Мартенчета 2016 - 1

  • 43 679
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • Nearby
  • Мнения: 194
 Дари, благодаря за темата!  bouquet
Гладам нощната смяна е пълна. Никола приключи с яденето преди час. От тогава бръмчи, ръмжи, пее..
Аз си мажа зърната с Лансинох - оставям го да попие колкото може и обличам стара дреха, по възможмост памучна. Не го измивам преди хранене, няма проблем за това.

Да ви кажа, шушулката не е акал 3 дни вече. Напъва се, много пръцка, но нищо. Правя масаж на коремчето, свивам крачетата - не! Иначе не му е твърд корема, яде си нормално, пишка си достатъчно. Изцяло кърмен е и било нормално, усвоявали всичката кърма и затова. newsm78
Имаше и още нещо, но заспивам. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 237
Меги мила съчувства ти наистина е изтощително и подлудява що.  Нито можеш да отдъхнеш нито до тоалетната да отидеш да не говорим че от изтощение не може човек и да заспи спокойно.
издръжливост поне до сутринта и се обади на консултант по кърменето!
Пролет и аз не знам колко действа тоя копър ама поне малко от малко то и аз си имам газове по някога ама поне белка да я облекчава.

# 17
  • Мнения: 140
Ние вчера бяхме на консултация и моя дребосък за един месец е наддал с почти 700 грама и 4 сантиметра, което е супер при положение, че първите две седмици беше недохранен и не беше наддал и грам.
Меги, звънни наистина на консултант по кърменето.
Колкото за коликите - при нас Инфакола не подейства изобщо. Сега сме на Био гая, Колик стоп и аз пия чая с копър и анасон и положението е по-мирно.
Диване, не знам кой ти е казал, че е нормално, но определено не е. Точно кърмените бебета не е нормално да не се изхождат с дни. Опитай с повечко масажи на коремчето да стимулираш процеса.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 956
Диване , не е нормално и аз потвърждавам. Действай с обсъдените в последната тема методи: листото от мушкато, термометъра или сапунчето. Ако не подейства, отивайте веднага при педиатъра.
ми нощна смяна сме, да...  Joy Shocked
Меги, дръж се! Няма да е все така!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 956
Боряна, аз загрявам капчица лансинох между пръстите си и тогава намазвам. Обличам си сутиена за кърмене и отго р е вече каквото ще си обличам. Не отмивам преди кърмене- лансинохът няма нужда да се мие. Много помага!

# 20
  • Мнения: 331
Добро утро,момичета!Благодаря за новата тема!  bouquet Нашата Ани заспа в 22:30ч.и се сьбуди в 4:40ч.Снощи и нарушихме режима,като я изкьпахме в 21:30ч.,вместо в 21:00ч.Голям зор беше пьрво да вечеряме,после да я кьпем.Наруши ни се биологичният часовник и на двете Simple SmileКьрмих я 30 мин.с прекьсване за уригване.Намерих и цаката на лакомията.Прекьсвам и хапването,за да се уригне,и после я слагам пак на гтрда.Така не поврьща Simple SmileБеше започнала да яде,повьрне и пак яде.Това си е разхищение,на мляко,на лигавчета и на кьрпички.Заспивам,после ще пиша пак.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 956
Щастлива, голям късвет е плътни 6 часа сън. Пу-пу , да ви насерат кокошките! Наш Филип яде точно на 3 часа. Това значи , че ако яде 1 час, спи 2 и се събужда. Така че нощем и аз така -2 часа имам да пишкам, да пия вода , да заспивам и да спя. И после пак наново същата история. Повече от 3 пълни часа досега не е спал.

# 22
  • Мнения: 331
Привет!Prolet,само след баня бебка спи по 6 часа пльтно,понякога и 7.На това му казват да спиш,като кьпан Simple SmileДобричко ми е бебчето,но аз не сьм редовна.Така казва ММ Simple SmileСамо я чакам да заспи и започвам да вьрша нещо.Готвя,чистя,пререждам шкафове,все си намирам работа.И вечерта сьм скапана от умора...Всеки ден ММ ми се кара,аз все казвпм,че утре ще си почивам и пак си намислям какво да свьрша за деня още с отварянето на очите.Знам,че сега е момента да си почивам,няма да е все така кротко и спящо бебето,но не мога да се преборя с педантноста си,всичко да ми е ошетано,подредено и т.н.Всеки луд с номера си Simple SmileПрочетох вьпрос за Lansinoh,как се маже.Вече има и отговор,но искам да добавя,че не се пере!Използвай стара тениска,или кквото решиш,но да си знаеш,че ще си има петна.Поне при мен има петна,аз се мажа след всяко кьрмене.Megi,мисля,че си попаднала в порочен крьг с бебето.Боли го коремчето,и рефлекса му е да суче.Като суче,коремчето се пьлни още и още и не може да насмогне да преработи кьрмата,но бебето не знае,какво му се случва и пак иска да суче.В родилното имахме такава ужасяваща нощ!Лекарката ми обясни това,което ти казвам.Тогава Ани е имала жестоки колики от антибиотика.Най-добре отидете до педито,или поне попитай по тел.,какво да направиш.Само не се отказвай да кьрмиш!Не лишавай бебето от най-доброто мляко!Всеки проблем си има решение и чака да бьде решен.Успех!Очаквам да се похвалиш,че този адски период е в миналото.На мен педито ми каза,че Анна има себореен дерматит на веждичките,да я мажа с преварен зехтин.Пропусна да каже,колко често трябва да я мажа...Трябва да се омазнява кожичката.Дали е достатьчно сутрин и вечер?Желая ви усмихнат ден!  bouquet

# 23
  • Мнения: 351
Диване, аз пък знам, че е нормално да не акат по няколко дни когато са само на кърма! Дъщеря ми имаше и 5 дни пауза! Не се притеснявай! Стига да е спокойно детето, всичко е наред. Питай си все пак педито, ако се притесняваш. Simple Smile
Лансинох - аз си слагах подплънки в сутиена и не ми е цапал дрехите. Не съм отмивала!
На моя беб най-дългия сън му е 5 часа. Също има моменти, когато ми е все на гърдата, но мен не ме притеснява това. Все пак не е постоянно. Снощи го сложих да спи по корем, когато мрънкаше и грухтеше, и веднага се успокои. Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 956
Филип го слагам да спи само в специална възглавница, която го подкрепя да не зе върти и обръща. Рисковано е да се постовя бебето по корем да спи, защото може да се задуши в матрака. Бебетата нямат още развит  инстинкт да си наместят главата докото спят, ако започне да не им стига въздухът.  А по гръб пък лесно се задавят като повърнат.
не съм забелязала дали цапа лансиноха. Още си седим вкъщи и съм все със сутиен за кърмене и черни тениски отгоре. Така че е много полезна информацията

# 25
  • Мнения: 2 134
А ето къде сте били  Laughing

Дария, благодаря за страхотната тема  Hug

Антеа, аз имам ерго бейби и съм много доволна! Излизаме навън с приставката за новородени и тя спи непробудно вътре Peace

Нас пак ни се влоши подсичането. И ми е една бледичка, ще звъня на доктора пак  Tired

# 26
  • Мнения: 534
Ох,педито казва на 2.30 ядене по 30 мин .ама не става при нас и за тия колики нищо не помага.. Какво да давам не знам,но са й много силни.Вие как разбирате,че са се наяли бебетата?Вики не пуска ако аз не и дръпна зърното или ако не заспи.Даже и сученето й се промени многа дърпа зърното и прави страшен вакум,затова ми се разраниха зърната.Имам чувството,че не съм добра майка щам не мога да се справя с товя кърмене.

Последна редакция: пт, 15 апр 2016, 09:52 от M_E_G_I

# 27
  • Мнения: 75
Благодаря момичета,аз мажа Лансинох от както родих-наистина е вълшебен,само и единствено това ме притесняваше че много цапа,но няма как-важното е да помага.Кога мислите,че ще свикнат тези зърна и ще спре да боли,вече сме на 20 дни...  newsm78

# 28
  • Мнения: 2 134
Момичета, ако ви болят зърната, вероятно е бебето да не захапва добре. Или може би самите зърна да са ви по-плоски. Мен ме боляха само първите 2-3 дни. След това до към 3-4 седмица не боляха, а бяха чувствителни просто. Мажех с Лансинох 2-3 пъти на ден. Сега вече мажа веднъж на ден след баня... Вече и гърдите са ми меки, дори, когато са пълни - урегулирала се е кърмата.

# 29
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 161
Един глас в полза на Лансинох и от мен. Много по- добър е от Пурлан на Медела. Аз слагам винаги подплънки и не съм забелязала, че цапа. Но без подплънки пък не мога - това значи да се преобличам на всеки 30 мин.
Моят пух снощи в 3ч се ококори и искаше да си 'играем'. Аз обаче го оставих да си ръмжи шумно и да рита с крачета и ...заспах 😃 След 30 мин се събудих и го гледам и той 'дръпнал плувката'. (Спим един до друг). Явно можело да се спи вечер 😉

Общи условия

Активация на акаунт