Хайде,декемврийче,покажи се - момче ли си или момиче? - Тема 3

  • 42 358
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 276
Paula C.M.N., сякаш като забременее някоя жена - и веднага се започват от компетентно - по-компетентно мнение какво точно да прави със себе си, бебето и целия процес по бременеене.

"Доброжелатели" винаги ще има Simple Smile Важно е на нас да ни е спокойно на душичката. Пък в крайна сметка да си говорят, каквото искат Simple Smile Аз такива много обичам да ги режа. Mr. Green

# 16
  • Лондон
  • Мнения: 839
Paula,успокой се малко Hug Hug Hug Hug Имам чувстото,че близките хора от мислене на добро понякога не усещат тънката граница на нахалството и месенето в личния живот Naughty Naughty Naughty Според мен не трябва да им обръщаш толкова много внимание и да не си го слагаш много-много на сърце.Аз бих ги поставила на място веднъж за винаги,да им кажа,че бебето е мое,не тяхно,и аз най-точно мога да преценя къде и колко често да ходя.
  Това ровене в личния живот и досаждане ми е до болка познато за съжаление.Моята майка,която е в България,и изобщо не съм и казала за проблемите ми с отлепването,защото знам какво ще ми се случи след това,нон стоп ми пише,иска да знае всичко.... Само повтаря-дано се справите финансово(сега нали сам ММ работи),дано детето е нормално  #2gunfire ,кара ме да й давам размерите му и в коя седмида съм,за да проверила в интернет дали всичко е наред.Да съм си правила изследване за ДЦП,защото много деца в днешно време били болни от това и тн. Аз гледам да не й се впрягам много,но понякога е много натоварващо.
Да сменя малко темата,че и аз се поизнервих Crossing Arms,тук женските консултации,ако могат така да се нарекат,са среща с акушерка,която ти задава хиляди въпроси (поне така беше първия път) и ти дава лист с изследвания. Не знам колко точно са на брой тези срещи,но мисля,че са повече от 3-4.Моята следваща среща е на 01.07.2016.Там,ще трябва да им обяснявам всичко-за приема ми в болница,за посещението след това на частния доктор и за изписаните лекарство.Предполагам,че ще ми се накарат хубаво,че съм ги пила,но хич не ме интересува-нямам доверие в тяхната система.
Хубав и успешен ден на всички!!! Аз отново цял ден ще лежа (и вися тук) bouquet bouquet bouquet bouquet

# 17
  • Мнения: 110
Paula, я не си го причинявай, колкото и да са ти близки, ти си тази която е бременна, отговорността за твоето и здравето на бебе си я носиш ти, ако се чувстваш спокойна при лекаря, който си избрала, значи това си е твоят лекар. Колкото и да са ти близки тези жени, намери начин на им кажеш, че не са прави и че и те притесняват по начина по който се държат. Не е добре да плачеш толкова много,мзащото от хлипането се стяга и корема, а не бива.  Hug
Аз днес, за разлика от вчера съм по-добре. Да ви кажа, не бях излизала от 2 месеца, вчера отидохме до Мола да си купя някои неща и на 20-та минута ми прилоша. А как завидях на другите бременни, които си се разхождаха спокойно. Ама ще се пазя, като се налага,мпък после ще се разхождам.

# 18
  • Лондон
  • Мнения: 839
Paula, я не си го причинявай, колкото и да са ти близки, ти си тази която е бременна, отговорността за твоето и здравето на бебе си я носиш ти, ако се чувстваш спокойна при лекаря, който си избрала, значи това си е твоят лекар. Колкото и да са ти близки тези жени, намери начин на им кажеш, че не са прави и че и те притесняват по начина по който се държат. Не е добре да плачеш толкова много,мзащото от хлипането се стяга и корема, а не бива.  Hug
Аз днес, за разлика от вчера съм по-добре. Да ви кажа, не бях излизала от 2 месеца, вчера отидохме до Мола да си купя някои неща и на 20-та минута ми прилоша. А как завидях на другите бременни, които си се разхождаха спокойно. Ама ще се пазя, като се налага,мпък после ще се разхождам.
Оф,това е много гадно,наситина Hug Hug Hug Прилошало ти е,защото си отвикнала да излизаш и да си стоиш толкова дълго на краката Confused Ако започнеш разходки по много мъничко,и после започнеш да увеличаваш малко по малко,май ще е най-добре Heart Eyes Успех

# 19
  • Мнения: 110
Mary, как да ти кажа, вече малко ме е страх тъй или иначе да се разхождам, а и лекарите ми, единият казва-добре си, ако искаш може и на работа да ходиш, другия- трябва повече да лежиш и май съм по-склонна да се презастраховм и да си лежа вкъщи, че иначе ме е страх нещо да не стане.
Относно ЖК, аз не знам дали съм записана,защото и двамата лекари, при които ходя, са в частни болници. А и какво става, ако не съм записана? Задължително ли е записването? Иначе всички изследвания за които говорите са ми правени, без урината. Ще питам тази седмица и аз защо не ми е пускано изследване на урина и задължително ли е. Нещо хич не ми е ясно с тези здравни каси и цялата ни сбъркана здравна система. Crazy

# 20
  • Мнения: 2 452
triangle ако си плащала за тези изследвания значи не си записана за ЖК защото когато си записан ти се полагат и ги правят безплатно. Урината също влиза но обикновенна урина която я намирам за почти безмислена защото по нея никога не са ми хващали инфекция дори когато съм била с такава. Така че според мен е добре да си пуснете една стерилна урина профилактично. Имах приятелка която нямаше никакви симптоми но се появиха контракции търсиха търсиха причина и накрая излезнаха бактерии.
ЖК се използва основно да ти пускат изследвания безплатно които ти се полагат и май за болничен ако се налага както и такъв преди раждането. Разбира се някой майки ходят само на такава така че не можем за кажем че за нищо не става ама аз нямам позната която да се е следяла само с ЖК.

# 21
  • София
  • Мнения: 199
Mary, как да ти кажа, вече малко ме е страх тъй или иначе да се разхождам, а и лекарите ми, единият казва-добре си, ако искаш може и на работа да ходиш, другия- трябва повече да лежиш и май съм по-склонна да се презастраховм и да си лежа вкъщи, че иначе ме е страх нещо да не стане.
Относно ЖК, аз не знам дали съм записана,защото и двамата лекари, при които ходя, са в частни болници. А и какво става, ако не съм записана? Задължително ли е записването? Иначе всички изследвания за които говорите са ми правени, без урината. Ще питам тази седмица и аз защо не ми е пускано изследване на урина и задължително ли е. Нещо хич не ми е ясно с тези здравни каси и цялата ни сбъркана здравна система. Crazy
Мисля , че за НОЙ е важно да си записана на ЖК . Преди можеше личната да те води на ЖК, вече не може . Не знам частни лекари правят ли обменна карта, която искат за раждането .  newsm78

# 22
  • Мнения: 291
Много ви благодаря!!!  Hug Наистина имах нужда от вашите думи. Благодаря ви!

Любимият и той е с медицинско образование, но работи в друга сфера засега. И като ме слуша, че всеки ден чета непрекъснато и знае, колко ми е важно това бебе, напълно ме подкрепя за изследванията, ако ще и да са излишни, макар че ФМ и другите, които коментираме тук не са никак излишни според мен.

Днес прочетох мнения за този така прехвален "внимателен и любезен" доктор, при когото родата са ми записали час днес. Е, имаше много положителни оценки заради любезното отношение и не чак толкова положителни, като например, че в 5-та седмица не е видял плодния сак, после пък бил казал, че бебето трябва да се абортира задължително, защото щяло да е с увреждания, а то си било съвсем нормално, на друга пък казал, че никога няма да има деца и трябвала да му даде 6000, за да и направи инвитро, а тя отказала и забременяла съвсем скоро по естествен начин и т.н. Та този така препоръчван и прехвален доктор, мен хич не ме впечатли на първо четене. Ще го видя днес какъв е. Но ще си ходя при Карагьозян на женска консултация и при някой друг на частно.
Онзи ден се заговорих с една приятелка и така набързо за първи път си направих сметка, колко ми струват лекарствата на месец. Оказа се, че давам по 170 лева само за лекарства. ooooh! Не че е толкова важно де, просто не очаквах, че е такава сумата.

В коя седмица най-късно трябва да си направя кръвните изследвания за Даун и другите синдроми? И това е БХС, нали или бъркам името?

# 23
  • Мнения: 42
Паула HugМисли за бебчо и игнорирай всичко,което те натъжава.

И аз вчера се разстроих.От два месеца не излизам ,а чувам всякакви гадни коментари.Много ми домъчня.
Не разбирам тая злоба и одумване.Не ми се излиза вече никъде с никой.

Прегръдки на всички  bouquet

п.п.Ако може някой да ме добави във ФБ.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз тази седмица ще се записвам за ЖК.
Paula,изобщо не се впрягай на околните.Те и мен някой хора се опитаха да ме товарят-това не бива да правиш,онова не бива-ама им казах да си гледат работа,все пак ти сама преценяваш кое е най-добре за теб!
Сутринта бях при док относно зацапването от вчера,каза че всичко е наред,някаква контракция на матката е било,и да започна пак да пия но-шпа и магнезий и повече почивка.

# 25
  • Мнения: 291
Паула HugМисли за бебчо и игнорирай всичко,което те натъжава.
И аз вчера се разстроих.От два месеца не излизам ,а чувам всякакви гадни коментари.Много ми домъчня.
Не разбирам тая злоба и одумване.Не ми се излиза вече никъде с никой.
Благодаря ти! Аз гледам да не казвам на много хора, макар че ми личи. И гледам особено клюкарките да не разбират още. Много е гадно, когато има негативни коментари и хората не се усещат явно, че една дума казана с по-остър тон, ние може да я приемем много лично. Наистина трябва да сме по-спокойни и да гледаме себе си като принцеси, за да може да се предпазваме колкото можем от негативните изказвания и от неща, които ни разстройват.

Как е името на групата във Фейса?!?!

# 26
  • Мнения: 220
Паула, групата е тайна и ако някой член не те покани, няма никакъв шанс да я откриеш.

# 27
  • Мнения: 142
Здравейте  Simple Smile
Не съм писала от доста време, защото имах да уча за изпит, а и никак не обичам да пиша дълги постове от телефон.
Надявам се съвсем скоро да сте добре майчетата с отлепването... за съжаление май наистина майка лесно не се става. Всяка си има някакви проблеми... Но като чета вашите постове - това, че съм в 15 седмица и още си повръщам. Това определено доста ми тежи, защото вкъщи работата на върви - всичко е в ръцете на мъжа ми. И пак казвам - моето са бели кахъри на фона на вашите проблеми, но стискам палци скоро всички да сме наред и само с хубави неща да се включваме във форума.
Относно въпроса за изследванията - на мен лично нищо не ми обясниха. Отидох при акушерката - тя ми зададе доста въпроси и ми връчи бележки, с които отидох до лабораторията. В общи линии поне засега не се впускат много да ми обясняват, освен, ако аз не задавам въпроси - нищо, че си плащам на частно. Малко се дразня, ама за съжаление според мен навсякъде е така (в България). Тази седмица пак ще ходя и ще разбера как са изследванията. Надявам се, че всичко ще е наред и съм любопитна дали вече ще разбера какво ще е - не, че има голямо значение, ама тръпна в очакване.

Преди време бяхте изписали доста на тема сънища. Е, да ви кажа - аз сънувам всяка вечер, доста откачени сънища, които обаче мозъкът ми ги възприема за истина (като се събудя ми трябва време да осъзная за какво става дума  #Crazy). Мога да дам пример - на сън стрелях по политик от един блок (не със снайпер, а с автомат  newsm78), та после бягах и се крих по разни приятели. Никой не ме разконспирира, защото нямаше причина да искам да стрелям по политици. Че цял сън се крих и бягах от полицията  ooooh!

Ииии за темата с роднините, приятелите и съветите им  Naughty Преди ден ходих на един курс за бъдещи родители и майка ми беше доста изненадана - тя как ме гледала без такъв курс. Аз се ядосах доста, но пък после си казах - сигурно е права от нейната си гледна точка, но пък и около нея е било пълно с майки, баби... които дори понякога да пречат със съветите си - могат физически доста да помагат, дори за елементарните неща. Докато аз се уча сама от книги и интернет - няма на кого да разчитам. Дори приятелките ми нямат деца... Таааа - не се ядосвайте на близки и роднини. Още една кратка история - тия дни след последното повръщане, казах на приятелка, че съм яла сладолед и може би ми е станало тежко от него - реакцията ѝ беше доста укорителна - как така ям сладолед, бъкан с химии. Същата работа и майка ми - що съм си хапнала от кремовете на Йоткер. Аз не ги ям всеки ден тия неща, ама ми се дояждат. Повярвайте ми, с това повръщане си е цял празник, когато нещо ми се дояде - никога нищо не ми се хапва.


Спирам дотук, че днес за първи път от много време ще изляза малко навън  smile3521

Желая ви хубав ден и много усмивки  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 224
Паула, я недей да се разстройваш за такива неща! Щом са ти толкова близки тези жени, едва ли  с лош умисъл са ти казали тези неща, но това не означава че са прави. Има хора, които обичат да се месят и да дават непоискани съвети и с това натоварват, но ти просто ги игнорирай. Споделяй им по-малко ако трябва. Мен пък ме дразни една братовчедка на мъжа ми като каже "ама ти много четеш, стига ст чела!" И само това повтаря. Ами искам да съм информирана, разбира се, че ще чета. Тя като била бременна нищо не била чела. Ами аз пък обичам да чета, остава за нещо толкова важно да не се интересувам. Но това са дребни неща де, не е  нужно всички да си приличаме.

Симонетка, и това ме изуми. Как така няма да говориш за бебета само защото сестра ти си нямала?! Ами после като се роди ще трябва да го криеш ли? А и не си единствената, която чака/има бебе. Егати чувствителната сестра, извинявай че го казвам. Вместо да се радва   newsm78

А сега и аз да се оплача. Тази сутрин пак повърнах. Снощи също ми се гадеше. Явно до края ще ме държи  #Cussing out

hot_chocolate, и аз съм така. Вече 15 г.с., а още имам гадене и от време на време повръщане. Писнало ми е.

А, забравих. Паула, изследването, за което питаш ми го направиха преди 2 седмици. Значи съм била в началото на 13г.с. Иначе преди около месец изследвах урина и дадох кръв за купища изследвания - спин, херпеси, щитовидна жлеза, разни кръвни показатели и незнам си още какво.

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 13:34 от Anastasiya_S

# 29
  • Мнения: 457
На мен една близка роднина сега ми е сърдита и не ми говори, откакто разбра, че съм бременна. Била решила, че отдавна сме се отказали с мъжа ми да правим "такива глупости на тия години". Имало време да размисля  Crazy Вярно, че късничко дойде, но като е закъсняло, няма да го върнем все пак. Не й обърнах много внимание, не виждам смисъл да се натоварвам. Като че ли тя ще го ражда и гледа  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт