Юлски бебета 2016

  • 40 232
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 139
Аз съм ползвала Памперс и белия,и обикновения,на лидл памперсите и Пуфис,в момента сме с 3 Пуфис.
Обличам му един ватиран космунавт за сега,не съм слагала още шушлековия.

# 706
  • Мнения: 700
Здравейте Simple Smile Ние от както е студено не сме излизали Sad Вече 2-3 дни. Вчера тъкмо се наканих то слънцето се скри и задуха много. Днес одеве беше 8 градуса, вижда ми се много студено за навън. Ние сме си с коша за новородени, а и не сме купили седалката. Той е добре закрит, но нямаме прозрачно за отгоре и ме е страх да не му е студено. Вчера стояхме малко на отворен прозорец. Много си смуче палчета, юмручета. Днес му бъеках в устата да пипна едно бяло и беше твърдо. Май е зъбче, но ми се струва много отстрани на венеца  newsm78 На консултацията, живи, здрави, ще питам. А за който пита да кърмя, но и давам мляко. През ноща е само на кърма и се чудя, ако тогава му давам вода вместо кърма няма ли да го товаря коремчето? Той има една дълга пауза между 3-5 часа и след 4 часа сутринта почва да се буди на всеки час, като окончателно става към 7:30-8:00. Според вас защо се буди така на всеки час? Дали не му стига кърмата по това време? Памперси ползвам на Памперс премиум кеър 2-ка, но май ще минаваме на 3-ка. И аз забелязвам влажно по боди и ританки ... Чудя се като го кърмя на поискване дали сам ще си махне нощното хранене или ще трябва да налагам режим  newsm78 Аз искам сам да си се настро и аз се водя по него. Хубав ден Simple Smile

# 707
  • Мнения: 260
Здравейте,Искам да попитам мамите,които това им е второ бебче и имат по-голямо дете.Каката ходи 1 седмица на детска и донесе някакъв вирус.Всички се тръшнахме вкъщи,но го минахме леко за няколко дни.Бебчо обаче го изкара с пневмония в болница.Престоят ми в 3-та градска беше меко казано кошмарен. Чудя се дали да я задържа вкъщи докато бебчо малко поотрасне,защото 2-ри път в болница не ми се влиза.От друга страна виждам,че и е скучно вкъщи,тя е на 4г. и половина. newsm78

# 708
  • Мнения: 514
За памперсите от няколко места чух негативни мнения за Памперс. От началото ползвам марката на ДМ /Babylove/ и Либеро. Доволна съм и от двете - мекички са, не са ароматизирани и досега не сме се подсичали. През деня сменям преди всяко ядене /т.е. през 3,5-4 часа/, през нощта кара с един памперс, защото вече не се буди за ядене. И аз не съм извеждала малчо от около 2-3 дена, но времето е много противно. Хем искам да го изведа да подиша чист въздух, хем като видя как го вее навън и все отлагам излизането. А оттук нататък ще е все така няколко месеца...Трябва да се престраша с извеждането newsm78
Някой пътувал ли е с бебчето на по-големи разстояния? Как понесохте пътуването?

# 709
  • Мнения: 580
Аз като най- лудата майка на света още на месец пътувах с него един път на час и половина разтояние, и два пъти го водихме във Виена, което ми е на 2 часа път, но трябваше да се направи паспорта в консулството. Бях притеснена, но той се справи добре. Сега по- не обича да стой в столчето за кола, мрънка и се налага да го взема в ръце, което е противозаконно и опасно Sad на мен памперс винаги ми е пропускал като се наака и през крачолите и по гърба хахах. И аз за пуфис съм чувала хубави неща.

# 710
  • Мнения: 46

Някой пътувал ли е с бебчето на по-големи разстояния? Как понесохте пътуването?

Ние пътувахме около 200-300км. Бебчо беше много доволен, спинка си през целия път на отиване, а на връщане не спря да се усмихва.

От Памперс и аз се отказах, даже се обрина от него. Доволна съм от Пуфис, сега съм взела тези на Била да пробвам.

За мамите, които гледате животинче вътре, имате ли някакви проблеми? Искам да подаря на мъжа кученце за рд ии мисля поне докато е по-малко да го оставя да се размотава вътре, ама не знам как ще реагира бебо.

# 711
  • Мнения: 283
Мами, някоя от вас ползва ли ергономична раница? Изобщо от кога може да се ползва? Взехме слинг, но нещо не можем да се справим.

# 712
  • Мнения: 1 119
Ние пътувахме на около 200км разстояние в посока. Нямаше проблеми. Бях взела биба за спешни случаи Mr. Green - когато огладнее и няма подходящо място за спиране.
Нашата бебка винаги се омазва когато ака Thinking Това се случва 1-2 пъти на ден. Ползваме Памперс и Babylove. Памперс миришат малко гадно.
Имаме си ерго раница - още не сме излизали с нея, но педи потвърди, че няма проблем да я ползваме и вече започвам да ходя на пазар с нея Peace И слинг имаме, но съм го ползвала броени пъти.
Относно домашните любимци - имаме котка и нямаме никакъв проблем при съжителството с бебка. Педи потвърди, че няма от какво да се притесняваме. Някои хора около нас бяха скептични, но и те се убедиха вече.

# 713
  • Мнения: 515
И ние пътувахме на 120 и на 250 км , но тогава още нямаше 2 месеца, спа през целия път. После покрай 6. Септ. също пътувахме на 120км но плака почти през целия път... Та не съм сигурна ...лошото на пътуванията е че от гледна точка на сигурност не би трябвало да го вадиш от кошницата...

И ние имаме раничка, носила съм го вече десетина пъти за около 1 час, винаги заспива, но само за 20-30 мин. После започва да протестира, че явно му е тясно , а иска да мърда... По принцип е добре да се ползват след 5-6кг и след 3-4 месец. Simple Smile

# 714
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Здравейте,Искам да попитам мамите,които това им е второ бебче и имат по-голямо дете.Каката ходи 1 седмица на детска и донесе някакъв вирус.Всички се тръшнахме вкъщи,но го минахме леко за няколко дни.Бебчо обаче го изкара с пневмония в болница.Престоят ми в 3-та градска беше меко казано кошмарен. Чудя се дали да я задържа вкъщи докато бебчо малко поотрасне,защото 2-ри път в болница не ми се влиза.От друга страна виждам,че и е скучно вкъщи,тя е на 4г. и половина. newsm78
Аз не пратих баткото на ДГ поради тази причина, а и защото и той мин година мн болефуваше от отити, и още няма 3 години де, накрая на месеца ги навършва, но можеше да е първа група сега.
Въпреки това в момента сме болни всички, барабар с бебето.

# 715
  • Мнения: 615
Сега като са малки най-лесно се пътува, като пораснат и им става скучно, ревове и т.н. ние на 40 дена като беше пътувахме от Враца за Варна после Петрич и след това София, след това пак Варна и финиширахме в София. Не е имало проблеми.
Бориславка, каката е първи клас, но и на градина да беше пак не бих я спряла, защото като беше лятото вкъщи и беше скучно много и все недоволна, че не може са седи по цял ден навън и да си играе с нейните приятели, късаше ми нервите. А ти нали кърмеше? Не че е голяма гаранция, но е добре за имунитета на бебето. Аз имах летен вирус с температура и разстройство и ме спрях да кърмя.

# 716
  • Мнения: 514
Уф, тъкмо се наканихме да пътуваме малко на гости на баба и да го види половината рода и сега по новините казаха за някакъв есенен вирус  Rolling Eyes и във форума чета за много болни...

# 717
  • Мнения: 55
Здравейте,Искам да попитам мамите,които това им е второ бебче и имат по-голямо дете.Каката ходи 1 седмица на детска и донесе някакъв вирус.Всички се тръшнахме вкъщи,но го минахме леко за няколко дни.Бебчо обаче го изкара с пневмония в болница.Престоят ми в 3-та градска беше меко казано кошмарен. Чудя се дали да я задържа вкъщи докато бебчо малко поотрасне,защото 2-ри път в болница не ми се влиза.От друга страна виждам,че и е скучно вкъщи,тя е на 4г. и половина. newsm78
Моята дъщеря е първи клас и в момента е на легло от тоя гадния вирус с висока температура,а ако беше на градина нямаше със сигурност да  я пускам направо съм на тръни в момента отложихм3 и на малката ваксините.Вярно скучно им е,но здравето е по важно.

# 718
  • Мнения: 195
И нашата кака си ходи на градина - последна група е, а там като при учениците нямат право на много отстъствия, но не бих я спряла, ако не донесе тя, обикновено носи таткото някой вирус, той най-крехък явно  Mr. Green, а и сме в една къща с две племенички, с които са денонощно заедно дет се вика и те може да донесат нещо, живи и здрави да са ама няма да му треперя толкова, да го ограничавам от към контакти или да не излизаме.
За памперсите ние още сме на двойка на Памперс и си мисля следващия пакет да мзема 3-ка, че сме 5600 и то преди две седмици, тези които ви пропускат от турските ли са или от нормални магазини ги взимате, ама и аз как обясних  Embarassed Досега сме взимали само турските и ми протича само ако се препълни и то отпред изпуска, щото нали спи по корем  Mr. Green
Вчера боцнаха пак двата крака, добре мина, повече поспа през деня и температура не е вдигал, държи се мъжки

# 719
  • Мнения: 514
Толкова ли е зле положението с тоя вирус. Почвам да се разколебавам за пътуването  newsm78. Сега сме си вкъщи, почти не излизаме, а аз почвам да откачам от липсата на социални контакти и затова решихме да се разнообразим. Но повече ме е шубе да не разболея детето...

Общи условия

Активация на акаунт