Зимата ухае на снежинки с малки Юлски беболинки.

  • 34 975
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46
Някоя мама дава ли парченца плодове в мрежичка?Ние сме само на млечно -зеленчукови пюрета,тоест още не съм даваЛа плод,но взех мрежичка и нямам търпение да му видя физиономииката като опита плод че, но не смея.Иначе днес опита и пъщернак и много му харесва,заменям изцяло обедното хранене.

# 61
  • Мнения: 62
    Taка момичета давам отчет от кожния лекар, понеже имаше "мама" , която се интересуваше  Peace
Значи обривите не са от никакво претопляне, за което бях почти сигурна #2gunfire Кофтито е ,че се оказа атопична кожа, която изисква повечко грижи, но се надявам да го израсте до 3-тата година.Значи лечението включва някакви капки за обрива и мазила, докато завехнат, след което се продължава с медицинска козметика за атопична кожа, специално АМ и пробиотици...това най-общо. Ако има някой подобен проблем ще уточня с подробности  bowuu

# 62
  • Мнения: 624
Привет и от мен в Коледната тема! Благодаря за празничното настроение! Hug

Вече 2-3 пъти успях да дам само пюре на обяд 125 грама бурканче, така че вървим към заместване на 1 хранене.

За мрежичката бях писала преди, че съм доволна. С голямо удоволствие бебка смуче круша, а аз съм спокойна, че няма да отхапе парче и да се задави. Рядко й давам обаче, защото очевидно предпочита сладката круша пред зеленчуците. Май като всички бебчета.

Атопична кожа преборих с каката за няколко седмици само. Бяха й изписали кортикостероиден крем, който мазах само няколко пъти, защото ме беше страх и изключих всякаква козметика, освен измиващо блокче на А-дерма и някакво мляко пак А-дерма, но не го помня точно. Може би сме имали късмет да мине така бързо.

Бебка е страшно привързана към баба си, вече съм казвала, че свеки много ми помага и беболинка е свикнала с нея. Когато нещо й е криво, търси свеки, мрънка и протяга ръчички към нея, за да я гушне тя. Не прави така с мен и татко си. А най-любима й е кака й. Като я види, личицето й грейва. Смее й се с глас, пищи, за да привлече вниманието й, мълчи, когато сестра й я забавлява, изобщо идилия, пу, пу.  Flutter

Днес моята Катерина става на 6 месеца.  bowuu Черпя виртуално и ще се организирам за няколко снимки, защото все ме мързи, пък времето лети и изпускам моментите.

И като че ли бебка ще си остане синеока. Избистриха се съвсем очичките и са все така сини, макар и тъмносини. А очевидно ще е и руса, та ще спестим от перхидрол в тийнеджърска възраст, когато минават през блонди период. Joy

# 63
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Бригита кофти тръпка, но ще се оправи. Важното е,че не са ви претупали. Капките предполагам са Фенистил, кремчето е кортикостероидно и ще мажете 5 дни ,а след това по схема първо през ден 2-3 пъти после през 2 през 3 и накрая спирате. Това е принципа на ползване на кортикостероидните кремове. Не малко доктори обаче не го казват това за съжаление.  Внимателно трябва да действате и със захранването, защото и храната се отразява понякога. Не давай пюре от праскова и кайсия поне до годинката. Бих те посъветвала да потърсиш добър хомеопат. Може много да помогне хомеопатията. Сина ми беше и все още е с атопична кожа. Макар че е почти на 4 ползваме само мед. козметика и успяваме горе долу да контролираме нещата. Той има проблем основно с лицето обаче.
Или честита половин годинка.  bouquet А какво става ако и сложиш сварено морковче в мрежичката newsm78

# 64
  • Мнения: 188
brigita, и на нас, педиатърката обаче, ни каза същото, даде Фенистил капки за 10 дни, да мажем с Мустела Стелатопия. Понеже е много бял щял да има такива проблеми, мн внимателно на слънце и с храната. Приятелка ми препоръча висок клас козметичен продукт Lipikar на Ла Рош Позе, доста скъп. Сменихме и млякото с HA, от три дни не виждам подобрение  Sad

# 65
  • Мнения: 208
Мария Тереса, всеки ден му давам Линекс, че иначе не ака с дни, а сега с това захранване ме е страх да не му е тежко на коремчето. Понякога забравям, но рядко.

# 66
  • Мнения: 160
И двете ми деца са с АД, ползвам само липикари на ларош. Каката ще стане на 6 години и оше има моменти когато дерматитът се обостря и трябва да се внимава. Да не говорим, че вече два пъти лекуваме ортикария. Първо като беше на две и сега след варицела пак се появи. Малчо имаше обостряне към втория месец и сега след втория прием на синфлорикс пак избиха загрубели петънца по крачетата. На него до сега не се е налагало кортикостероид.

# 67
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Липикар на Ла Рош е добър. Ние сме го ползвали за крачетата на баткото. По едно време само с него мажехме. Когато го хвана навреме и почна да мажа по 2 пъти дневно няма проблем. Обаче го бях пратила при родителите ми миналата година и си го взех с ужасно напукани петна по кожата на крачетата. Как са мазали и дали изобщо са го правили не знам. Тогава оправихме нещата с Бепантен и остатъка от зимата само с него мазах.
И друго да добавя не миите със сапунче/ гел за тяло или каквото там ползвате всеки ден. На 2-3 дена е достатъчно. Много изсушават кожата и при по-чувствителни дечица от там също тръгват проблеми. Ние всеки ден го къпем баткото обаче само с вода. Веднъж на 2-3 дена с гелчето на мустела. А бебката я мия на чешмата-ръчички, лице и дупе и я обливам с водичка на тялото. Сериозно къпане във ваничката с измивни средства през 2-3 дена. Засега нейната кожа е доста по-добре от на батко и, макар че тя е дори по-бяла от него.

# 68
  • Мнения: 292
 bouquet Привет

Доста теми съм изпуснала последните няколко дни. Я да видим дали ще се сетя за всичките без да се връщам назад  Mr. Green

Преди да започнат да го тормозят зъбите си спеше от около 21 ч до 6-7 ч, после започна да заспива към 22-23 ч и да се буди в 2 и в 5 ч. и т. н. през два три часа Crossing Arms

Но вече давам Калкареа Фосфорика за зъбите и човека се успокои, та снощи за първи път от десетина дни си спа в неговото креватче  bowuu Съответно яденето в 2 часа също го нямаше, а направо към 5 ч  Mr. Green

На акитата спрях да обръщам внимание, защото на ден има поне по веднъж зелено... я от повече предно мляко, я от колики или зъби...

Вътре обличам с две дълги ръкавчета (боди и блузка) + ританки + чорапки/търлъчки, а за навън добавям един джинсов гащеризон с памучна подплата и яке с качулка. В количката отдолу слагам едно тънко поларено одеалце за изолация, а завивам с друго по дебело от две, закопчавам коша и слагам дъждобрана, за да не му духа, а пък и той държи поне с 2 градуса по топло вътре в количката.  Вечер пак с две дълги ръкавчета и ританки спи, като завивам с чаршафосано по дебело одеалце, иначе нямам представа колко градуса е вътре  Thinking

Дайте повече мнения за тези мрежички за храна, че много ги мисля, тая материя дето ще я дъвче няма ли да му промени вкуса или пък до колко е полезна  newsm78

# 69
  • Мнения: 624
Или честита половин годинка.  bouquet А какво става ако и сложиш сварено морковче в мрежичката newsm78

Ще опитам, макар че не е така сочно като крушата. А и малко запичат морковите, но ако е малко, сигурно няма да има проблем.  Peace

# 70
  • Мнения: 292
Знаех си, че ще забравя нещо  Crazy

Обръща се малчо вече и от гръб по корем и обратно, но му е трудничко още и не винаги успява да си извади ръката като се обърне върху нея и настава голяма  newsm50

# 71
  • Мнения: 62
        Хахахаха вече окончателно ме стресирахте с този АД... Sick
     Много гадно това нещо...много ли често се възпалява кожата, всеки път ли така се лекува...pospalancho ти си направо като "алманах"  Laughing точно това ни е изписала докторката....хм наистина се притесних..мислих че ще мине и стига толкова. Истината е че досега нямаше и наченки на такива обриви...дали му падна имунитета, понеже 3 поредни ваксини му сложихме... и още един въпрос "Сега докато мажа вечер този мехлем, през деня да мажа ли с медицинската козметика или чак като се излекува?"
    А при вас има ли генетична обусловеност за това  или просто кожата е много бяла и нежна?!
Кристин при нас също няма подобрение засега след 2 дена лечение...

