Дали е рак?

  • 4 597
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Здравейте, на 23 години съм и пуша прекалено много. По около 40 цигари на ден. Принципно кашлям доста, но от 2-3 дни кашлям почти непрекъснато, не ме боли гърлото. Когато седя на стола на компютъра, а аз се заседявам доста, ме боли от ляво под гърдата, но когато легна болката изчезва. Кашлицата е суха придружена със секрети от носа, които не мога да издухам, тоест събират се някъде в гърлото и започвам да кашлям. В понеделник смятам да посетя лекар. За какъв лекар трябва да искам направление от Джипито? Искам да си направя рентгенова снимка. Извинявам се за въпроса, но наистина много се притесних...освен снимка правят ли се кръв и урина или само снимка?

# 1
  • Мнения: 1 495
Снимка е достатъчно да се разбере какво е. Не се навивай сега за такива тежки диагнози, едва ли става дума за това. Нормално е при толкова количество цигари организма ти да реагира някак-най-вече с типичната за пушачите кашлица. Аз никога не съм пушила толкова много и въпреки това миналата година като ходих на едни изследвания ми направиха и рентген на бял дроб и се видя хорничен бронхит от годините, които съм пушила (и сега запалвам по 1-2 цигари понякога). Мъжа ми пък е пушил 15 години по 2 кутии също като теб и нито му има нещо на снимката, нито има кашлица. То си е до организъм. Сигурно ще прозвучи банално, но все пак се опитай ако не да спреш, поне да намалиш цигарите. И отиди при джипито да те прослуша, той ще каже какво да правиш от там насетне. Не се вкарвай  излишни филми, едва ли е това, което си мислиш, просто цигарите ти идват в повече.

# 2
  • Мнения: 187
Благодаря ти за отговора. Отделно имам сухота в устата, но то е от цигарите, аз ги пуша почти една след друга ( човек без работа...). Започнах вече да ги намалям. Утре мисля да изпуша 20 цигари, и не само утре, а в следващите няколко дни. Ако кашлицата отмине да не ходя на лекар така ли? А ако не мине да отида? Или и при двата случая да отида? И мисля лека полека да започна да пуша само сутрин с кафето по 4-5 цигари максимум. Забравих да спомена, че ако не се изкашлям, когато дишам дълбоко започва да хрипти... Cry Cry Cry

# 3
  • Мнения: 46 518
Спокойно, едва ли е рак на белия дроб. Той се среща след 55 г., рядко преди 40, но на 20 почти сигурно не е това.
Но пък това шашкане е идеален повод да приключиш с цигарите Laughing
Пиши след прегледа Peace
Успех!

# 4
  • Мнения: 851
Първото нещо, което всеки лекар ще ти  каже, е да спреш цигарите. Те предразполагат към по- често боледуване при някои хора. А честото боледуване създава хронични състояния. Хроничните състояния...към лошо качество на живот. Пушач съм, имам хроничен бронхит, който обаче не се дължи на цигарите. Кажеш ли веднъж на лекар, че пушиш, оттам нататък сам носиш отговорност за себе си, защото не те приемат насериозно. Т.е., ако от сега имаш проблеми, по- добре си помисли да ги откажеш окончателно. Цигарите вредят не само на белия дроб, без да те плаша.

ПП: Хроничният бронхит се изразява в сезонни кризи и задух, ако на момента си здрав, то не би трябвало да се вижда на рентгенова снимка. Интересно ми е, Елизабет, ако искаш пиши как те диагностицираха.

# 5
  • Мнения: 1 495
Интересно ми е, Елизабет, ако искаш пиши как те диагностицираха.
Отдавна имах една суха дразнеща кашлица с леки хрипчета от време на време и личната все като ме слушаше все казваше-имаш нещо хронично. Така и не направих снимка през годините, бях пушач, но не повече от 7-8 цигари на ден, което не е кой знае колко много. После съвсем ги спрях. Наложи се да отида в София миналата година да си правя медицинско за чужбина и ми направиха рентгенова снимка към пакета с всички необходими изследвания. Още тогава лекарката ми каза, че чува хрипове, а на снимката вижда някакво петно ,което според нея можело да е прекарана навремето туберколоза. Аз толкова се изплаших, че хукнах по лекари като се прибрах във Варна. Първо минах през личната-тя каза, че вижда усилен рисунък, което било хроничен бронхит, после отидох и при пулмолог, той каза същото плюс лека астма. Истината е, че и до сега имам лека кашлица с хрипове от време на време, които се обострят пролетта и есента.

# 6
  • Мнения: 320
Много си млада,а пушиш толкова много!Опитай да ги намалиш поне!Сега едва ли ти има нещо,но ако продължаваш така,кой знае!Започни да спортуваш нещо и тогава ще ги намалиш,или поне мини на електронна цигара!Все пак за твое успокоение иди на лекар

# 7
  • Мнения: X
Не е рак, ни с това количество цигари освен всичко хорнично, ще си докараш и стопяване на костта в челюстите и зъбите ти ще изпадат като пуканки. Няма да ти казвам нищо повече, като бивш пушач се чувствам прекрасно. Пожелавам ти същото.

Общи условия

Активация на акаунт