Бебешка близнашка тема XXVI

  • 53 874
  • 785
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 505
Момичета тая събота ще се разделяме за първи път.В 9h сутринта трябва да съм излетяла.На сватба сме,на най-добрата ми приятелка и ще кумуваме.Просто няма как.Направо не ми се мисли,ще ги гледат свекървата,комшийката и баща ми.Който може само да бута количката.Как ще се оправят не ги знам.Таткото е в къщи до обяд.   

# 61
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
А допускаш ли вариант да ви изненадат Wink Точно от едно такова разпускане имате нужда с таткото Simple Smile
Момичета опитвали ли сте да ги храните заедно под час без да чакате да заплачат, без да будите спящите дори. На мен ми беше най лесния вариант. Бутам бибата и шишетата после празни и по бързо минаваше всяко хранене. Тук правя уточнението че ние не сме имали рефлукс, защото е трудно да уригнеш спящо бебе, връщаха излишъка но нищо фрапантно. Хранех ги подпрени на възглавница като новородени.

# 62
  • Мнения: 1 505
Аз и като бременна много не излизах,ама на таткото му е трудна работата и двете бебета и ремонти ииии...лошо му е Simple Smile   

# 63
  • Мнения: 1 505
А Вие,защо не спите?   

# 64
  • Мнения: 13 939
Аз съм ги хранила в полузаспало състояние, добре се получава, но вече не спят толкова.
Това, че си смуче ръчичката не значи че непременно е гладно, може да е незадоволен сукателен рефлекс.
Кити, пробвай да смениш колийфа с абоколикен.

Последна редакция: чт, 14 юли 2016, 07:53 от amini

# 65
  • Мнения: 3 213
Пробвах, но не помага.  Sad

# 66
  • Мнения: 13 939
Кити, ти кърмиш ли още. Ако бяха само на шишета щеше да е лесно.Кърмя ги по много време  ooooh!

# 67
  • София
  • Мнения: 336
Аз съм с момчета. Пъпчетата бяха леко изпъкнали. Оправиха се с лепенки за пъп за около месец. Храня ги едновременно от раждането до днес, вече 1.6г. Но не са били с рефлукс. Ако единият се събудеше за ядене, будех и другия. За улеснение понякога ползвах кошниците за кола. Или сядах на дивана и ги повдигах леко на краката ми.

# 68
  • Мнения: 3 213
Кити, ти кърмиш ли още. Ако бяха само на шишета щеше да е лесно.Кърмя ги по много време  ooooh!

Не, не ги кърмя вече. Само на АМ са.

Ивето Пробвах да ги храня едновременно, не става. Моите много шават докато сучат от шишето, освен това, не можах да намеря удобна поза, в която да не ми се схващат ръцете или кръста. Ти как успяваш?   

# 69
  • София
  • Мнения: 336
Имаше и период на шаване. Тогава карах един по един. Едното реве, докато чака. Просто изключвах ушите си временно. Но те почти винаги са ядяли с охота. И не съм имала проблеми с храненето.

# 70
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз нямам спомен да съм ги хранила една по една, винаги заедно. В бебешкия период когато бяхме на ДК понякога виждах зор, едната реве от глад докато се лъжем със сестра и която пък се дърпаше, цялата галимация приключи когато на Вали ми хрумна да предложа сламка. Следващата година течните храни си ги изпитваше с гъстото е по лесно накрая само Grinning  Ехе къде се върнах, колко малки бяха а сега току що бърсаха чиниите от обяда и ги прибраха Wink

# 71
  • Мнения: 3 213
Деси, как така със сламка ?   #Crazy Аз прочетох преди малко за една поза на едновременно хранене с шише и я изпробвах днес на спалнята. Не беше лошо. Само с оригването е проблем, едвам вдигнах момиченцето с една ръка на рамото ми, а с другата продължих да храня момченцето.

Цитат
"Едно разрешение на този въпрос през първите седмици е майката да оставя бебетата на едно канапе или на легло от двете си страни с крака към гърба й и при това положение да ги храни едновременно."

Ще опитам така и на дивана в хола, където обикновено спя нощем с тях.  Ако започна да се справям, ще мога дори по-дълго да си поспивам между храненията им, че сега с тази разлика от един час ми се получава само час сън до следващото им хранене.  Crazy

# 72
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Споделих спомени от по късен етап от първи хранения с лъжичка, седнали в столчета. Хрумна ми да натопя сламки в течната супа и на двете. Вали си дръпна случайно, но Миша не схвана какво да прави с нея още няколко месеца и до яслата давах супата и по течното второ ги изпиваха със сламка. Гъстото с лъжичка, накрая Simple Smile

# 73
  • Мнения: 347
Аз ги храня заедно, като едната я слагам в легло с сгъната пелена, а другата я храня в мен,уригам я и вземам тази от леглото, уригам и нея и готово. Обикновено се справя за половин час с двете.

# 74
  • Мнения: 13 939
На мен ми отнема час и половина-два, заедно с кърменето и дохранването  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт