Как се гледа костенурка?

  • 1 536
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Какво количество храна да давам на бебе(не по-дълга от 5см) жълтобуза костенурка(засега я храня с шарени гранули)? А какво означава, ако има някакви люспи около крайниците и главата, които се скриват, когато ги свие, и възможно ли е да са от завишената температура на водата(появиха се ден-два след купуването, малко преди първата смяна на водата)? Наложително ли е да има лампа и нужен ли е допълнителен остров, ако аквариума има сух етаж, но костенурката отказва да се качва на него?Колко често трябва да мия аквариума(казаха ми да го правя 1-2 пъти седмично, но според мен се зацапва прекалено бързо)? Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 27 мар 2016, 18:11 от Kangaroort

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Гледаме костенурка от 3 месеца. Сменяме водата през 2 дни максимум, понеже много се зацапва. Сложили сме 3 плоски камъка, където излиза да се пече, когато го изкараме навън на слънце( вадим кутията на терасата през деня). Не сме слагали лампа. Общо взето, гледаме го по усет  Hug

# 2
  • Мнения: 61
Здравейте за да не пускам друга тема реших тук да пиша.Та така реших да си взема жълтобуза костенурка с какво се храни и общо взето как се отглежда какво и е необходимо за да живее по дълго с нас.Благодаря предварително.Simple Smile)

# 3
  • Мнения: 58
Аз имам червенобуза. Незнам голяма ли е разликата. Гледам я от три години, от съвсем малка /беше като копче за палто/. Аквариума винаги съм го чистила през ден. Напоследък изобщо не иска да стои във водата. Разкарва се безгрижно в целия апартамент. Вкарвам я само за хранене, защото яде само във вода и само във вода върши нуждите си. Храни се с месо - всякакво. Незнам дали е полезно да стои толкова време на суша. Това е единственото, което ме притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт