КГБ = Клуб на Готините Баби - 164.

  • 64 738
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 334
Днес е Международен ден на снежния човек



Скрит текст:
На 18 януари се празнува международният ден на снежния човек. Идеята за рождения ден е на германския колекционер Корнелиус Граетц. Датата е избрана, защото единицата символизира метлата, а осмицата – тялото на снежния човек.
Сведенията за създаването на първия снежен човек остават твърде неясни и непълни. Въпреки това Боб Екстайн, автор на книгата „Историята на снежния човек“, споменава за наличието на подобни снежни скулптури още от средновековието. Той се позовава на различни изображения, намерени в европейски музеи, галерии и библиотеки. Най-ранните сведения за наличието на снежен човек, които Екстайн успява да намери, са в библиотеката Koninklijkе в холандския град Хага в творбата „Часослов“, която датира от 1380 г.
Най-простият снежен човек се състои от 3 части, които представляват 3 големи снежни топки - най-голямата служи за основа, след това се слага втората по големина и служи за торс и накрая най-малката за глава. Понякога за ръце служат клони, но човекът може да бъде и без ръце. Снежният човек "държи" лопата или метла. За очи най-често се ползват въглени, носът е желателно да е от морков, а за уста могат да се ползват малки камъчета. На главата му има шапка, а около врата - шал.

# 691
  • Мнения: 1 082

ЧЕСТИТО НА ИМЕННИЦИТЕ-ЗДРАВЕ И МНОГО СБЪДНАТИ МЕЧТИ!
Ех, че вкусно черпите!
Нашият син беше скиор в почивните дни а ние при котарака-имаше и майстор в апартамента му-едно много разбрано момче от Кубрат-явно хората от този край на Янчето са добри-хубаво работи-прави преградна стена-имитация на гардероб по проект на сина-остава вече снахичка да дойде-дай Боже!
Снощи само се взирахме в новините-пътища затворени а сина се прибираше-слава Богу към 21 ч ни се обади, че са пристигнали благополучно.Били са на сняг-от снимковия материал видях-а тук във Варна-подледено-добре, че днес почивам-зима е все пак...
   Приятен ден за всички от сърце!!!

# 692
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Hug
Честит имен ден на малкия Насе, Наско на Роси и зета на Янчето. Да са живи и здрави, щастливи и с късмет!

Иха писа че било ден на снежния чоек, е ние това си нямаме но специално днес може да си спретнем ей такъв




и търпеливо да изчакаме утре , че ни обещаха да завали и да ни измие хубаво.
Хубав ден ви желая милички!

# 693
  • София
  • Мнения: 2 673
ДОБРО УТРО НА АТАНАСОВ ДЕН!

Скрит текст:




ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА НАСЕТО! ГОЛЯМО МОМЧЕ ДА ПОРАСТЕ И ДА РАДВА БАБА, МАМА, ТАТИ И ВСИЧКИ, КОИТО ГО ОБИЧАТ!

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА НАСКО НА ЛУСИ! ДА НОСИ ИМЕТО С ЧЕСТ И ДА БЪДЕ ВСЕ ТАКА УСПЕШЕН!


ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ЗЕТЯ НА ЯНКА! ЖИВ И ЗДРАВ ДА Е!

Иха, харесай си го този талантлив и продуктивен варненски поет Валери Станков и ще му четеш всеки ден творбите. Вчера и аз прочетох двете стихотворения. Те са конкуренция на Маргатопетковските със същите заглавия. Хубави са и на двамата! А тази година очаквам и нещо ново от М. Петкова, защото тя става на 60 и е близо дотвоята рождена дата - Рибка е!  Hug

 Фло, честита ти годишнина във форума. Само две години, а аз си мисля, че те познавам откакто се знам. Радвам се и съмблагодарна на дъщеря ти, че те "доведе" при нас. Няма нищо случайно на този свят!  Hug

Навсякъде е сняг, но пък, ако не е поледица е свежо, бяло и хубаво.

Красавици, бъдете здрави и се усмихвайте, въпреки всичко!  Hug Hug Hug Hug

Поздрав за всички ви с автентинчна народна музика, изпълнена от моя съученичка, която не съм виждала от... както бяхме ученички.  hahaha








# 694
  • София
  • Мнения: 4 178
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на Насковците - на Яжка, Луси, Янка! Да са здрави и с късмет!

# 695
  • Мнения: 814
Добър ден, прекрасници  Heart Eyes! Много празници  в нашата къща Party!
Честит рожден ден на Грети, на Айша и на братчето на Янка - здраве, щастие, благополучие!
Честита годишнина на Жабката - пожелавам ви с Краси много споделено щастие и обич!
И на имениците:
дъщерята на Кремчето, Андон на Джили, имениците на Хули, Наско на Луси, Зетя на Янчето и малкия Наско на Яжка - много здраве, много късмет и благополучие!
Честита двугодишнина на сладкодумницата Flo - щастлива съм, че ни откри и внасяш такава свежест в  ежедневието ни Hug!

Аз съм на тръстиката, хвърлям поглед и ви чета, зареждам батериите сутрин с поезия, с кафе или чай, с музика и цветя... Благодаря ви, че правите деня ми светъл и добър Flowers Bouquet Kissing Heart!
И при нас зимата  влезе в правата си, време й е! Все още не е настанал сибирския студ, който ни обещават синоптиците, но ми се провали заплануваното пътуване до София.
И това ще стане, ама  друг път Wink.
Лек и усмихнат ден, да обличаме копринените ризи - зимата е преполовена Hug Hug Hug!

Последна редакция: пн, 18 яну 2016, 13:47 от arita

# 696
  • Мнения: 1 563
Здзравейте красавици ! Hug

Честит Атанасов ден !
Здраве радост , късмет и благополучие на имениците ни- нашият Наско , Наско на Яжка , Наско  - зетя на Янчето и други ако има такива дето не ги знаем !



Почерпете се за здравето на Наско !


Благодаря ви мили приятелки Жабка , Танита, Боряна , Яжка, Фло,Джили,Фури,Ивлин,Кремче,Иха,Дидимити,Маринка,Римар,Арита, за милите и топли поздрави и  пожелания  към Наско . Ще му ги предам като се върне   през седмицата от чужбина , а в неделя ще празнуваме в къщи.
Кремче , да ти е здрава , щастлива и много обичана твоята Тони !
Фло мила ,честито  ти две годишнина в нашето мило семейство ! Благодаря ти ,че си  една от моите приятелки! Благодаря ,че влезе в групата и внесе свежест , настроение ,мир и позитивизъм !
Жива и здрава да си , а  и ние, и все да сме така !

Последна редакция: пн, 18 яну 2016, 17:05 от lusi60

# 697
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 312
 Ама голяма съм чешматка  по Фло Hug| ! Благодарих за поздравите към зетчето, ама да се сетя да честитя и на другите Embarassed Embarassed Embarassed Поправка:

   ЛУСИ, ЯЖКА ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И НА ВАШИТЕ НАСКОВЦИ! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДА ОПРАВДАЯТ ИМЕТО СИ! АТАНАС ОЗНАЧАВА БЕЗСМЪРТЕН - НЕКА СА БЕЗСМЪРТНИ ДЕЛАТА ИМ!
 Пък си е време за НАЗДРАВЕЕЕЕЕ!

          

 При нас започва яко разчистване на снега! От навяванията има преспи до 2 метра! Децата до сряда, включително, не са на у-ще. Ами то не могат да стигнат до там! Пътят до Русе още е затворен - борят се хората с преспи и навявания. Абе зимата при нас си е зима - нищо ново! Като малка си спомням, че зимата ме затисна на село при баба и дядо  през зимната ваканция  . И дядо беше направил тунели в снега, който беше натрупал над 2 метра до тоалетната на двора!

Последна редакция: пн, 18 яну 2016, 19:33 от Янче-то

# 698
  • София
  • Мнения: 1 748
   Благодаря ви,момичета,за поздравите и пожеланията за Насето! Дано се сбъднат!
   Янче,аз съм по-голяма чешматка.Забравих твоя Наско.Зло да го забрави.Да е жив и здрав,да има щастие и любов,късмет и пари!
   Кажете ми лек за кихавица! От няколко дни кихам гръмогласно,не мога да се контролирам.Едно време свекър ми кихаше така и се чудех защо го прави....Дъртоза,ясно е.

# 699
  • Мнения: 18 671
Честито на всичките Насета отново.Яжке ,споменава те някой ,като хълцаш  те псува,това знам.Явно някой  мисли за теб и те споменава непрекъснато или си  настинала  и ти трябва чай ,та и нещо по силно.Аз имам доста сняг ,имам и да рина още ,никак не мога,бавна съм ,но до дървата и  другите важни неща пробих.Остават не толкова важните.Ще стане е там. Никак нямам сили,не знам защо ,и  лекарства пих и  нищо .Правя си покани и не ги приемам.Май  ще имам гост от далеч другата седмица ,може би да ,може би не ,като стане ще се радвам.Малчовците яко   растат ,станали хуни викат ,неудържими са и  все по-трудно става ,ама ще се оправят викат.Моите панталони стават в момента ама едва ли ще ги носят ,щото няма къде ,топло е при тях и навън имат космонавти. Ще  плета големи неща за другата година. Свършвам втората шапка , ще почна нещо друго за занимавка ,че ако нищо не пипам е  още по зле работата ,одъртяваме,оглупяваме ,еле я...тока спира сега ,докато има и няма ,пак има...тези жици натоварени ще правят проблеми и идва студ ,дано няма лед и има ток ,щото и вода без него няма  и става готино ама наопъки.Да минава зимата ,да идва пролет ,да се хванем на зелено и ура...Нали  пилците наесен а старците напролет се броят....

# 700
  • София
  • Мнения: 16 111
Пакда благодая за поздравите и пожеланията на всички.
Не изброявам, за да не пропусна някого. Дано всичко се сбъдне както сте го пожелали.
Да са живи и здрави Насковците - малки и големи! Да успяват във всичко и да са щастливи!
Яжке, кихането не винаги е от дъртоза. Аз така си кихам от пубер. Като започна и карам на серия 4 -5 - 6. Блока не че се тресе, но се чува поне 2 етажа надолу и нагоре. Даже една нервна съседка идваше да се оплаква на майка ми - правела съм го нарочно, да преча на сина и да учи за изпити. Завалията беше 10 г. по-голям от мене, но се дипломирахме едновременно. Все с мене се оправдаваше - кихам, вървя шумно, нощно време пускам вода в 00. Мамин не може да учи и все го късат.
Борянка, карай го спокойно и леко. Нали стигаш до дървата и до важните точки - другото остави на природата. Другата седмица ще се разтопи, няма къде да ходи.

# 701
  • Мнения: 1 558
Яжка, Луси, Янче, честити да са именниците ви, да са здрави, щастливи, късметлии!

При нас е страхотно - топлофикация има авария, парно няма, натоварваме ел.мрежата.
Дано издържи! /и ние - като получим сметката/

За сняг си говорите - при нас няма много от тази екстра, но ледените пързалки, ах ледените пързалки....
Навън съм като балерина  Joy Joy Joy

Яжка, диагнозата ти не е вярна, синът ми киха така, от край време  newsm78

Спокойна и топла вечер ви пожелавам  Hug Hug Hug

# 702
  • Мнения: 1 563
Янче , Айша,Доби , благодаря ви за поздравленията към Наско ! Чухме се тази вечер от Ню Йорк и само му предадох ,че има страшна много поздравления  , а в събота вечер ще си е в Пловдив и ще му ги прочета.
Янче  ама при вас голяма зима. Гледам по телевизията. Дано да не продължи за дълго.  Нас ни пази Стара планина и зимите  са  ни по меки.
Борянка Hug  вземай мерки ,защо така си отпаднала? Пий витамини , яж повече плодове ,зеленчуци ,мед , орехи... ти  повече от мен си   знаеш де..... Обръщай си сериозно внимание.Работата не я гледай ,колкото , толкова. Да ти е топло и да ядеш, да не се  изоставяш...
Айша много смешно ми стана , за твоето кихане.  hahahaКак може съседката ви да си мисли ,че нарочно го правиш hahaha Ох има и такива кукувици... hahaha
Яжка според мен може би си настинала нещо или  имаш алергия от нещо и те  дразни , та кихаш.
Ние  се почерпихме в къщи за здравето на Наско.
След малко мисля да слагам пижамата и по навреме да си лягам ,че утре  в 9 часа  ще идва комисия по обследване на входа във връзка със санирането.. Аз нали  съм свикнала да се излежавам , но утре по раничко  трябва да се измъкна  Laughing
Лека и спокойна нощ на всички ви ! Hug Hug Hug love001 love001 love001 smile3529 tv closed atwork comp03 luvbed 1countingsheep smile3524

# 703
  • София
  • Мнения: 8 420
Да ви нагледам преди сън. Как сте милички?
Предавам ви поздравите на руските ми приятели. Софийските момичета ги познават. При тях е -30 градуса, сняг около 60 см. и казват, че е приказка, само за разходка. Господи, каква ти разходка...Изречените думи, ще замръзнат във въздуха... А, и това което много ми хареса: Въздухът бил вкусен... Какая красота!!! Питам ги обявено ли е бедствено положение, а те се смеят и казват, че това е настоящая зимА. Всичко било в норме. Имат си ток, имат си газ, имат си вода, всичко си имат. Смятат, че при нас весна пришла Joy, а ние смятаме друго...
Е, това беше. Лягайте, завивайте се през глава и лека нощ. Все едно, пролетта ще дойде, няма къде да ходи Wink

# 704
  • Мнения: 495



             


Хубав вторник момичета!
С настроение да започнем деня, коя с каймаклия-кафенце, коя с горещо чайче и да помечтаем за температурите на картата!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт