Априлски мами 2016 - Тема 2

  • 30 022
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 331
Aз още нямам майчински този месец Thinking

# 706
# 707
  • Мнения: 2 379
Момичета, бодърстването продължава....направо съм потресена... #Crazy И ми дойде, което ме навежда на мисълта, че моите разбъркани хормони му влияят... Joy Защото и предните два месеца беше такъв един ....много различен , когато наближаваше дата. Този път изключих, че е време...и то ето на...и двете неща са налице....При вас има ли такава закономерност?
Ами то според мен възпитанието само ще подтисне или ще подчертае дадени черти от характера. Макар, че и средата много влияе. И това за незаинтересоваността също съм съгласна, че има негативни последствия върху децата. Но и обратното съм виждала как се отразява. Наши познати имат момче( само едно), което е толкова много обгрижвано( но не лигавено и не гледано в саксия), винаги е имало някой край него, двамата му родители тон никога не са повишавали, кротки и спокойни хора.......еми той изпитва невероятна ревност към всеки един, не позволява на баща си да стои до майка му и обратно. Не дава майка му да се наметне с якето на баща му у макар, че вече е голям почва да крещи като малко дете.........Направо си е за сериозна намеса. На други приятели детенцето е много любопитно и все иска баща му да му обяснява нещо и му се говори като на голям човек, както се държи и малкия. Дааа, но за това пък не му е интересно да му говорят децата по детски и предпочита да си говори с лелките.....То си е ужас. Четох онзи ден темата за какви грешки са допускали при отглеждане...каквото и да направим си е нож с две остриета, че и с остра дръжка  Joy

# 708
  • Мнения: 2 379
Stelichka1, за колко си купихте ваничката? Че сега като се порових  гледам около 65лв., а в един зоомагазин беше 152... Joy

# 709
  • Мнения: 411
Зоомагазин????  Joy Joy Joy
Мисля, че беше към 50 лв., но я купихме преди 6 години.

# 710
  • Мнения: 411
Flexibath се казва. Ние си пътуваме навсякъде с нея и в къщи я ползваме всеки ден.

# 711
  • Мнения: 262
Aз още нямам майчински този месец Thinking
На мен днес ми преведоха за 1 ден  Joy Така ми се падаше болничния, че от юли ми оставаше 1 ден и ето днес е налице, мислех да заведа мъжо на ресторант  Joy
Момичета, малката има някакви странни пъпчици..ама само на едната ръка..над лакътя малко ..ситни едни такива, без връх...по рамото няколко и на бузката 3-4 ...мислите ли, че е някаква алергия или по скоро нещо да я е полазило..защото само на ръката  newsm78 Педиатърката ще я видим чак другата седмица и сега се чудя..да мажа ли с нещо...имам хубава розова вода..ох не знам..

# 712
  • Мнения: 356
Момичета, тези два дена ми иде да се гръмна. Викито не спира да плаче като и се приспи. Успокоява се само ако я вдигна права или ако се загледа в телевизора  #Crazy Вече не издържам, един час сме добре и после се започва едно носене на ръце първо докато се успокои после докато заспи и в момента в който я сложа спи 20 мин и се събужда с рев и всичко започва отначало  #2gunfire

# 713
  • Мнения: 118
Момичета как е положението с килограмите?Вече си мисля че само аз съм като мечка стръвница!!! Shocked Shocked ShockedКачих 20кг през бременността!След раждането останаха  14-15гк и не мърдам!Нито свалям ,нито качвам! Twisted Evil Twisted Evil Twisted EvilВече ми е направо болно!С първата си бременност положението беше същото и си върнах формата след 2 година ....не мис е иска и този път да е така!Не знам каква диета бих могла да спазвам ,която да не вреди на бебо ,нито на количеството и качеството на кърмата! newsm78 newsm78

# 714
  • Мнения: 118

tedka90 , ние минахме през същият етап!Не се притеснявай ще отшуми!Моят не спеше повече от 20-30 мин ,кривене,и вечер беше започнал да се буди,не искаше в количката..но отмина!Заспиваше само с подрусване или люшкане..и след 15-20 мин пак ококорен ...Сега е спокоен!В един момент си мислих ,че не му стига кърмата,понеже е едро бебе...Не се притеснявай просто се сдобий с търпение !

