Опера

  • 51 785
  • 175
  •   1
Отговори
# 150
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 757
Разочарована съм от "Вълшебната флейта" в Софийската опера и по-точно от сценографията. Прекалено модернистично...

# 151
  • Мнения: 234
Някой има ли отзиви за "Великият Гетсби"?

Гледах постановката и много ми хареса! Отлична хореография, хем класическа, хем модерна, много хубави костюми и не на последно място-чудесно изпълнение.

# 152
  • Мнения: 61
Някой има ли отзиви за "Великият Гетсби"?
И аз идвам да похваля “Великият Гетсби”. Единственият минус е, че музиката е на запис, НО всичко останало е прекрасно.

Другата премиера, на която бях през този сезон, е “Вълшебната флейта” - голяма каша. Не бих повторила със сигурност.

# 153
  • София
  • Мнения: 9 926
Впечатляващ е. Ние бяхме днес на дневното представление.
Единствено ме е яд, че забравихме оперните бинокли, бяхме на втори балкон. Но гласове, костюми, декори - нямат грешка!
Толкова ли е добро? Мисля на Дзукеро в НДК, но билети май няма вече (освен в дъното).

# 154
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Впечатляващ е. Ние бяхме днес на дневното представление.
Единствено ме е яд, че забравихме оперните бинокли, бяхме на втори балкон. Но гласове, костюми, декори - нямат грешка!
В колко часа отидохте? 14 часа, както призовават да се отиде, не е много рано?
Колко топло е в залата?
Благодаря.

# 155
  • Мнения: 31 205
Снощи бях на представлението "Фантомът от операта".
Невероятно е. Зашеметяващо, прекрасно, вдъхновяващо. Струва си всяка стотинка от скъпите билети, които имахме. Невероятни декори, сценография, костюми и пееене. Просто пеят като зверове. няма никакъв плейбек, нито нещо, което да не е изпипано до съвършенство. 2 часа и 20 минути извън този свят.
Сега залата е тъпа, доста студена, хората бяха с палта и сака, непрекъснато имаше просветвания от телефони, въпреки, че бяхме категорично предупредени. Говори се и не се аплодираше достатъчно. Бис няма, излизат покланят се и си отиват, хората също. Не е като в българските по сто пъти се връщат в театрите.
Няма подходяща акустика и на входа проверяват чанти за оръжие и карат да се изхвърлят напитките, за да се купуват отвътре.
За мен бинокълът е задължителен, ако имате, защото виждах лицата им през цялото време. Който знае английски няма нужда от субтитри и не се разсейва да чете.
Прекрасно е! Искам да го гледам отново.
Днес ще пусна филма. Знаете ли, че под Операта в Париж има наистина езеро?

# 156
  • Мнения: 11 019
Винаги е топло и много се изнервям. Особено, когато е пълно с хора и си хем заклещен, хем в собствен сос, а трябва и с часове да се стои.. вече се превръща в изпитание. Последно така бях на "Медея". Нито има къде да си сложиш ръцете (лактите), нито можеш да мръднеш, а вътре имах чувството, че беше 30 градуса. А беше края на февруари.  Лятото бях на "Тристан и Изолда", направо се сварих вътре. И писах на ФБ страницата, отговориха, че климатикът работел, но едва смогвал. Всички хора си вееха, кой с програмки, кой разни ветрила (жените) и така  по време на цялата опера.

# 157
  • Мнения: 31 205
Снощи беше хладно, а на мен ми е винаги топло.

# 158
  • Мнения: 11 019
Те нагласяват на примерно 24 градуса (да пестят ток, да не се изсилват с по-ниски температури), ама не правят сметка, че всеки един човек излъчва топлина и като е препълнено с хора, то става жега. То затова и в транспорта, в метрото като е пълно с хора, винаги е горещо. Дето се казва... всеки със своите си 36 градуса Grinning

# 159
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Снощи беше хладно, а на мен ми е винаги топло.
Благодаря за отговора. Днес от сутринта ми е доста студено и твоя коментар ме насочва да зарежа официалните дрехи. Все пак е следобедно представление, на което ще ходим.

# 160
  • Мнения: 719
Абе не знам, аз след един спектакъл на "Тристан и Изолда" направих жестока пневмония. Лятото, вън жега, вътре не знам дали имаше и 15 градуса и климатикът бичеше на макс леден въздух едновременно във вратовете и в краката на хората... Та никога не знам какво да очаквам.

# 161
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Впечатляващ е. Ние бяхме днес на дневното представление.
Единствено ме е яд, че забравихме оперните бинокли, бяхме на втори балкон. Но гласове, костюми, декори - нямат грешка!
В колко часа отидохте? 14 часа, както призовават да се отиде, не е много рано?
Колко топло е в залата?
Благодаря.
Отидохме точно в 14, още не бяха отворили. След 5 мин.заваля.🥴
Отвориха в 14.15. Не са ни проверявали чантите, нищо не казаха за водата, която носехме в ръце, но и вътре не видях да се продава.
Бяхме с ризи и леки сака, мъжете - по ризи, добре ни беше.
През антракта опашките пред дамските тоалетни са покъртителни.

# 162
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Е, вие бяхте при други температури.
Към вас въпроса беше за началното влизане. До колко пускаха да се влиза, в смисъл ще опитаме до 2 да сме там, но човек знае ли, като пътува?

# 163
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Докъм 14.10, започнаха в 14.15, но може би заради дъжда.

# 164
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Как 14,10 последно, при начало 14, 15?
Обратно броене?Flushed

Общи условия

Активация на акаунт