"Модна полиция", или за хората без вкус

  • 256 945
  • 2 355
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 026
От доста време се чудя как някои хора могат да излизат облечени така, както са облечени. Не съм стилист или велика дизайнерка, не се обличам с дрехи от стотици левове, но всеки ден се ужасявам от нещата, които виждам по улицата.
Само от днес имам четири недоумения

Леопардова рокля, черни летни ботуши до коляното и неоново-зелена чанта.
Черен клин и черна къса тениска на момиче, което би трябвало да носи поне 4 пъти по-големи размери от това, което едвам беше разпънала по себе си...
Жена с леко удължена риза, препасана с колан. И отдолу по прашки. РИЗА. И ПРАШКИ. При всяко движение се виждаше, че на жената днес и е ден за проветрение...
Жена, седнала на пейка, говореща с с мъж - минавам отзад и виждам, че е гола, само по бял сутиен на точки (от тези старите, бабичоските). Помислих, че нещо не ми е добре, но жената се изправи, и видях че е с черна рокля с гол гръб, изрязана почти до дупето, отгоре хваната през врата. И с белия сутиен с презрамки...
Нещо подобно, но по-фрапантно...
Скрит текст:

В свят на мода, информация, стилисти, евтини магазини и вече готови комбинации по витрините, как хората успяват да си причинят такива неща самички, нямат ли огледала или приятели, които да не ги пускат навън така??
Вие какви ужасии сте виждали?

Последна редакция: вт, 13 сеп 2016, 09:15 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 5 913
Оф, аз много обичам леопардовото Blush
За мен белите чорапи и шарените чорапи са върхът на безвкусицата. За мъжете говоря.

# 2
  • Мнения: X
Дай снимки да преценим как се обличаш ти.

Не знам някой човек да осъзнава, че се облича без вкус, всички се мислят за над средното по стил и си се харесват.

Та това е отговорът на въпроса ти - ходят така, защото се харесват така.

# 3
  • Мнения: X
Тази година забелязвам много къси панталони облечени от много дебели жени. Не мога да го приема за нормално и красиво. И аз съм дебела и аз нося къси панталони вкъщи защото са ми удобни, навън осъзнавам, че изглеждам зле и не бих излязла така.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 15 592
   Потребителките на bg-mamma са пословично критикарски настроени, та не се съмнявам, че темата бързо ще набере скорост. Laughing Оттук научих, че било срамно мъжете лятото да носят сандали...

Тази година забелязвам много къси панталони облечени от много дебели жени. Не мога да го приема за нормално и красиво. И аз съм дебела и аз нося къси панталони вкъщи защото са ми удобни, навън осъзнавам, че изглеждам зле и не бих излязла така.
   Разсъждаваш така, защото българите сме много комплексирани животни. В чужбина подобен феномен просто не съществува.

# 5
  • Мнения: X
Хора без вкус е имало, има и винаги ще има.

Понякога ужасяващите ансамбълчета са заради бедност и нищета, заради болезнена стиснатост или повреди на горния етаж.

Друг път - криворазбрана ексцентричност, екстравагантност или непукизъм.

По-често, обаче, си е чиста проба лош вкус, вкус към откровения кич или принадлежност към определени слоеве, в които кичозното облекло си е задвлжителен моден тренд Simple Smile

Занимавам се активно с плетиво и следя тенденции в цветове, кройки, материи, модели. Масовият вкус в плетивото у нас е към кич, евтино изглеждащи и безвкусни модели. Заявявам го директно и съвсем отговорно.

# 6
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 401
Онзи ден съм се смяла сама на себе си.. hahaha
Облякох се по "холивудски", с отворени сандали /без каишка от зад/ , рокля по тялото до средата на прасеца и от горе едно от тези пухените олекотени къси якенца  Crazy
Редовно ги има така хванати от папараци звездите. Е, оказа удобно, пък не знам на кой как съм му се сторила Mr. Green

# 7
  • Мнения: X
   Потребителките на bg-mamma са пословично критикарски настроени, та не се съмнявам, че темата бързо ще набере скорост. Laughing Оттук научих, че било срамно мъжете лятото да носят сандали...

Тази година забелязвам много къси панталони облечени от много дебели жени. Не мога да го приема за нормално и красиво. И аз съм дебела и аз нося къси панталони вкъщи защото са ми удобни, навън осъзнавам, че изглеждам зле и не бих излязла така.
   Разсъждаваш така, защото българите сме много комплексирани животни. В чужбина подобен феномен просто не съществува.


Не мисля, че е въпрос на комплекси. Просто човек трябва да има усет. Защо трябва да нося къси панталони след като не изглеждат добре на моите баджаци, като може и да не нося? Не ми е готино просто , не е въпрос на комплекси.

# 8
  • Мнения: 5 913
Българката умее да се облича, това е моето мнение. Дори и с ограничени средства, българката прави чудеса с два парцала и един шал, например. Е, има и по-екзотично облечени, но мен не ме дразнят. Най-много да си помисля: да ти имам самочувствието и толкова!

# 9
  • Мнения: 5 913


Не мисля, че е въпрос на комплекси. Просто човек трябва да има усет. Защо трябва да нося къси панталони след като не изглеждат добре на моите баджаци, като може и да не нося? Не ми е готино просто , не е въпрос на комплекси.
Ти при положение, че си кралица, какво ти пука от обиколката на бедрата? Grinning

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 15 592
   Ти сама пишеш, че вкъщи носиш, защото са ти удобни преди всичко. За навън – не си позволяваш да слагаш подобни дрехи, не че не искаш, а защото се притесняваш от по-пухкавата си фигура. Именно това са комплексите – да обичаш нещо, но да се откажеш от него, защото има вероятност някой да ти се присмее или защото те е срам от хорската оценка. Това е точно комплекс. Ако беше казала, че изобщо не обичаш да носиш къси панталонки (както аз), нито навън, нито у вас, тогава – ок, бих приела. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 971
А представяте ли си всички жени да са облечени с красиви бални рокли?! Или спретнато офис облекло?!  Скука!!!  Laughing

# 12
  • Мнения: X
А според мен пък хич не се облича добре българката. В чужбина отдалеч си личат българките и рускините и то не с хубаво, тежък грим, голотии и фафли. Българският мъж с бръснатата до кожа глава като затворник също отдалеч се забелязва. Laughing

# 13
  • Мнения: 613
Много изрязаните къси панталони ме втрещяват. Като това :
Скрит текст:

Преди около седмица пред Paradise една девойка се беше докарала така.


# 14

Общи условия

Активация на акаунт