ЮНЧЕТО върти се вече, става палаво човече.

  • 28 985
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 026
Благодаря за забележката, Kitty Simple Smile Въпреки, че е постоянно с лигавници, може би вратлето й се цапа. Мия го само на баня и то доста трудно, тъй като си натиска главичката.
Като я сложиш по гръб в коритцето, слагаш показалец над горната й устна или на нослето и веднага се задейства сукателния рефлекс и си вдига главичката и хоп - вретлето може да бъде измито Simple Smile

# 736
  • Мнения: 9 695
Момичета, ще изчакам до към 18ч, ако някой иска да предложи друго заглавие. След това ще направя анкета за заглавието измежду предложените и утре ще пусна новата тема. Simple Smile

# 737
  • Мнения: 1 026
Мили мами, гладна съм, а от там и злобна Simple Smile Може да си спестите четенето на следващите редове с мрънкане Wink
Днес цял ден във ФБ попадам или на супер майки, които хем гледат бебе, хем чистят и готвят, а дори им остава време за кафе, прическа и грим. Аз се радвам ако мога да се наспя и среша Simple Smile Днес нс разходката с малкия установих, че съм с два различни чорапа Wink Явно аз нещо не се справям Sad  Как по дяволите им се получава?
Другия тип мами, на които попаднах коментираха наемането на жени за гледане на децата им и за почистване на домовете им. И аз искам, но нещо бюджета ни не е съгласен. Какво работят тези жени, за да си позволят това? Да си призная завиждам и то не благородно Simple Smile Не се оплаквам финансово, но ми се струва, че съм на светлинни години от тях.
Иначе днес с бебо направихме една дълга разходка. Следобед в кошарата така си надигна гърба, че за малко да се обърне настрани. Все още не се обръщаме, но аз не губя надежда.
Млеката НА са за деца с рефлукс и запек. Не е много хубаво да се сменя АМ. За алергии има специални АМ с козе мляко и едни много разредени.
Значииии аз нищо друго не правя освен да си гледам детето. ММ е на работа по цял ден - какво яде там не знам, но вкъщи яде по веднъж. Баба ми ми прави закуска, а ММ купува вечеря, та готвенето отпада. Чистенето - мия и обирам прах през ден, вечер - отнема ми до 30 мин и то с шушкане. Мога да го оптимизирам до 15 мин, ако се налага. Понякога пускам съдомиялна, понякога ММ го прави. Пера всеки ден по две перални + 2 сушилни. Дрехи не сгъвам - ММ се грижи за това (не че не искам или нямам време, а просто не мога. Най-много да сгъна моите си дрехи).
Не подреждам и не съм вманиачена на тема чистота. Гледам където е детето да е ок - от там на сетне не ме интересува. Гледам да съм се наспала и детето ми да е добре. Рядко го оставям на някой (не че няма мераклии).  Плащат ми да си гледам детето, но моето - не на свекърва ми.  Peace
П.С. И моето дете е кротко, но аз не съм като съм уморена, та затова не си давам зор Simple Smile
Не се гримирам и нямам прическа. На маникюр не бях ходила от 3 месеца, но онзи ден поправих тази справедливост. Грима и прическата са свързани с детето. Не мога да си представя да го целувам омазана с грим, а пък тъй като скубе съм винаги вързана и е безсмислено да си горя косата, защото ще я смотая на топка така или иначе. За сметка на това държа да съм с винаги епилирано тяло и не ходя раздърпана навън.

За жените които се справят с всичко сами - никой няма да им каже евала за това по яваш  Peace
За тия с домашните прислужници и детегледачки - дай Боже да мога да си го позволя един ден, макар че никога няма да позволя чужд човек да ми влиза вкъщи, да ми мести и бара вещите, какво остава децата.  ooooh!

Последна редакция: сб, 05 ное 2016, 17:07 от anelia_888

# 738
  • Мнения: 1 026
Ей това е ключът към палатката  hahaha Ако сметнете колко време губим в нета...
Съгласна съм!  Joy

# 739
  • Мнения: 1 026

п.с. Едната баба е на 650 км от нас, другата в САЩ

Ето още един ключ за същата палатка Grinning hahaha

# 740
  • Мнения: 1 026
Юнчето пюренце хапва, Дядо Коледа очаква Mr. Green
+1

# 741
  • Мнения: 1 026
Здравейте. Чудех се имаме ли вече захранени юнчета - как, кога и с какво.
Знам, че до 6ти месец се препоръчва изключително кърмене, но водейки се по малкия захраних на 5м. без 5 дни.
До сега съм въвела бананово оризова каша, морков, пащърнак и днес се опитах да въведа картоф, ама нещо не му хареса.
Всеки нов продукт давам по три дни, като постепенно увеличавам количеството. Не искам да замествам хранения и за това давам ограничени количества между кърменията. Кърмата си остава основна.
Лека вечер.

