Дефицитите на една журналистика

  • 318 840
  • 3 829
  •   1
Отговори
# 2 160
  • Мнения: X
Толкова ми е трудно вече да следя новинарския поток. Така и не разбрах тази вечер, каква е причината главния прокурор да отправи запитването до Конституционния съд за държавния глава. Утре ще превъртам явно емисията, за да вникна.

# 2 161
# 2 162
  • София
  • Мнения: 16 199
Мен от няколко дена ме "сърби" да напиша тук:

1. За случая с варненския подпалвач: как един журналист не попита кои са ПОИМЕННО онези служители на МВР, не изпълнили заповедта на съда за принудително незабавно извеждане, ами са го оставили оше една седмица на добра дума "нали е техен човек".

2. За валутния борд и преговорите влизането в еврозоната, дето уж нямало да има сътресения и валутния курс щял да бъде "близо" до сегашния. Близо, близо, колко да е близо, като се отвърже...Този филм сме го гледали вече.

# 2 163
  • Мнения: 3 921
Като прочетох "поименно" се сетих аз пък за друго. Как никой журналист не се разрови да изкара списък с концесионерите на всички язовири в страната?
Покрай задаващата се водна криза е логично да се направи. Всички знаем, че някои язовири се дават на концесия на частни лица. Искаме да знаем поименно кой язовир от кого се стопанисва. Или са пълни зомбита журналята ни, или диктатурата в телевизиите е наистина сериозна.

# 2 164
  • Мнения: 1 121
2. За валутния борд и преговорите влизането в еврозоната, дето уж нямало да има сътресения и валутния курс щял да бъде "близо" до сегашния. Близо, близо, колко да е близо, като се отвърже...Този филм сме го гледали вече.
Не просто зрители, а принудително участници в този екшън и разбира се загубихме. Дори да подозирахме сценария, почти нищо не можехме да направим. И тогава успокоително и приспивно с "грижа за нас" (хаха!) ни обясняваха как всичко е "под контрол" (само че не наш контрол), как ще се оправим (оправиха ни!). Не вярвам! След режима на водата в София, ужким вече такова нещо не можеше да се случи. Ама НЕ! Случи се. В Перник. Стари номера. Ако има възможност ще се повторят. И сега има интереси да се повторят събитията от 90-те. Натрупани дългове от "бизнес", който може да печели само като ограбва обществени фондове и ресурси.

# 2 165
  • Мнения: 1 760
По повод питането на главния прокурор. Ми нека си пита. Защо трябва да излиза по медиите нещо недоизказано и половинчато, което никой не разбра какво точно е?  Прави се внушението, че Радев е сгазил лука, но  не се дават никакви доводи. Политическа поръчка към УЖ независимия главен обвинител.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 13:41 от 𝒮𝓅𝓇𝒾𝓃𝑔 𝓅𝓇𝒾𝓃𝒸𝑒𝓈𝓈

# 2 166
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
Прави се внушението, че Радев е сгазил лука, но  не се дават никакви доводи. Политическа поръчка към УЖ независимия главен обвинител.

И у мен създава такова впечатление. Той е направил нещо, но мога ли да го погна, как, кога, ами то май е "държавна измяна", но не съм сигурен...

# 2 167
  • София
  • Мнения: 19 253
Не зная дали може да се нарече журналистика, но в неделя загледах Бригада Нов дом.
М. Силвестър (с 1 дете, което си има жив баща) обясняваше на вдовица с 4 деца, която ги гледа сама със заплата на чистачка: "Ние майките трябва да сме силни..."
Сравнява кокошка с кон

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 11:50 от Cuckoo

# 2 168
  • Пловдив
  • Мнения: 14 486
Толкова ми е трудно вече да следя новинарския поток. Така и не разбрах тази вечер, каква е причината главния прокурор да отправи запитването до Конституционния съд за държавния глава. Утре ще превъртам явно емисията, за да вникна.
Както са писали и други - някакви политически внушения се целят явно, не ми е много ясно какви, но той и Радев действа малко в подобен стил, та си го търси (не че съм фенка на Гешев). Иначе не мисля, че има формално изискване за причина, за да се поиска тълкуване на Конституцията, а и както спомена някой и по тв, докато президентът е президент, не главният прокурор и не изобщо някой прокурор, а Народното събрание повдига обвинение срещу него. Иначе на мен ми е интересно какво ще каже КС, а още по-интересно ми е какво би трябвало да се влага в понятието "нарушение на Конституцията" в същия текст при държавната измяна.

# 2 169
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
 "Единственото, което мога да кажа, е, че ми е изпратено досъдебно производство от наблюдаващи прокурори. Те са видели в това досъдебно производство данни, които пораждат неясноти в разпоредбата на член 103 от Конституцията. И са ми изпратили това досъдебно производство с оглед моите правомощия да сезирам Конституционния съд за задължително тълкуване на Конституцията”, заяви главният прокурор Иван Гешев. 

# 2 170
  • Мнения: 1 760
"Единственото, което мога да кажа, е, че ми е изпратено досъдебно производство от наблюдаващи прокурори. Те са видели в това досъдебно производство данни, които пораждат неясноти в разпоредбата на член 103 от Конституцията. И са ми изпратили това досъдебно производство с оглед моите правомощия да сезирам Конституционния съд за задължително тълкуване на Конституцията”, заяви главният прокурор Иван Гешев. 


Усети се явно и така реши да позамаже очите на публиката. Но пак казва едно голямо нищо.

# 2 171
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Класика в жанра - отклонява се вниманието на хората от водната криза с политическа - демек Радев е лошият, трябва първо да го махнем и ще цъфнем.

# 2 172
  • Мнения: 18 559
Поради обществения интерес някои медии - напр. 24 часа, - любезно обясняват за какво става въпрос и дават тон на общественото мнение - общо взето претоплят се стари манджи - анексът към трудовия договор на Десислава Радева за преминаването й от деловодител към пр и ползването 1 г. на ведомствено жилище, докато си ремонтирал своето.

Това е знаменитото нарушаване на Конституцията и държавната измяна.

Да ме събудят, като започнат да питат за къщата в Барселона. Ама предполагам, че не им стиска.

# 2 173
  • София
  • Мнения: 19 253
Ами не е дотам редно да ползва служебно жилище, ако има свое. Но има врътка - трябва да се вземе Акт 16, тогава вече не би трябвало да живее във ведомствено.
А двете неща са еднакво грозни - както нейния анекс, както и развяването му по медиите от Ненчев

# 2 174
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
Борисов толкова закони погази, обаче... Във фейса коментираха със задоволство как някои медии били задали хубави и съдържателни въпроси по време на пресконференцията на Радев и Йотова. Задоволство от хубави въпроси - до там са стигнали. Но може би зависи от човека, когото питат.

Общи условия

Активация на акаунт