# 715
  • Мнения: 356

tedka90 , ние минахме през същият етап!Не се притеснявай ще отшуми!Моят не спеше повече от 20-30 мин ,кривене,и вечер беше започнал да се буди,не искаше в количката..но отмина!Заспиваше само с подрусване или люшкане..и след 15-20 мин пак ококорен ...Сега е спокоен!В един момент си мислих ,че не му стига кърмата,понеже е едро бебе...Не се притеснявай просто се сдобий с търпение !

Дано и при нас отмине. Само се притеснявам да не свикне постоянно да я приспивам на ръце.

Относно килограмите качих 16кг (заради липсата на воля)  Embarassed след раждането ми останаха 9, а сега 8кг. Мисля, че не ям кой знае какво, но също  нито свалям нито качвам  Sad

# 716
  • Варна
  • Мнения: 843
Зина, не е ли много твърд летния кош? И аз извадих нашия, за да го видя какво представлява, че го бях забравила. Обаче много твърд ми се стори.
Разгледах дрешките на Картърс, големи красоти има. Особено дрешките с коледна тематика. Момичета, живот и здраве, това ще е първата Коледа с бебчовците ни Heart Eyes Ако някой реши да поръчва, да пише, за да разделим доставката.

Не е твърд, добре е, вече ще съм с него, много е любопитна и така си гледка.
За Картърс и съм ЗА

# 717
  • Владая
  • Мнения: 362
Добро утро,момичета.

Относно майчинството,току що изпратих мейл до НОИ,
декларацията ми е подадена на 01.08,от 3-ти я виждам в системата,но си стои със статус обработва се,
предния път с болничния така подадох сигнал и до дни ми беше изплатен.До сега трябваше да получа дължимото за м.юли,а в началото на септември майчинството за м.август,както си му е реда.

Бебе Ива започна да хитрува,има дни в които е кротка и спокойна,но вчера реши да ми тества нервите,
след всяко хранене будуваше по час и половина,дремваше по 20-30 мин и пак будуване до следващото хранене,вечерта вече бях бръм,да си призная.
Но пък иначе е спокойна,точи лиги,ръцете са все в устата,от два три дни държи осъзнато играчките,и прави опити да си ги вре в устата,и става голяма какафония като се дрънне по главата.Още не се е обръщала,но мисля че дупето и тежи и за това не се получава.
Утре навършва 4 месеца,със сока стигнахме до 30 мл,дневно,като смесих вече ябълка и морков,
добре ги понася.

# 718
  • Мнения: 411
Сз с тази бременност реално отслабнах тъй като бях на диета за диабета. Качих само 4 кг., но за това пък сега дебелея стремглаво с това кърмене. ooooh!

# 719
  • Владая
  • Мнения: 362
Някоя от вас беше споменала как се справяме с по големите деца,
при нас може би голямата разлика която е между двете девойки 10 г,
ме кара да се чувствам спокойна.Каката много ми помага,мога да разчитам на нея да смени памперс,
да я преоблече,да я забавлява докато глътна 2-3 глътки кафе на спокойствие.

Относно килограмите,след първата бременност и кърмене за 40 дена се сдобих с едни 20 кг,които "щастливо" си ги носех 9г.Миналата година януари месец започнах 90 дневната диета,защото в работата доста колежки я бяха започнали и резултата беше видим.За 90 дена свалих 14кг,
направих почивката и задържах килограмите,последва втора врътка от която за 2 месеца свалих още 6 кг и забременях  Laughing Laughing LaughingПрез бременоста качих 12-13 кг,но на фона на кошмарното раждане което имах и преживяванията след това,от родилното ме изписаха по лека от колкото когато забременях,нямаше и помен от качените кг.Та ако някой реше да я почне може да разчита на съвети от мен,има я  и във вариант за кърмачки.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт