И ето Август дойде, мама вече носи бебче на ръце!

  • 43 335
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 35
Скоро и аз не съм писала, но ви чета, нашият юнак на 02,11 става на 3 месеца, иначе и аз нямам пукнат лев болнични за октомври и съм съгласна, че така бюджет не се прави, едно мляко за 6 дни ни е 30 лева, а само това ли, и ние нямаме детски, заради съпруга ми, че надвишаваме брутната сума, но релано не е така, и на мен това ми е втори дошъл цикъл-ад направо, такова чудо, спря ми и пак започна отначало, това е от мен, извинете ме.

# 721
  • Мнения: 1 298
Здравейте, момичета. Да са живи и здрави всички бебоци, аз  се записвам накрая на темичката, не съм влизала от раждането, беше ми счупен компа, пък от телефона не ми е удобно да пиша и чета тук. Ще гледам да съм по-редовна. Ники скоро ще прави 3 месеца, след почти 2 месеца цедене и мъчене да засуче, вече се кърмим успешно и съм щастлива, че зарязах шишетата и помпата, доста често суче и нощем хич не спи, но ще се справя Simple Smile. Досега качваше много добре, другата седмица ще видим пак как върви и така, дано сте добре, ние още имаме колики има ли и други бебчета още така да ги мъчат?

# 722
  • Мнения: 2 173
А, ще пишем неизвинени.  Crossing Arms Ние колики май, май нямаме. Дано и при вас спрат скоро.

Аз недоумявам как си беше направил режимче моя юнак и си спеше до 4:40 и после до 8 сутринта, а от една седмица насам изведнъж режимът отиде по дяволите и си се буди по два пъти през нощта. Сънят е мираж - отново. Ох, спи ми се.

# 723
  • Мнения: 1 839
И моя юнак повече от 10 дни спеше от 9 вечерта до 7 сутринта. Откакто му се запуши нослето се буди поне веднъж, а снощи дори и 2 пъти, поне през нощта яде хубаво, за разлика от през деня. Може и затова да се буди,защото през деня яде много по-малко от обикновенно. Да видим сега смяната на часа как ще се отрази

# 724
  • Мнения: 378
Мами, при нас ново 20- като му се спи или нещо му е криво, започва страшен рев със сълзи. Единствения човек , при който млъква и то веднага съм аз. Не признава нито бабите, нито баща си. А те направо ми го хвърлят в ръцете хахааа
Иначе косата му пада, доста е неприятно , цялата му глава е на петна, а дрехите в косми. Той си се роди с добра прическа де... Появиха се и крусти, ще видя да го мажа с нещо.
За храненето - заспива като се стъмни, до сега в 19.30-20.00 и става в 03.30 и после в 07.00 за ядене, хем му увеличих дозата на 135.

# 725
  • Мнения: 992
И ние пищим като ни се спи и много захитряхме - иска да ме смуче като биберон, нищо друго не действа.  baby_neutral Току що свърших една сесия и я приспах. След като е будна повече от час и половина става много нервна. Моника, и ние бяхме точно така, и през нощта много ядеше. Всичко това е нормално. Моята вчера се нагледа, чак се превъзбуди от столчето за кола и после спа пет часа...едва издържах да не грабна помпата в три през нощта. Не знам като стане на три месеца как ще излизам наглава с нея...вече си имаме и тъжни гукания, все едно ми се оплаква  Grinning
Не ми казвайте, че и на нас ще ни пада косичката  Shocked Тя се роди със страшно много коса и е пораснала още..

# 726
  • Мнения: 353
И моят младеж вече рядко заспива без рев. Спи му се, но не заспива а мрънка, плаче и вири врат. Приспиването си стана мъчна работа, особенно следобед и вечер. Иначе нощем се буди поне 2-3 пъти. В последно време незнам колко, че като спи при нас аз го храня в просъница и понякога не разбирам дали е изтървал гърдата, и затова мрънка или се е събудил за следващо хранене.
Сега с тази смяна на времето сигурно в 19 ще трябва да го приспивам, ще вижда баща си уикендите само 🤔.

# 727
  • Мнения: 1 839
И моя се роди с много коса, която порасна доста и от около месец е ужас.. цялото му легло и дрехи са в косми. Дори отстрани където най-много му окапа вече излезе нова косичка:) крусти има много малко, за сега не третирам с нищо,сами падат. Иначе и той като му се доспи не признава никой освен мен, но нормално да търсят мама Simple Smile днес подържахме една дрънкаща играчка и с голям интерес си гледахме ръцете. Милия всичко хваща обаче още не може да си координира движенията. Иначе имам чувството, че много скоро ще започне да се смее с глас, за сега се опитва, но не се получава Grinning
Алистра,вие кога ставате на 3 месеца?

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 221
Чета ви и малко се успокоявам, че не сме само ние с това трудно хранене и май ще се окаже поредната фаза от растежа. Моята принцеса ми докарва стрес почти на всяко хранене. Не иска нито кърма, нито АМ. Почва да реве и после трудно я успокоявам. Успявам да я нахраня като започвам да я приспивам и и пробутвам млякото, което изпива дремейки.  През нощта яде най-добре. Какво е това чудо незнам, но много ме напряга Sad

Последна редакция: нд, 30 окт 2016, 12:36 от mimoce

# 729
  • Мнения: 28
Това със заспиването е и при нас.  Дано е някакъв период.  А как приспивате вашите бебета?  Ние сме на ръце,  люшкане, друскане, шъткане,  а тя си реве и скимти.  Докато не си изрецитира гуканията не заспива.  Разбира се като я оставя в кошарата или на лелото след 5мин.трябва да повторию ритуала, защото се събужда да преглътне скюнки и да пореве още малко. За сега не е голяма драма с нейните почти 7кила, но след някой друг месец не се виждам в тази светлина.  Дайте идеи как да се преспиваме

# 730
  • Мнения: 2 173
Ние заспиваме ядейки. Яде, яде, по някое време заспи, започне да се усмихва и като се отпусне съвсем го изтупвам в кошарката. Ако не иска така, слагам биба и люлям креватчето, за около 20 минути е заспал. Ако и така не става, слагам биба и с една тъничка тензухена пелена му минавам през лицето, така много пъти и се отпуска и заспива, ако и така не става излизаме, ако не може ... викам тати, ако и той не помогне е дошло време за ново хранене и минаваме отначало.

Днес сутринта като се наяде се изсмя с глас, но докато спеше, за втори път ми го прави, чакам с нетърпение и на будно.

# 731
  • Мнения: 992
И ние се смеем с глас, но само насън.  Heart Eyes Вчера стана на два месеца, цял месец имаме до третия...Нормално е да плачат като имат колики, а моята често и докато ака се разплаква, иначе се научи да суче докато напълни памперса и после пуска гърдата Simple Smile
Амели, как точно се кърмите през нощта? Мечта ми е това, аз все сядам в поза люлка. Преди малко "опита" тортата и толкова лакомо сука, че пак сме коали. Без колики заспива лесно, но трябва да не й е минало времето, превъзбуди ли се й давам гърда или бял шум; вече малко нося на ръце, давам я на таткото. Разходките и при нас са номер едно, след малко пак излизаме.

# 732
  • Мнения: 204
Ное се приспиваме докато ядем. Хваща ми палеца, изцоква млякото и е заспала вече. Но...... поне 30 мин продължавам да я държа защото ако я оставя веднага и тя отваря очите и не ме ли види, горко ми.
Ние вече започнахме в 19:00 да се къпем и най късно в 20:00 е заспала наядена. После се буди в 01:30 за манджа. След това към 04:00 и край на съня. Започват се гукания, усмивки и ритници. Ох как сладко си гука. Все едно тъжно се оплаква.
Мамита, кога никне първо зъбче? на нас венеца ни е много побелял отгоре и голямо плюнчене е. Вчера стчна на два месеца.

# 733
  • Мнения: 353

Амели, как точно се кърмите през нощта?
Ами той е легнал директно на леглото по гръб с извъртяна към мен глава или на една страна към мен. Аз му подавам да засуче като се подпирам на лакът и като засуче се отпускам на възглавницата и редовно заспивам преди него, освен ако не изпусне гърдата. Понякога често я изпуска като е по-празна. В началото и на мен не ми се получаваше тая поза. Аз много се опитвах с нея първите седмици, като ме болеше епизотомията. В един момент си стана от само себе си.
За люлеенето на ръце- направо без ръце оставам понякога. Младежът иска да заспива на ръце, в движение, с главата на вън. Вечер седи основно така или както за оригане. Добре че когато се запъне ММ си е вкъщи. Взех си еластичен слинг за да ми е по-лесно с дундуркането, обаче не е силно еластичен и не успявам да го сложа, така че да поддържа добре главичката. А и младежът не ми помага особенно, защото като го сложа и веднага изпъва врат, като сурикатче е. Но продължавам да опитвам 😉.

# 734
  • София
  • Мнения: 669
Дами, помня, че преди време обсъждахме пелените, които използваме, но при мен се породи чудене по темата. От раждането госпожицата е с Pampers Premium и съм много доволна от тях. Преди няколко дни обаче ми попаднаха 4-5 мостри на Puffies, които също ми се сториха добри. Въпросът ми е дали някой ги е ползвал и какви са впечатленията му от тях, тъй като от 4-5 няма как да добия представа. Притеснява ме, че изглеждат малко по-груби като материя и се страхувам да не се подсече. До момента нито веднъж не се е и затова упорито си държа на Pampers. Загледах Puffies в един магазин и видях още, че са близо два пъти по-евтини от Pampers. И още нещо: някой по-назад беше похвалил "лидълските" или нещо подобно, ще се радвам и на отзиви за тях. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт