Епилепсия- ТЕМА 23

  • 90 904
  • 740
  •   1
Отговори
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760

СТАРИ ТЕМИ-ЕПИЛЕПСИЯ!







ЕПИЛЕПСИЯ, КАКВО Е ТОВА







АСОЦИАЦИЯ НА РОДИТЕЛИ НА ДЕЦА С ЕПИЛЕПСИЯ!



БРЕМЕННОСТ И ЕПИЛЕПСИЯ!



КЪРМЕНЕ ПО ВРЕМЕ НА ЕПИЛЕПСИЯ!







КООРДИНАТИ НА ЛЕКАРИ, БОЛНИЦИ, ЛОГОПЕДИ, ПСИХОЛОЗИ!






ИНФОРМАЦИЯ ЗА ТЕЛК СВЪРЗАНА С ЕПИЛЕПСИЯ!
4. Епилепсия (според вида, тежестта и честотата на пристъпите с обективизация на пристъпите):
4.1. много редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали повече от една година и парциални пристъпи (прости, комплексни) – 20 %
4.2. с интервали от месеци – 40 %
4.3. редки – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от месеци и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от седмици – 60 – 70 %
4.4. средно чести – генерализирани пристъпи (конвулсивни или неконвулсивни, парциални пристъпи с вторична генерализация) с интервали от седмици и парциални пристъпи (прости, комплексни) с интервали от дни – 70 – 90 %
4.5. чести припадъци – ежеседмични –   90 %
4.6. епилептични синдроми, резистентна епилепсия с ежедневни и/или еженощни пристъпи – 100 % с чужда помощ (СЧП).
Забележка 3. Припадъчното заболяване се счита в ремисия, ако в продължение на 3 години без медикация няма припадък.

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 05:20 от romanol

# 1
  • Мнения: 817
Цоп. Благодаря ти, Романол за новата тема. Чудесно си я оформила.  Hug

# 2
  • Мнения: X
Хайде и ние тук в новата тема.
Минахме през свети Наум.Изписаха ни в събота.
Малката е с второ поредно чисто ЕЕГ .
Декември пак трябва да сме там .
Ядосах се защото не ми върнаха старата епикриза  #Cussing out #Cussing out #Cussing out .А аз им дадох оригинал а не копие .
Мисля да ми извадят тази от декември като отидем пак в края на годината.Нали може да ми извадят отново  newsm78 все пак имат архив  Grinning

# 3
  • Мнения: 410
Хайде и от мен въпрос в новата тема - правили ли сте тестове за хранителни алергии?
Аз пуснах днес най- големия панел. Според физиотерапевта ни има връзка с гърчовете.
Днес ни е 3 ден на Сабрил - 2 пъти по 1/8. Утре увеличаваме на 1/8-1/4. Разбрах, че е нормално да сме отпуснати и сънливи, но за днес (поне до сега)имаме едва около 30 минути бодърстване. Дори си проспахме физиотерапията. Това нормално ли е?

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 15:43 от verano

# 4
# 5
  • Мнения: 9
Здравейте,

При някой от вас имало ли е серии по над 80 спазми и има ли някаква информация за подобно проявление. Ние от петък имаме поне един пристъп дневно с по толкова, а преди малко направи 120.
Не са силни, включват само леко движение на главата, но продължават страшно дълго. Детето изглежда в съзнание докато ги прави. От днес сме на леко увеличена доза Сабрил, но за момента няма промяна, да не би да реагира на лекарството?

Преди повече от 20 много рядко правихме...но пък бяха значително по-силни

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 23:36 от fasulche

# 6
  • Мнения: 410
Чела съм, че е възможно да са толкова много. Нашият " рекорд" е 38, но това беше преди синактена.

# 7
  • Мнения: 7
Здравейте. момичета ! Пише ви майка на детенце с ЕП ,преди време на сина ми му изписаха Frizium 10mg, в клиника в Турция. Известно време го пиеше но не му спряха пристъпите и  отидохме на преглед в Св.Наум там му  откриха и друго заболяване  и го смениха с друго . Frizium 10 mg.го взимахме от Германия но като го спряха  ми остана доста от него .Тогава взимахме за няколко месеца за да стигне. Извинявам се че бягам от темата но няма към кого друг да се обърна освен към вас мили майчета . Моля ви за помощ няма смисъл да стои ако някои го пие може да ми пише. Благодаря предварително и отново се извинявам!  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 334
fasulche, на ваше място вече бих започнала Синактен. Това са вече доста пристъпи в серия.

# 9
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Здравейте изписаха ни от Св.Наум искаха да ни вдигнат Конвулекса на 6+6, но аз не се навих та го дигаме само с 1 милилитър във вечерната доза. Не виждам абсолютно никакъв смисъл да вдигам лекарства при положение че пристъпите много намаляха, сегашното ЕЕГ ни беше чисто и детето се развива буквално с дни, само защото серумните нива били ниски.  Naughty

# 10
  • Мнения: 410
Браво! Дано продължи все така добре! Пуснахте ли метаболитните?

# 11
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Да пуснахме ги чакам резултатите предполагам че до седмица и нещо ще са готови.  Peace

# 12
  • Мнения: 410
Излязоха нашите резултати за хранителна нетолерантност - към почти всичко сме нетолерантни  Shocked. Случайно или не първите ни пристъпи започнаха с въвеждане на ориз, а вторите - с въвеждане на глутен. И към двете сме нетолерантни. Дори и да не е свързано с епилепсията си мисля, че организма все пак е реагирал по някакъв начин и е довело до по- голяма възбудимост на мозъчните центрове/огнища... Thinking
(Напомням, че ние сме с рефлукс и много повръщания дори и след въвеждане на твърда храна.)

# 13
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Ужас  ooooh!

Имай предвид само че тези тестове при малките дават фалшиво позитивни резултати понякога. Трябва да ги повторите след известно време, след колко ще преценят докторите.  Peace

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Здравейте! Записвам се в новата тема. fasulche и моето детенце като беше малко правеше такива дълги серии. При включването на ново лекарство, няма как с магическа пръчка пристъпите да изчезнат. Те се видоизменят, променя се тяхната сила и времетраене. Има 2 варианта: или не е за Вас медикамента или трябва да се натрупа за да подейства. И в двата случая трябва да се изчака и да се види с  по- голямата доза как ще се чувства детето. Но ако пристъпите се засилят повече на брой и се притеснявате, консултирайте се с вашия невролог.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт