондовете са наясно с него и не са щастливи.
Какво общо има, че написалият статията е противник на Асен Василев?

# 294
  • Мнения: 444
А това не е ли национализация на собствените ни пари? Защото като влязат в НОИ  потъват в общия кюп, а когато са във фондовете са наши собствени пари, тъй като сметката е на самото лице.  Аз мисля, че не трябва да се примиряваме.

# 295
  • Мнения: 41 368
А това не е ли национализация на собствените ни пари? Защото като влязат в НОИ  потъват в общия кюп, а когато са във фондовете са наши собствени пари, тъй като сметката е на самото лице.  Аз мисля, че не трябва да се примиряваме.

Те и другите са собствени. Национализация, която може да отиде на съд, беше предната идея - да конфискуват индивидуалните партиди. Тук е по-фино, няма да има нищо лично, нищо със задна дата, просто пренасочване на вноските. И може и да мине.

# 296
  • Мнения: 4 687
Доклад не е равносилно на законопроект.

# 297
  • Мнения: 5 916
Доклад не е равносилно на законопроект.

Че кой е казал такова нещо? Ако прочетеш внимателно, горе пише САМО "проект".
Но както знаем, щом има повдигане на тематиката, очевидно има причини за това. А причините са, че пари няма в пенсионната система по ред причини. Като дефицитът не се дължи САМО на по-малко осигуряващи се на фона на пенсионерите. Дължи се и на факта, че държавата не внася регулярно в бюджета на НОИ дължимите от нея осигуровки за държавни служители и др.
Не успяха да намалят неефективния държавен апарат толкова години. Имат безброй привилегии, като държавни служители. Напрактика влезат ли в системата, никой не може да ги разкара, ако сами не го пожелаят.  Дано успеят поне да ги накарат да си плащат осигуровките сами.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kabinetut-obsuzhda- … avnite-sluzhiteli

# 298
  • Бургас
  • Мнения: 6 412
От ЦКБ ме агитират, че техния ДЗПО фонд е най-печеливш.
Заслужава ли си да се преместя там?  Къде може да се следят тези коефициенти и заслужавали си човек да се мести по фондовете според доходността?

# 299

Общи условия

Активация на акаунт