Забравих да се похваля, че човека лази на зад и вече се опитва и напред - много е интересен - забива глава в леглото и повдига дупе и рита с крачета  hahaha

# 742
  • Мнения: 10 716
Ние се захранваме от миналия четвъртък.
Започнах с пюре от пащърнак на Hipp, то най-много му харесва. Другото пюре, което е опитал е от тиквички и картофи. От него мисля, че малко се запече, та го разреждам с АМ.
Започнах от 3 лъжички като постепенно увеличавах броя им.
Вчера и днес е на 1/2 бурканче т.е. 60 гр. и 125 мл АМ.
От утре мисля изцяло да мине на обедното хранене на пюренце.

За момента няма проблем - харесват му, яде с удоволствие и апетит и сам си посяга към лъжичката  Laughing

# 743
  • Мнения: 1 976
И при нас го има това.То сега ще излезе,че се хвалим кой е по-по, ама кво пък  Simple Smile Каката никога не е имала затруднения.Винаги е била от първите(да не казвам първа) в ДГ и сега в училище.И никога не си е давала зор да учи.Всичко й беше ясно веднага.Сега обаче в 3-ти клас не е точно така.Но изобщо и намерение си няма да си дава зор.Все още не може да разбере,че трябва да се полагат и усилия.Ето ,една таблица за умножение не е научила,защото няма логика.
Малко се отплеснах с големите, но Хипо вашия батко в кой клас е и къде учи.Не знам казвала ли съм тук,че съм от Пз. И може да е с някой племеник заедно Wink
В пети клас е в Батаклиев. В трети беше добре,че точно тогава се преместихве в ПЗ,четвърти също що годе,но нямаше накрая място в бележника за забележки. Таблицата я научи насила едно лято на почивка в планината. Супер му е скучно сега в училище. Всичко му било елементарно Simple SmileНе,че всичко знае,но го разбирам,защото учителите са ужасно невдъхновяващи. До сега не беше така.Имаше страхотни учители. Отделно го тресе ранния пубертет и понеже е професор от малък,естествено ми излиза с такива речи и доводи,че ми идва да го бия денонощно Grinning

# 744
  • Мнения: 9 695
Мами, моля гласувайте в анкетата по-горе. Simple Smile

# 745
  • Мнения: 3 213
За свободното време много зависи от детето и наличната помощ от баби и ММ, но според мен, най-вече е въпрос на организация. Готвя вечер, като си легнат децата, на фризьор ходя веднъж на 2 месеца за боядисване, подстригване и прическа - мъжа ми гледа бебетата. След всяко измиване на косата, задължително оформям със сешоар, не обичам да ходя на маникюр - винаги сама си оформям ноктите и ги лакирам със семпъл лак. Признавам, че преди повече се гримирах, сега само слагам гланц за устни, като ходя на разходки с децата в квартала. Токчетата съм ги пенсионирала временно, защото не са ми удобни, докато съм с количката. Обличам се предимно спортно, но спретнато. В повечето случаи, като има добро желание, се намира време за всичко. Hug

И ние се захранваме. Почнахме с тиква, въведох морков, пащърнак и картоф.  Peace

# 746
  • България
  • Мнения: 3 621

[/quote]
В пети клас е в Батаклиев.

[/quote]
Това на Тортата, нали?И моя племенник е 5клас там.Не знам колко паралелки са , сигурно се знаят -Антон се казва Sunglasses

# 747
  • Мнения: 1 976
В пети клас е в Батаклиев.

[/quote]
Това на Тортата, нали?И моя племенник е 5клас там.Не знам колко паралелки са , сигурно се знаят -Антон се казва Sunglasses
[/quote]
В съседния клас е Simple Smile

# 748
  • Мнения: 1 976
Тъй като приключваме тази темичка, искам да честитя на всички новите радости, умения, обръщания, лазеници напред, назад, зъбчета, пюренца и т.н. Понеже дисплея на телефона ми се скапа и вече ми коства доста време и усилия да пиша, а до лаптопа се докопвам рядко, та реших сега да се възползвам да кажа, че много се радвам всеки път като прочета нещо ново за всички наши юнски човечета!
Ние май тази вечер се сдобихме със зъбче долу, но вече го приспивах и беше тъмно да видя. Само напипах, беше кисел нещо и реших да намажа превантивно с калгела. Така че утре ще докладвам реалното положение.

# 749
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Честито ако е зъбче! То се усеща - тази вечер така зверски ме ухапа на два пъти госпожицата, че ми идеше да викам  baby_neutral пък още е много малка,за да приложа махането от гърда като хапе, мисля си че няма да го схване.  Аз продължавам да кашлям здраво, носих бебка тук, където приемат когато го няма личния лекар - ами предписаха й сироп за кашлица с мед! Хем ме гледаха стреснати като казах, че е само на кърма и няма да я захранвам, а кой да съобрази че мед на бебе не се дава! Ама и то там едни пенсионери дежурят....Че и го купих преди да проверя тоя сироп...Както и да е, да не се налага да се търси лекар в почивните дни значи..Оплаках се. .Спокойна нощ!

Общи условия

Активация на акаунт