ЮЛСКА ТЕМА 36

  • 54 635
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 681
Ха, Луиза! Добре дошла! Звучиш изключително спокойна за тези обстоятелства! Браво! Ние се пренесохме през декември 2013 г. и беше супер-мега-хипер-стрес, но мина светкавично, като насън. Тогава и аз още не бях истеричка, де. Сега не знам как ще ми се отрази. Не сме ползвали обаче нито хамали, нито склад. Ще мине и това. Щом си сама с детето, а ходиш и в командировки, ще се справиш в всичко.

Кога ще ходите в Катар? След май месец там стана адска жега. Лесно ли ви дадоха визи? До неотдавна имаше проблем с туристическите пътувания в тази посока.

Скарлет, удари те кръстът, защото се притесняваше, че не можеш да вземеш болничен заради Вики. Simple Smile
Шегата настрана, искрено ти съчувствам, много ми е пресен споменът, хем не бях зле.

Пинке, броят на децата има значение, естествено, но не е гаранция. По коледните сборни групи, когато бяха 8 деца, питах К. какво са правили в ДГ и той отговори, С Косьо ритахме един батко. Засега Косьо е мъчителят на групата, (а не К.!). К. него обвинява за всичко. Косьо го хапе, бие, драска, плюе. Даже му правел "джаба-джаба" след  обяд и му пречел да спи. Неговата версия. Принудих се да повдигна въпроса пред персонала. Отговорът беше, че Косьо заспива първи, а К. "никога не спи". Така, че знам ли къде е истината

Последна редакция: ср, 08 фев 2017, 13:28 от Bemol

# 691
  • София
  • Мнения: 1 832
Луиза, браво на теб! Трудно се гледа дете от един човек, и то работещ няма почивка за миг!
Пине, това е супер, че децата са малко, при нас са 27 по списък и обикновено ходят 24-25. Има едно дете, което ги тормози, дори бие госпожите според Ясен. Мисля, че от него Ясен се научи да казва, че не иска да има майка, когато не искам да му изпълня някое желание.

# 692
  • Мнения: 11 747
Бемол, ма ти истеричка ли стана?!  Joy
Луиза май в чужбина ще ходят да живеят, не в друг квартал на София.

Верче, вашите хич не боледуват, почти в пълен състав всеки ден!

# 693
  • София
  • Мнения: 1 318

Луиза, точно вчера като обяснявах кога е родена Бранка, мислех да питам за теб. Радвам се, че сте добре! А, защо продадохте апартамента и излязохте под наем? Благородно ви завиждам за Катар!
Скарлет, ама верно си карък!
Как са Мъхчетата?

# 694
  • Мнения: 4 708
Явно проблемът наистина е в големите групи, нашите са 31, и ходят минимум 28, моето е от тормозените, вчера ми се извинява госпожата, че пак някое си я ухапало. Писнало ми е, все или е нахапана, или одрана, или са й били шамарите. Все й казвам да ги удря, но то моето не се метнА на майка си, и ги жали "Ама той ще плаче". Много важно като плаче, ти с белези ходиш, обаче не й идва на акъл да се защитава.
Луиза за постоянно ли заминавате за чужбина?
Бемол аз пък ако си мислиш, че взех заради мен болничен/ваканция съм 3 дни/, нали съм жеуезна, направо утре на работа, те и за ваканцията ми бяха дали, та днес ще ходя преди да взема детето до работата.  #Crazy

# 695
  • София
  • Мнения: 1 832
Таке ходят си доста деца. Само по време на сборните групи бяха малко и между Коледа и Нова година, но тогава бяха много болни наведнъж. Имаше период с 8 деца. Втората седмица на януари  бяха 10 и казаха, че не може да съществува група само от толкова деца и ги събраха със съседната /втора/ група.

# 696
  • Мнения: 11 747
Хм, интересно, само 10 деца не можело. Те нашите така си карат. Когато имаше много болни бяха по 3 деца на ден, но пак си бяха сами в групата - ядене, спане, занимания, всичко. Рекорда е от 15 деца. Но напролет ще се съберат, пак колко да се съберат, като по списък са 20. Все пак странно, защо да не може да са 10 деца, като така или иначе всички си плащат таксите, само за храната им отбиват.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 832
Така ми каза едната госпожа. Когато беше в сборната група и другата учителка ми каза, че директорката е била достатъчно добра, за да остави групата ни да съществува между Коледа и НГ, когато са били 7-8 деца. Явно има наредба за София или да е някакво решение само за тази градина.
В нашия квартал построиха нова детска градина и там децата са малко, не зная дали са и 10. Можех да го преместя там, но решихме с мм, че си е свикнал вече и не е добре да го местим.

# 698
  • София
  • Мнения: 790
Джине, мъхчета още са с Т и жестока, раздираща кашлица Sad Как е ушенцето?

Луизе, хубавото е, че като ходиш на работа, сменяш обстановката, та не си изпушила още. Радвам се, че шарката е минала без белези и тормоз.

В детската при нас има 3 агресивни/много активни деца. Точно вчера се повдина въпросът и една от много активните майки намери психолог, който безплатно да работи с всички деца от групата.

# 699
  • Мнения: 11 747
Градината нали си има психолог, за какво взима заплата?
Малко температура ли имат още? Все пак минава, нали? Сигурно е грип, той така от тепература минава на кашлица, поне от моя опит винаги така става. Минава за около седмица и тя, освен ако не мине за две. Юлия началото на януари кашляше много грозно, но ЛЛ ми каза, че тази кашлица била от ларинкса и звучала страшно, но всъщност изобщо не била притеснителна. Дано и при вас е така.

# 700
  • София
  • Мнения: 790
Пине, гърдите уж са чисти, каза док. Утре ще ги водя за изследвания, че днес майка ми ги взе да ги гледа (и тя е във ваканция). Т варира около 38 при Е., а Д. почти няма. За съжаление на мен няма кой да ми даде болнични, а ММ не ще и да чуе тойда гледа децата, пък аз да работя. Според него трябвало да си свърша работата някак предварително, в очакване на такива ситуации.

# 701
  • Мнения: 4 708
Така ми каза едната госпожа. Когато беше в сборната група и другата учителка ми каза, че директорката е била достатъчно добра, за да остави групата ни да съществува между Коледа и НГ, когато са били 7-8 деца. Явно има наредба за София или да е някакво решение само за тази градина.

Не е само при вас, но май не е за бройка, а за процент. И при нас цял месец бяха на сборни групи, но поради болестите при нас, В. я посети само за 2-3 дни.
Мъхче, това звучи като тазгодишният грип, през който минахме. Т мина за 4 дни, но тъпата кашлица продължи от суха в началото, до окончателният й край - месец, само че при нас беше дълбока с хрипове, които се появиха по-късно, та се наложи АБ заради нея, дано при вас не слиза надолу.
А това за мъжете ми е болна тема тези дни, че моят се съжалява, колко бил зле, колко работа му се е отворила вкъщи, то не е боклука да хвърли, то не е прането да изкара на терасата, ами прахосмукачка да пусне, горкият  Sick а върха беше, че каза колко ми било добре, само си седя или лежа на дивана  #2gunfire казвам му, ами аз как се оправям, ами ти си свикнала, а пък аз не съм  #Crazy

# 702
  • Варна
  • Мнения: 368
И при нас като намалеят драстично децата правят сборни групи, за да не са всички госпожи на работа. Така ми каза едната госпожа, като бяха големите студове. Ама отпуск ли са или неплатен, незнам.

# 703
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Отпуск са - платена.Достатъчно имат  Laughing
Луйзе звучиш наистина супер при тези положения.Защо продавате жилище - собствено,за да излезете под наем  newsm78
Мъхче още ли  Confused Дано мине бързо  Hug

# 704
  • София
  • Мнения: 790
Благодаря! Simple Smile

Пине, май нямат в градината психолог... Тя, тази майка, е много запозната и много активна, щеше да знае, ако имаше, сто процента.

Общи условия

Активация на акаунт