Лъжата на века: детоксикацията на организма е измама

  • 41 232
  • 178
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Не омога да нося отговорност какво тии си си помислила. Можеш да се сърдиш на тези, които са измислили номера със зарибяването.

# 46
  • Мнения: 19 302
Пречистването изобщо не е нещо модерно. Навремето хората са постели, което си е един вид излизане на вегански режим за известно време. Нямало е обаче захарни изделия и съответно са се хранели с простите храни. Модерни са разните му прахчета, лепенки и т.н., но както някой писа по-напред, всеки средно интелигентен човек ще се сети, че няма как да пие по половин кило ракия с наденица всеки ден и с лепенките да се детоксикира.
Пол Брег, Лидия Ковачева никой не препоръчва добавки. Проста храна.
Аз лично много пъти съм споделяла У форума какво съм излекувала с режим. Имах три изследвания, диагнози и два месеца лечение с л-ва, но проблемите си оставаха.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
чела съм ги и двамата. Много добри разказвачи, но обективна и дори малко от малко доказуема стоност на написаното - нула.  Тяхното е по-разтегнато и напудрено обяснен ЕЖК. Не били добавки, а били семинари, покрай които всякакви щуротии процъвтяват. Който иска да им се връзва. За мен са екстремисти и човек може да си докара сериозни проблеми от тяхното гладуване. Но както писах за всички подобни алтернативни, няма нито едно проведено изследване, няма никакви статистически данни. Няма как да знаем на колкоо хора е помогнало и на колко е навредило.

# 48
  • Мнения: 19 302
На мен ми е помогнал подобен режим, когато конвенционалното лечение не  помогна. Дреме ми на шапката, че нямало изследвания или че някой не вярвал.

# 49
  • София
  • Мнения: 38 515
Режим, диета е нещо различно. И аз бях на 90 дневната, в която се ограничават мляко и месо и бях добре.

При детоксикацията говорим по-скоро за чудодейни процедури с клизми, машинки с електроди, озон ...
Освен това, лечението започва с изследвания и завършва със специален режим, и накрая като теглим чертата ... какво са 3-4-5 бона за някои хора.

# 50
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Въобще не е лъжа детоксикацията на организма. Казвам го от личен опит и реално оправени проблеми след пречистването.
Стана ми любопитно. Би ли споделила, ако не е прекалено лично
Аз се оказах интоксикирана след дългогодишен прием на антибиотици по няколко пъти в годината, заради определен проблем. Резултатите на финала - 2 лета със слънчева алергия. Ама една такава хубава - от глезените до главата, завършваща с биене на урбазон Tired А след последния прием на антибиотик коремът ми се поду от под гърдите и така 3 месеца изглеждах като в напреднала бременност.  Tired Гадеше ми се, постоянно чувствах глад и по никакъв начин не успях да оправя проблема...то не бяха хапчета, пробитици, алое вера, диети....Няма да описвам през какви класически лекари съм минала и заради инфекциите, и заради корема. Само за слънчевата алергия не съм търсила лечение. Сблъсках се с потресаващо невежество и неглижиране на проблеми. Включително и зад гърба ми бе коментирано, че много съм се вглеждала. И това казано от национален консултант по клинична имунология. При все, че й отивам с папка изследвания, показаващи наличен проблем. След това и на хомеопати съм ходила, ирисова диагностика, акупунктура. Наистина е пълно с ментета. Аз вярвам в алтернативната медицина, но не и в хората, които я разпространяват в България. И не е като да не дадох шанс на класическата медицина преди това, но нямаше как да чакам със скръстени ръце.

Докато не ми казаха за един билкар, който сам си прави билкови извлеци, които нямат нищо общо със запарените чайчета. Две седмици след пиенето на тези билки коремът ми спадна и стана по-плосък от преди. Отървах се от дългогодишния хроничен запек и така вече 2,5 години. Лятото нямам слънчеви алергии. А най-интересното е, че цветът на очите ми се промени. От пъстро зелени станаха почти изцяло зелени Grinning Според ирисовата диагностика тези кафяви впръсквания в ириса отговарят на определни проблеми по конкретни органи и системи в организма.

По мои наблюдения хората не вярват в алтернативната медицина, докато не опрат до нея като последен шанс Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
има сума рецепти с билки, а чайчетата са само малка част от тях. Някои съставки на някои билки са водоразтворими, други са мастноразтворими.

# 52
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
До колкото знам могат да се извличат в спирт, захар, зехтин. Но това са билкарски тънкости, за които едва ли пише кой знае какво в интернет.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Това не са само билкарски тънкостии, а всеки фармацевт го учи, чисти знания по химия, има си учебници. А относно билкарите, предпочитам да са регистрирани такива, да са доказали знанията и уменията си. В протилен случай е като да отидеш при врачка,баячка и всеки шарлатанин, който може да ти спретне каква ли не смес със съмнителни качества.

# 54
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Аз съм все още жива и то благодарение на билките Grinning (лекувала съм и други неща с тях, но темата е за детокса)

То хубаво се учи от фармацевтите и има продукти във всяка аптека....ама файда има ли? Не съм чула да е измислено и пуснато в аптечната мрежа някакво революционно билково "лекарство", което да лекува еди какво си или поне да замести традиционните илачи. В повечето случаи се налага комбинация от билки, като за целта трябва много добре да се познават свойствата им и конкретните здравословни проблеми.  Например, ако дадена билка за определен проблем сваля и кръвното в допълнение, а пациентът е с ниско такова, то значи трябва да се добави билка, която вдига кръвното, за да неутрализира ефекта. Отделно билките трябва да са от чисти райони. А не минал манго и измел липата от асфалта.  Grinning Билкарите си спазват и времето на бране. Това знам аз  Peace

# 55
  • Мнения: X
Друг е въпросът, че това влиза в противоречие с интересите на социалната политика на държавата, за която колкото по-кратък е човешкият живот, толкова по-добре. Идеалният случай е да умреш здрав и прав в деня, в който навършиш години за пенсия.

 Joy Joy Joy

Това беше велико!

# 56
  • Мнения: 507
Явно тук се бърка кардинално определението за пречистване на организма/детоксикация или все едно как ще се нарече.

Определението за пречистване  не е 3-4-5 бона или чудодейни машинки и добавки, а съвкупност от всички съществуващи методи по въпроса, които са мноооооого.
Хилядите левове са индивидуален избор на някой си човек. Шарлатаните са навсякъде дори и легално в лекарските кабинети, нивото на медицинските услуги като цяло е на изключително ниско ниво в държавата ни, а сектора в една от най големите кризи в държавата. Дреме му на някой в някаквъв си кабинет че мене ме боляло нещо, толкова а пари са ми взели за нищо.

Те и в аптеката всички лекарства са научно доказани, ама не лекуват голяма част от тях. Какво ме топли мен научното им доказване, след като не могат да помогнат.

Аз лично мога да изброя най малко 5-6 начина за пречистване за които не се дават хиляди....  Но който има нужда ще потърси и ще намери.

За мен лично храната не е единсвената важна причина за болестите. Според мен най важната е друга замърсителите, токсините и алергените от околната среда включително и помещемията домове/офиси/обществени сгради. Според мен храната е след това да кажем на второ място.

# 57
  • Мнения: X
От пъстро зелени станаха почти изцяло зелени Grinning Според ирисовата диагностика тези кафяви впръсквания в ириса отговарят на определни проблеми по конкретни органи и системи в организма.

Еее, това вече е много сериозна работа! Бам един-два литра чай и се трансформираш. Даже личната карта трябва да си смениш, там нали се записва цвят на очите.

# 58
  • Мнения: 124
Най-безопасният детокс е със зехтин и лимонов сок, примесени с вода. Изчиства жлъчката. Това се пие като не се яде нищо или най-много плодове. Прави се най-много за три дни, аз обаче си ям нормално обикновено.

# 59
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Явно доста хора наистина разбираме различно термините. Под детоксикация в съвременният вариант разбирам
чудодейни процедури с клизми, машинки с електроди, озон ...
Освен това, лечението започва с изследвания и завършва със специален режим, и накрая като теглим чертата ... какво са 3-4-5 бона за някои хора.
и всякакви други видове скъпи или евтини "чудодейни" методи с бърз резултат, гарантиращи дълголение и (едва ли не) вечна младост Confused

Джулая, на мен в Бг лекари (да, редовни лекари в болница) са ми изписвали билки за определени заболявания, така че според мен си е много важно да попаднеш на правилният специалист. Но пък и аз съм отгледана с разбирането че дадени билки лекуват, та хич не намирам това за нещо чудодейно, или кой знае колко специално.
В тази връзка за смяна на цвят на очите още не бях чувала, но пък и незнам какво си пила Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт