158 Коледарчета в Америка пишат късмети и сурвакат за здраве

  • 117 743
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 290
Извадила съм всички готварски книги, че чакам гости от Европа за нова година. Големи кулинари, но няма да има време те да се развихрят в кухнята, та ще ги гощавам със салати и нещо готово за месоядните.
ако имате сняг и крем брюле и аз ще дойда Laughing

дай примерното меню да обсъдим, че и коледарчетата до великден може да откарат.

# 46
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Соу, много си лоша!  Crossing Arms

# 47
  • Мнения: 4 290
Соу, много си лоша!  Crossing Arms
не съм, ама към 30 градуса беше и влажно и чак задушно. Не можахме да си облечем тоалетоите, всички по сандали и джапанки се явиха. А страшни ботуши имам, велур с тънък ток-мания! но не можах да ги обуя Sad по налъми си бях.

# 48
  • Мнения: 2 381
...ако имате сняг и крем брюле и аз ще дойда Laughing
...
дай примерното меню да обсъдим, че и коледарчетата до великден може да откарат.

Какъв сняг, бе? Лед вали от 8 сутринта. Хич не е забавно.

Капама (ако стане 19 Ф) ще намеря и сланина ( Simple Smile , питка и млечна салата.

# 49
  • WA, USA
  • Мнения: 512
още не ми е станало зелето, много ме е яд, че не мога да си направя сърмички.

Искам и аз на басейн и топло. Тук беше много топло, но нямаше чалъм за басейн. Замислили сме едни Кийс пак тази година февруари като стана безработна и ще се насладя на топло време и хубаво море.

# 50
  • Мнения: 758
... баница и сарми. Друго не ме съблазнява много, колкото тези навити изкушения и домашна баклава. С друго не съм прекалявала, честна дума 
Точно тези навити изкушения + баклавата ги спретнах за Деня на благодарността и Коледа, американците много ги харесват. Тиквеника го направих по рецептата на Агента мисля, че беше и стана екстра, после пробвах същото и с ябълки, пак с добър резултат. Баклава правя веднъж в годината около Коледа, иначе много обичам, но си е пипкаво и нямам време. Киселото зеле много ми липсва, дали не продават консервирано тук? Само лозови листа досега съм намирала.

# 51
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Соу, Мая току що дояде последната купичка. Правя веднъж на 5-6 години  Mr. Green Вали лед цял ден, бррр
Заповядай, но да знаеш, че ще се съберат само математици и като подпийнат до десерта вече решават интегрални уравнения или прегъват свелената по няколко пъти  Laughing
Баница, баклави и подобни не ядем. За тях ще направя https://www.youtube.com/watch?v=HSSSmgxmjj4
Тяхното момче се го осинових и си го прибрах в Чикаго. Той обаче ще доведе бъдещата снаха, която е от Тайван и се чудя нея с какво да зарадвам.

# 52
  • Мнения: 374
Киселото зеле много ми липсва, дали не продават консервирано тук?

От руски магазин си купихме наскоро, полско. Имаше и нарязано на ситно и цели листа за сърми, хубави бяха на вкус. Догодина мисля да си направя няколко зелки на балкона, само да си намеря подходящ съд. Ние за Коледа хапнахме капама, сега сме малко на постно, че много мръвки, много нещо се изяде. За НГ ще правя тази торта http://yoli-www.blogspot.com/2010/06/3-1.html

Много е ящно моето бебе, кърмим се непрекъснато и все е гладен, а и на работа се опитвам да ходя... Оплаках се... скоро ще си застъпвам гърдите вече...

# 53
  • Мнения: 1 591
Рове, киселото зеле е Sauerkraut. Има го в торбички вакуумирано и в буркани. Търси в торбички при кренвиршите и надениците, а в буркани на кошер секцията. Накълцано е на много тънки ивички и е едно бяло и странно на цвят, малко по-твърдичко седи и иска повече готвене, но като няма друго, и то става Simple Smile При нас има магазини Job Lot, там почти винаги намирам в буркани, също купувам печени чушки и чушкова разядка от турция.

Корал ме изпревари. И моето сега от джоб лот е полско. Гледам на етикета да пише само зеле и сол, че някои имат доста химии вътре.

Корал, не си сама, аз си застъпвам само едната.  ooooh!

# 54
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 789
При нас киселото вакуумирано зеле е при прясното..и е едно към едно с българското.

# 55
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Соу звучи ми чудесно направо!  Peace За ботушите иди малко по на север в планините около вас и си спретни дружина.  Wink

Чикагските мами, дано да нямате проблеми с ток   Praynig - такива ледени "бури" съм преживяла няколко и хич не са фън ако почнат да падат дървета и изпокъсат кабелите.

# 56
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Не бурята, а тийна остави половината къща без ток. Пренесе се в стаята на сестра си,  а тя в моята Simple Smile

Дами, кой пази списъка с късметчетата на английски? Споделете, ако имате нещо на английски или хумористичен стил, моля.

Последна редакция: ср, 30 дек 2015, 00:31 от Atalanta

# 57
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
   Говорите за манджи  Blush, да се включа и аз.
  За киселото зеле - от години си го правя сама. Това в магазина е доста скъпичко, а и не е точно моя вкус. Нарязвам си две зелки, правя си солен разтвор (сол и вода от чешмата, да ми е доста солено като го опитам с езика, нямам точни пропорции  Grinning), заливам в голям буркан/ тенджера, похлупвам с една чиния и после захлупвам с капака на буркана/тенджерата. Държа го на терасата/ може и в гараж, само да не го огрява директно слънцето/, тук Т през деня са над 55-60 Фаренхайт. Всеки ден го разбърквам с ръка, поне два пъти и за 7-8 дни имам готово кисело зеле по мой вкус. Правя си тази доза по 3-4 пъти годишно и така ни е вкусно.
    За утре вечер ще изневеря на всякакви традиции.  Ще приготвя скариди с чесън и сирене "Филаделфия", гуакамоле и купих/ще купя суши, дип с артишок, спанак и пармезан; хумус с кедрови ядки и кракери  с различни зърна. Питиета има, само ще "замезваме".  Wink
   Весело посрещане на Новата година!

# 58
  • Мнения: 4 290
it, моето новогодишно меню е близко до твоето, но повечето неща ще купя готови. Днес работя, надявам се да си теъгнем малко по-рано, но така или иначе няма да имам време за голямо готвене.
дай рецептата за скаридите, те поне са бързи.

# 59
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Нашето меню е готово с 2 изключения - ще направя по късно налагана баница и пита с маслини. Нищо друго не е по традиция и при нас - имаме веге кюфтета и шницели, салата измислица. Чакаме гости за чай и кафе след обяд.

Преди малко (обяд) деца гърмяха на вън.  Shocked Нямат търпение милите. От няколко вечери все гърмежи се чуват и виждат до късно вечер.

Соу, кофти, дано ви пуснат по рано.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт