Девети клас 2016/17 - тема 75

  • 75 047
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Моята не е доволна от себе си на изпита. Откри си грешки. След като се представя много добре през годината, предполагам пак се е намесила емоцията "на изпит съм".  Simple Smile
От няколко дни ѝ излизат обриви-същите, като преди 11 години. В началото някога мислехме, че нещо я хапе, но се оказа алергия към много храни. За няколко години известна алерголожка в града ни не успя да я излекува, та отчаяни се обърнахме към хомеопатия. И я оправиха за месец.
Дано не е това пак!  ooooh! Запомнила съм тъжния детски поглед как всички ядат каквото искат, а тя трябва да ме пита преди това.  Tired
Поръчала на баба си да ѝ купи фенистил гел.
Чакам я да свърши училище и да сме заедно!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Моят син има в наследство от сестра си две дебели папки-класьори - една по български и една по литература. Всичко е систематизирано, подчертано, заедно със все анализи на произведения. Трябва само да отвори и да чете. И зубкане на анализите, не виждам друго спасение.  Mr. Green

За медицина в БГ се искат оценките, които ra2 каза. В чужбина искат общ успех от дипломата, понякога и минимални оценки от матурите, а университетите във Великобритания поставят и изисквания точно на колко и какви матури да се яви кандидатът.

Стейси Грей Добре сте се ориентирали към хомеопатията.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 4 588
Стейси, дано не е отключила пак алергии, може да е нещо временно.
И моята трябва да я водя по лекари. Цяла зима и пролет влачи една хрема, която вече мисля, че може да е на алергична основа. Но първо ще отидем на УНГ, после  ще търсим алерголог, ако се наложи.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Стейси Грей Добре сте се ориентирали към хомеопатията.
За няколко години лечение някога с химии, диета "да не виждаш храната за 6 месеца или година",със странични ефекти, доколкото си спомням девойката успя да приеме пак само ябълка. От много други храни. Алерголожката ѝ каза накрая в прав текст, че ще кара на банани и шоколад, ако се налага.  Tired
Поне имам идея кого да търся за помощ, ако се наложи.

Тари, успех!  Hug

# 49
  • Мнения: 103
Horvestehen-а (за слушане) за ПГ беше ужасен. Самите текстове не са нещо особено, но записът беше ужасен, прекалено бързо четене, гаден глас и качество, все едно е отпреди 20 години. Не знам дали е от техниката и дали при други е било така, но аз не вярвах, че е възможно нещо подобно. И също нямаше 2 минути между първото и второто слушане.

# 50
  • Мнения: 48 007
Бихте ли споделили хомеопата, възможно е на мен да ми е нужен

# 51
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Бихте ли споделили хомеопата, възможно е на мен да ми е нужен
Д-р Петкова, медицински център "Младост". Варна.
Не съм я виждала и чувала от години(което говори добре за нея), дано да я открия лесно, ако се наложи. Имам телефон, дано е същия!
Все още изчаквам и не съм я потърсила.

# 52
  • Мнения: 48 007
О, Варна не ми е много удобно, макар че ако се наложи , защо пък не, щом е добра
Мерси

# 53
  • Варна
  • Мнения: 6 329
О, Варна не ми е много удобно, макар че ако се наложи , защо пък не, щом е добра
Мерси
Някога ми спаси детенцето от вечна диета. Ако щете вярвайте, за месец.
Звъннах на номера, който имам от преди, но се включи гласова поща.  Confused

# 54
  • Мнения: 838
Моят син има в наследство от сестра си две дебели папки-класьори - една по български и една по литература. Всичко е систематизирано, подчертано, заедно със все анализи на произведения. Трябва само да отвори и да чете. И зубкане на анализите, не виждам друго спасение.  Mr. Green

За медицина в БГ се искат оценките, които ra2 каза. В чужбина искат общ успех от дипломата, понякога и минимални оценки от матурите, а университетите във Великобритания поставят и изисквания точно на колко и какви матури да се яви кандидатът.

Стейси Грей Добре сте се ориентирали към хомеопатията.
Всъщност тук не съм съгласна със "зубкането на анализи". Всичко си зависи от учителя. Дъщеря ми миналата година не е прочела и заучила нито един анализ, изобщо не знаеше какво са това основни задачи (от седмокласната тема разбрах за тях), а на НВО-тата се справи отлично. Благодарна съм страшно много на учителката, че й помогна и я научи да разсъждава и мисли. Иначе в наследство и ние имаме страшно много неща, само да има кой да се възползва от тях.

# 55
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Eри, ти откъде си толкова запозната с индийските сериали?

Напиши, ако искаш, каква специалност е дъщеря ти, за да я добавя в първия пост.

Хаха, добър въпрос  Laughing Напоследък се зазяпах, щото умирам от самота около 4 часа  ooooh!

Архитектура с немски език  е bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 12 012
За съжаление вече нямам право да го променям Sad

# 57
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Моят син има в наследство от сестра си две дебели папки-класьори - една по български и една по литература. Всичко е систематизирано, подчертано, заедно със все анализи на произведения. Трябва само да отвори и да чете. И зубкане на анализите, не виждам друго спасение.  Mr. Green

За медицина в БГ се искат оценките, които ra2 каза. В чужбина искат общ успех от дипломата, понякога и минимални оценки от матурите, а университетите във Великобритания поставят и изисквания точно на колко и какви матури да се яви кандидатът.

Стейси Грей Добре сте се ориентирали към хомеопатията.
Всъщност тук не съм съгласна със "зубкането на анализи". Всичко си зависи от учителя. Дъщеря ми миналата година не е прочела и заучила нито един анализ, изобщо не знаеше какво са това основни задачи (от седмокласната тема разбрах за тях), а на НВО-тата се справи отлично. Благодарна съм страшно много на учителката, че й помогна и я научи да разсъждава и мисли. Иначе в наследство и ние имаме страшно много неща, само да има кой да се възползва от тях.

Зависи и от детето. Някакъв обем знания трябва да се знаят и наизуст. Конкретно за тезите от НВО миналата година не виждах никакво място за мислене - няколко фрази, които се сглобяват за конкретния случай могат да "изкарат" 4 от 6-те точки.
Моето мисли, но по други предмети му се удава по-лесно.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Разликата между ЛИС на ДЗИ и НВО в седми клас е огромна. Peace

# 59
  • Мнения: 838
Моят син има в наследство от сестра си две дебели папки-класьори - една по български и една по литература. Всичко е систематизирано, подчертано, заедно със все анализи на произведения. Трябва само да отвори и да чете. И зубкане на анализите, не виждам друго спасение.  Mr. Green

За медицина в БГ се искат оценките, които ra2 каза. В чужбина искат общ успех от дипломата, понякога и минимални оценки от матурите, а университетите във Великобритания поставят и изисквания точно на колко и какви матури да се яви кандидатът.

Стейси Грей Добре сте се ориентирали към хомеопатията.
Всъщност тук не съм съгласна със "зубкането на анализи". Всичко си зависи от учителя. Дъщеря ми миналата година не е прочела и заучила нито един анализ, изобщо не знаеше какво са това основни задачи (от седмокласната тема разбрах за тях), а на НВО-тата се справи отлично. Благодарна съм страшно много на учителката, че й помогна и я научи да разсъждава и мисли. Иначе в наследство и ние имаме страшно много неща, само да има кой да се възползва от тях.

Зависи и от детето. Някакъв обем знания трябва да се знаят и наизуст. Конкретно за тезите от НВО миналата година не виждах никакво място за мислене - няколко фрази, които се сглобяват за конкретния случай могат да "изкарат" 4 от 6-те точки.
Моето мисли, но по други предмети му се удава по-лесно.
Да, права си  - зависи и от детето. Но, тези дъщеря ми не е заучавала нито една теза, а тезата, която се беше паднала не я беше писала никога,   НО това не я беше притеснило, беше писала и точките си ги беше получила. Казах, че всичко зависи от учителя, защото едни те учат да разсъждаваш,  а други само диктуват, децата пишат и после заучават като папагали. Сега се сетих, че точно за тезата миналата година приятелка на дъщеря ми се похвали, че на последния урок са писали точно тази теза и тя я беше написала едно към едно. Въпросната частна учителка има школа близо да училището ни, ползва се с много добра репутация, но всъщото време приема само оитлични ученици и, ако някой не се справя задоволително за нея през годината го гони - да не би да й развали репутацията/бизнеса. Това за мен е недопустимо, изобщо не знам как може да има интелигентни хора да й се доверяват.

Общи условия

Активация на акаунт