Подготвителна група в 104 ОУ, 121 СОУ или 126 ОУ - София

  • 2 824
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 322
Здравейте,

Позволявам си да пусна нова тема, защото всичко което намерих е или стара информация или се отнася за  1-ви клас ... Предстои ни от септември 2016 да сме в подготвителна група 6г и съм в дилема дали да останем в ДГ (от която до момента нямам "върховни" впечатления) или да сме в училище .. Най-голямото предимство за настоящата ни ДГ е работното време (8ч-19ч)  Peace
Ако някой може да бъде полезен с нещо за споменатите училища (отношение на учители, ниво на ангажираност, материална база и часове на ангажираност) ще съм много благодарна  bouquet

Това, което знам до момента:
73 ОУ "Захари Стоянов"
- 1 паралелка от 24 деца
- полудневна форма на обучение (13.30-17.30) и евентуално платена занималня при достатъчен интерес
- във филиала на училището

121 СОУ "Георги Измерлиев"
- полудневна форма на обучение (8ч-13.30ч) и извънкласни дейности (13ч-18ч), но дали са всеки ден не ми е известно
- в сграда залепена за основната
- и естествено митовете за това училище, че е пропаднало (но за да съм честна с вас не ми се вярва да е толкова зле при положение, че имам поглед над хората, които живеят в кв)

126 ОУ "Петко Тодоров"
- няколко групи
- отделна сграда с излаз към двора и учат с 1-ви клас
- форма на обучение - полудневна с осигурена занималня (от 8.20ч до 18ч), без спане следобяд

Всякаква информация е добре дошла  Hug

Последна редакция: вт, 19 апр 2016, 14:51 от miss_666

# 1
  • София
  • Мнения: 4 025
ОУ "Захари Стоянов е под номер 104-то. 73-то не са имали занималня до тази година.
Ако се интересувате от 104-то мога да дам лични отзиви.

# 2
  • Мнения: 322
Ох благодаря ... извинявам се за грешката, но не мога да коригирам  Embarassed тотално се оплетох с тези училища, но поне в заглавието съм ги написала вярно  Peace (а 73 май няма подготвителна група)


Да ще съм благодарна за мнение за 104  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 4 025
Пиша за предучилищната на 104-то.
Занятията са следобед - от 13.30 до 16.30, като децата трябва да се приберат до 17.30. Занималнята е по желание, платена, но не мога да дам повече подробности, тъй като моето дете не я посещава. Ходят почти половината от децата в класа, който е 25 дечица. Г-жа Софиева е възрастен преподавател с опит. Дава сериозно количество домашни, и при това редовно. Моята щерка в началото доста роптаеше, нямаше никаква фина моторика, защото мразеше да оцветява. Сега, в края на учебната година, се справя доста добре с писането на всички букви и цифри ( чак почти красиво започна да изписва), и вече оцветява съвсем хубаво. Г-жата е строга, децата я слушат. Не съм разбрала да им вика, но самата тя излъчва строгост. Учат стихчета наизуст, имат три допълнителни помагала, освен стандартните на Моливко учебници. Допълнително се предлага футбол за момчетата, шах ( г-жата по шах е страхотна!!!), английски на съвсем елементарно ниво. Така, че ако търсите строг учител, с изисквания и редовни домашни, вероятно ще ви допадне предучилищната. И още се сетих, че редовно ги извеждат на двора да играят, разместват така часовете, че когато има слънчице да изразходват енергията. Мъниците са във филиала, което е голям плюс, защото там се срещат само с първолаците, които са на занималня. Вътре носят пантофи, което също е много удобно за целия есенно-зимен период. Това е , което се сещам към момента, ако имате конкретни въпроси питайте  Peace

# 4
  • Мнения: 322
Благодаря Ви EliG
П.С. Звучи нормално за ПГ в училище, но това с прибирането до 17.30ч малко ме притеснява  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 68
Здравейте,
А някаква информация за 126 предучилищната група имате ли?

Общи условия

Активация на акаунт