Здравословно хранене и рецепти

  • 21 374
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 247
Здравейте, дами!
Чудесна темичка! Simple Smile   Можете ли да ми кажете как да приготвя здравословни картофки по селски. Обожавам ги, но са толкова нездравословни, винаги ми е гузно, когато съм си позволила да хапна. Close
Ето една рецепта от мен за вкусни печени картофки. Наскоро правих и станаха невероятни, освен това са лесни за приготвяне. Simple Smile Хубаво е да се използват пресни картофи, но не е проблем и ако са "стари".

Картофите са измиват много внимателно с гъбичка и се нарязват на едри парчета без да се белят! Ако картофите са дребни, се оставят цели. Слагат се в купа, посоляват се леко и се поръсват с подправки по избор - черен и червен пипер, чубрица, риган. Аз слагам малко сух босилек или джоджен за аромат. Peace Разбъркват се хубаво, за да могат подправките да се разпределят навсякъде и се изсипват в тавичка върху хартия за печене или с 1с.л. олио, колкото да не залепнат. Пекат се в силно загрята фурна. Резултатът - невероятно вкусни, домашни и здравословни картофки "по селски" - отвън хващат коричка, а отвътре са мекички. Peace

...Понеже споменаваш конкретни цифри на килограмите като цел, а не на сантиметрите. И ми стана любопитно от кое се водиш...
Moonika, миньонче съм. Blush 160см съм и се чувствам добре 42-3 кг. Simple Smile 
Но е факт, че се харесвам по-слаба.

Последна редакция: сб, 20 авг 2016, 17:24 от green_eyes14

# 61
  • Мнения: 30
Аз искам да попитам, дали някой знае как да си направя алое за пиене, като онова от кенчетата с парченца алое. Защото когато потърся за рецепти в google ми излизат само за лечение с алое. Благодаря в предварително Simple Smile . Хубав ден Wink

# 62
  • Мнения: 3 743
Аз искам да попитам, дали някой знае как да си направя алое за пиене, като онова от кенчетата с парченца алое. Защото когато потърся за рецепти в google ми излизат само за лечение с алое. Благодаря в предварително Simple Smile . Хубав ден Wink

Ако рецептите са за алое вера гел, те би трябвало да могат и за приготвяне на напитка да се ползват: 2 с.л. гел в 1 чаша вода според този източник: http://bestnaturaltips.com/how-to-make-aloe-vera-juice-at-home

# 63
  • Мнения: 30
Аз искам да попитам, дали някой знае как да си направя алое за пиене, като онова от кенчетата с парченца алое. Защото когато потърся за рецепти в google ми излизат само за лечение с алое. Благодаря в предварително Simple Smile . Хубав ден Wink

Ако рецептите са за алое вера гел, те би трябвало да могат и за приготвяне на напитка да се ползват: 2 с.л. гел в 1 чаша вода според този източник: http://bestnaturaltips.com/how-to-make-aloe-vera-juice-at-home
Мерси много! Точно това търсех. Благодаря Simple Smile

# 64
  • Мнения: 49
Здравейте, аз днес направих уникално вкусна, много лесна и диетична лучена супа, ако някой има интерес мога да напиша рецептата, поздрави  Heart Eyes

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 493
Дай  Simple Smile  Тъкмо гледах снощи една рецепта

# 66
  • Мнения: 49
Дай  Simple Smile  Тъкмо гледах снощи една рецепта
Хихи, да, лучените супи са уникални. Аз правя два вида- стандартната френска лучена супа (1 кг лук се нарязва на полумесеци и се задушава с 1,2 супени лъжици масло, сол, пипер, и мащерка; когато омекне се слага лъжица брашно и лъжица захар и по желание чаша бяло вино и булйон или само булйон, като количеството течност си зависи колко гъста искате да ви е супата) и другата е лучената супа на Джеими Оливър, поствам линк от уебсайта му, ако си пуснете транслейт и без да знаете английски ще може да прочетете рецептата. Става супер вкусна! http://www.jamieoliver.com/recipes/vegetables-recipes/english-on … sage-and-cheddar/

Общи условия

Активация на акаунт