Висок пролактин и аденом на хипофизата - 7

  • 68 707
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 703
Здравейте! Аз също съм с висок пролактин и аденом на хипофизата. Предстои ми пролетта да мина на ЯМР за да видя дали е нарастнал след бременността. Исках да кажа че бях на терапия с достинекс и когато разбрах че съм бременна го спрях веднага и започнах с бромокриптин до 7я месец бременността, когато постепенно го спрях. Родих със секция в началото на 9я месец близначките и след това ми изписаха наново достинекса. По същия начин бях и с първата си бременност.
Благодаря за написаното, вдъхваш голяма доза надежда!!! Heart Eyes Аз съм с висок пролактин, който обаче реагира много силно на медикаментите и с 1/4 Достинекс на седмица-10-Тина дни влиза в норми. Мислите ли, че трябва да направя и аз ЯМР  Whistling

# 61
  • Видин
  • Мнения: 159
Според мен е хубаво да си направиш ЯМР ако не е правен скоро. Аз съм ходила при д-р Начев няколко пъти в София и той ми препоръча на всеки 2-3 години да си правя ЯМР за да се наблюдава динамиката на аденома. Аз също пия достинекс по 1/2табл всяка седмица. Преди бремеността пиех една седмица по1/4табл. а втората седмица по 1/2табл. но сега тази доста ми е малка.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 703
Според мен е хубаво да си направиш ЯМР ако не е правен скоро. Аз съм ходила при д-р Начев няколко пъти в София и той ми препоръча на всеки 2-3 години да си правя ЯМР за да се наблюдава динамиката на аденома. Аз също пия достинекс по 1/2табл всяка седмица. Преди бремеността пиех една седмица по1/4табл. а втората седмица по 1/2табл. но сега тази доста ми е малка.
Всъщност аз никога не съм правила ЯМР  Embarassed Благодаря за коментара - ще се консултирам и с док, при който ще ми бъде инвитрото на пролет Simple Smile Лека вечер Simple Smile

# 63
  • Мнения: 44
Здравейте момичета bouquet записвам и аз в темата Simple Smile след няколко години прием на достинекс и на последният ЯМР преди 3 години моят пролактином изчезна, но въпреки това от време на време пролактина ми скача и аз увеличавам дозата сама за да го вкарам в границите.......за сега успявам.......иначе скачането се дължи на стрес спроред моя доктор. Ако се опитам обаче да спра достинекса веднага се качва.....явно ще е до живот Sad Сега се опитвам да забременея и ми казаха, че достинекса трябва да се смени с бромокриптин. предстои ми преглед при ендокринолога, но съм любопитна каква схема на прием са изписвали на вече забременелите момичета в групата? Аз принципно нямам проблем с цикъла идва на време и освен че трябва да следя пролактина и от миналия месец прогестерона друго странно ми мен няма Simple Smile

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 711
djufita,  моля те сподели кога си следиш прогестерона, на кой ден от МЦ и всеки месец ли,  ние също бебеправим, за сега неуспешно... Достинекса го пия 1 път на 10 дни по 1/2...когато забременея ще мина на бромокриптин...

# 65
  • Мнения: 44
Здравей, MuMka
на седмия ден след доказана овулация го пускам, но ми е доста нисък и според доктора е заради пролактина, защото били свързани нещата......Доктора настоява още преди да забременея да се смени достинекса защото нямало достатъчно данни когато бебеправиш и забремееш и си на достинекс........въпреки че аз се чувствам добре. Вземам го и аз на 10 дни по 1/2 таблетка, но преди да го взема пускам пролактин и ако доближавам опасно много долната граница пия по 1/4 таблетка.....

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 711
А как доказваш овулация,  с тестове ли или...?  И за ниския прогестерон пиеш ли нещо?

# 67
  • Мнения: 44
първо с тестове.....после на доктор и за да вдигна прогестерона веднага след овулацията (един ден или два) започвам с утрогестан 2х2 вагинално и чакам да се случи най-хубавото Simple Smile

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 711
Много ти благодаря за отговорите! Трябва и аз да провам с капсулите вагинално, но до сега си следя ОВУ само с тестове...

# 69
  • Мнения: 44
ами и аз така правех преди, но нищо не се получаваше и затова отидох на лекар и ето и новата рецепта.....ще я спазвам.....ще сменим достинекса и дано бързо ми се получат нещата Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 1 554
Джуфита, ти каква доза Достинекс приемаш? Моят док. не иска да ми замени Достинекса с Бромокриптин, а  сме в процес на бебеправене. Каза ми да не чета листовката. Аз го спрях на своя глава, но Пролактинът веднага скочи, а уж е с натрупване. Сега искам да си самоназнача Бромокриптин и ще съм ти благодарна да споделиш дозите, за да са ми ориентир. Успех!

# 71
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Джуфита, ти каква доза Достинекс приемаш? Моят док. не иска да ми замени Достинекса с Бромокриптин, а  сме в процес на бебеправене. Каза ми да не чета листовката. Аз го спрях на своя глава, но Пролактинът веднага скочи, а уж е с натрупване. Сега искам да си самоназнача Бромокриптин и ще съм ти благодарна да споделиш дозите, за да са ми ориентир. Успех!

Отиди на консулт с друг ендокринолог, обясни му, че искаш бромокриптин, според мен няма да ти окаже. Високият пролактин, може да попречи на бебеправенето.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 554
Джуфита, ти каква доза Достинекс приемаш? Моят док. не иска да ми замени Достинекса с Бромокриптин, а  сме в процес на бебеправене. Каза ми да не чета листовката. Аз го спрях на своя глава, но Пролактинът веднага скочи, а уж е с натрупване. Сега искам да си самоназнача Бромокриптин и ще съм ти благодарна да споделиш дозите, за да са ми ориентир. Успех!

Отиди на консулт с друг ендокринолог, обясни му, че искаш бромокриптин, според мен няма да ти окаже. Високият пролактин, може да попречи на бебеправенето.
Да знам, че пречи. АГ не иска да госменям, не ендокринологът.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Джуфита, ти каква доза Достинекс приемаш? Моят док. не иска да ми замени Достинекса с Бромокриптин, а  сме в процес на бебеправене. Каза ми да не чета листовката. Аз го спрях на своя глава, но Пролактинът веднага скочи, а уж е с натрупване. Сега искам да си самоназнача Бромокриптин и ще съм ти благодарна да споделиш дозите, за да са ми ориентир. Успех!

Отиди на консулт с друг ендокринолог, обясни му, че искаш бромокриптин, според мен няма да ти окаже. Високият пролактин, може да попречи на бебеправенето.
Да знам, че пречи. АГ не иска да госменям, не ендокринологът.

Затова ти предлагам да отидеш на ендокринолог, който да ти предпише точната доза бромокриптин, спрямо показанията. Малко е рисково да пиеш дозата на някой друг Peace

# 74
  • Мнения: 44
Erna, другата седмица ще посетя и ендокринолог за да го помоля да ми смени достинекса, защото доктора в инвитро клиниката настоява и ще ти кажа как и колко са ми предписали. Каквото и да ми кажат обаче аз ще продължа да пускам на 10 дни кръв и ще се регулирам ако е нужно и сама, защото в повечето случай ако остана с една доза за два месеца примерно пролактина се мени. Идеята за забременяване е пролактина да ми е в граници.......както и другите хормони Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт