Домашни любимци - декоративни зайчета 8

  • 75 591
  • 787
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 26 498
При нашата зайка няма ограничение в гранулите,купичката винаги и е пълна,но хапва разумно,в норма е,около 1,200-300кг.,на 3,5год.,сеното също си го хапва.

# 76
  • Мнения: 15
Здравейте!
Аз съм нова в темата,случайно попаднах търсейки повече информация за зайчетата.Аз си имах двечки,  Неж и Карамел. Бяха си двойка, почти година,но за съжаление във вторник Неж ни напусна 😢 (да си излезя мъката ) . Миличка живя само годинка. Беше много умен , много жизнен. Заведохме го във ветеринарни я институт,оказа се, че е силно обезноднен на системи 3 дни, рентгенови снимки изследвания и се е оказало , че има проблем с бъбреците,роден е така миличкя и при поставянето на упойка не е успял да издържи.Сега Карамелка много страда, търси го, неориентирана какво става ,защо го няма. Надявам се да свикне. Замислям се дали да взема нова зайче,но периода на адаптация с нея ще е дълъг и ще се наложи да ги сложа отделно.А след това дали ще го приеме, пък е по -голяма и е силен характер
 Някой от вас дали е имал такъв проблем.Ще се радвам да сподели.
Благодаря


# 77
  • Мнения: 59
Здравейте,
искам да попитам досега някой от вашите зайчета да е минавал през пилене на кътни зъби. Каква е процедурата после как се чуства зайчето, може ли да яде или го храните насила. И ако някой може да сподели как се стигна до манипулацията.

# 78
  • Мнения: 165
Здравейте,
искам да попитам досега някой от вашите зайчета да е минавал през пилене на кътни зъби. Каква е процедурата после как се чуства зайчето, може ли да яде или го храните насила. И ако някой може да сподели как се стигна до манипулацията.

Ние и то вече 5 пъти  Sad
Под пълна упойка е процедурата и си го взимам след като вече е в кондиция - обаждат ми се по телефона, т. е. аз се обаждам, че сърцето не ми трае... По принцип още веднага започва да яде, стига да не са му закачили без да си искат езиче или буза. Единият път се беше случило и прояде на третия ден иначе не е имал проблем.
Дават се антибиотик, деган и болкоуспокояващо. Но последните пъти бяхме само на аналгин и деган, защото от упойките и антибиотика му се повреди черния дроб и бяхме на легафитон за да го лекуваме.
За сега сме добре пу пу, само го дебна и броя колко гранули е изял.
Ако сте от София мога да Ви препоръчам клиниката Св. Антим, намира се в кв. Банишора. Там една от докторките е специализирала за екзотични животни и гризачи др. Златарова. (не беше тя му закачила). Аз съм много доволна.
Успех!

# 79
  • Мнения: 59
Благодаря много @tuti_sf,
Аз все още се надявам че ще ,му се размине процедурата. Днеска сме на доктор уж специалист по заешки зъби за да каже дали са по -дълги от колкото трябва. А какви ви бяха симптомите, при нас отвреме на време отказва да яде (вчера беше така, няколко часа след доктора прояде пак)Заведох го на доктор и като му погледнаха зъбите казаха че имат съменния да не би дзадните да са малко по дълги от едната страна. Но може и да било от някакви паразитчета в корема 

И още едно въпросче, на колко време му ги пилят зъбите на вашето (аз си  мислех че е еднократна процедура и после всичко си расте нормално)

# 80
  • Мнения: 165
Виждат с един специален уред, който има лампичка на края, с него му отварят устата и го гледат, така виждат дали са прораснали. Докторката, за която писах му прави и снимка-така вижда и какво е положението на коремчето и черния дроб. Снимката не се прави всеки път правехме първия и сега последния.
Симптомите са първо започва да избира какво да яде, постепенно намалява и спира яденето, защото го боли.
Честототата, зависи колко сено ядете и дали си ги изпилва (заешките зъбки постоянно растат). Различно е единия от пътите не е трябвало, защото не били прораснали толкова много, но нашата докторка още я нямаше и другите доктори по моите оплаквания решиха, че е от това.
Направете му рентген там най добре се виждат зъбките и дали няма газове в коремчето.
Зайцте не хубаво да гладуват, аз го хранех насила със спринцовка - гранулите разкиснати във вода и смачкани на каша.

# 81
  • sofia
  • Мнения: 1 949
Ние като имахме съмнение за Д,и направиха снимка.Там,чрез специални линии на снимката ни показаха точно къде е проблема,но слава Богу прояде преди да се наложи манипулация.
Дано и при вас се размине.
А Бамби си е герой голям....

# 82
  • Мнения: 347
Ехоо ,Здравейте ! Моя зайко е на 2 годинки и 2 месеца , но до сега не съм му правила никаква ваксина...трявба ли да предприема нещо ? newsm78 (само животно е вкъщи и не го изкарвам навън  )
И до колко годинки живеят малките пухчовци? Толкова много се привързах ,че искам вечно да е с мен  Heart

# 83
  • Мнения: 768
Няма нужда от ваксини, особено щом е вътре.

# 84
  • Мнения: 124
От 7 до 10 години живеят по принцип. Аз искам да питам за моя ушат бандит, откакто минахме на 1 лъжица гранули за деня започна много вода да вие и много да пикае, нормално ли е? И преди си пикаеше и пиеше вода, но сега започнах да му сменям тоалетната по 3-4 пъти на ден.

# 85
  • Мнения: 3 031
Expressing, при нас случаят беше същия. Като намалих храната започна да пие може би двойно повече вода. Намерих информация в нета, че когато заекът е гладен, може да увеличи до 6 пъти приема на вода. И започнах пак да давам повече от сухата храна, още повече, че беше отслабнал и то видимо.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 26 498
1с.л.е много малка доза Naughty
На нашата зайка купата е винаги пълна,но тя си има мярка и не преяжда.

# 87
  • Мнения: 124
Ами аз му давах 2 сутрин и 2 вечер, но ветеринара каза да я намаля на 1 само. 2 кг е, за декорстивен заек е доста. Ще мина на 1 сутрин и 1 вечер тогава. Все пак му давам сено постоянно.

# 88
  • Мнения: 768
Моят извод за момента е, че малко излишък не е излишен. Видях с каква скорост се топят като им има нещо.

# 89
  • Мнения: 3 031
Аз намалих на 1 сутрин и 1 вечер и не му стигаше, отслабна много бързо. Реших да се водя по заека (както и с децата Simple Smile) и пак започнах да давам по 2.
И моят тежи 2 кг. Съвсем в нормата си е (мини рекс е).

Общи условия

Активация на акаунт