# 72
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
brigita тип кожа е. Още с първото виждане на бебето ЛЛ каза не искам да ви плаша обаче тези беличките обикновено са много проблемни. ooooh! Общо взето с проблемите по лицето на баткото се борихме до към 3-тата му годинка. Започнаха към 2 месечна възраст и са на периоди. Лятото не сме имали проблеми, обаче в студа се активизират. Най-кофти беше на около 2 и нещо мисля. Чак клепачите му се бяха зачервили и се лющеха. За тях ни изписаха едно околоочно кремче със скромната цена 25лв за10мл. Тогава му назначиха фенистил, защото понякога АД е в следствие на алергична реакция. Ограничихме в храната алергените за около 2 седмици-мляко, мъхести плодове, цитрусови, ягоди  и шоколад. Точно тогава мазахме неколкократно с кортикостероидни кремове и накрая го заведох на хомеопат. За седмица прием на хомеопатични гранулки лицето му се изчисти. По това време се появи проблема с петната по крачетата и от тогава всяка зима мажем със скъпи мазила. Но кортико крем не сме мазали от към 2,6год възраст. Затова ти писах да си намерите добър хомеопат и да опитате. Кортикокремовете само замазват временно нещата и като се спрат след известно време проблема цъфва с нова сила и така докато се налучка правилната козметика. В повечето случаи се израства след 3г възраст. Синковеца обаче си е все зачервен около устата. Дали прави реакция към някаква храна(шоколада подозирам) или просто от мърсотията защото ръцете от пясъка и земята отиват по устата и лицето не знам. Поне 2-3 пъти месечно му се появяват едни ситни зачервени пъпчици, които като намажа с Бепантен завяхват и след 2 дена кожата се олющва все едно нищо не е било и така до следващото обриване. Идея си нямам, но с мазане се оправя и вече не му се треса толкова Whistling
Е не е чак толкова страшно. Скъпата мед. козметика бърка доста в джоба . Вече им свикнах на цифрите.  ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 733
Да се запиша и аз с отчет, след месеци само четене по темите (но имах толкова проблеми през бременността, че от суеверие не се записвах).

Моето коте май е най-голямото, като гледам Grinning. На пет месеца е 8.300 кг и 71.5 см. Педиатърката каза, че е с размери за годинка, но какво да се прави, високи сме и двамата с бащата. Физически е много подвижен, върти се непрекъснато гръб-корем, че започна и по корем да заспива вече, като се изтощи Laughing

И Владко има едни обриви по муцунката, които отдадохме на непрестанно течащите лиги, но гледам, че докторката му е предписала крем на Биодерма за атопични кожи Rolling Eyes Пъпчиците са само по лицето....възможно ли е да е атопичен дерматит? Той също е доста бял, впрочем (за разлика от нас с баща си Grinning), но пък до преди няколко дена беше само на АМ Лактана Био, на което е буквално от самото си раждане, не е бил излаган досега на алергени...
 
За обличането - аз също съм изключително зиморничава и много се страхувах да не изнежвам, но като гледам, общо-взето сме във вашите граници. У дома 22-23, той е по боди, елече и ританки. Спането е на около 21-22 градуса, той е с пижама (памучно цяло гащeризонче) + чувал, имам един много хубав и мек на Текстура. Ако през нощта ми се стори, че са му студени нослето и бузките, мятам и пелена отгоре.

За навън - сложна тема Grinning. Сега калявам и него, и волята си, като го обличам с боди, цял поларен гащeризон и го напъхвам в МЕГА ЧУВАЛА ни за количка, който е пухен и доста дебел. Отгоре нищо, само покривалото на коша и полиетиленовия дъждобран, ако духа. Много се изкушавам още да го опаковам, но по-големият ми страх е да не се препоти. До такава степен, че обикновено аз се връщам вир-вода от разходка Grinning.

Ваксини - до момента само Анти-Хепатит Б. Все се отлагат останалите, по една или друга причина. Ето сега бяхме за Пентаксим, но той прегракна и пак чакаме. Междувременно педиатърката ми ме посъветва да започна да му давам по няколко лъжички пюре от ябълка (приготвям като вас, варя и после пасирам с водата). Вчера беше тържествената първа дегустация. Идеята е да свикне с хапването от лъжичка и консистенцията, чак след това каза да започваме с картоф и останалото...Вече съм давала и ябълков сок. Някой друг на тази схема?

Последна редакция: пн, 14 дек 2015, 22:45 от Rafiqa

# 74
  • Мнения: 188
Мами, бебетата вече придвижват ли се, пълзейки? Нашият само стои по корем ( или се превърта в една посока) и се върти като часовник, а свекървата ( и мъжа приглася  Shocked) твърдят, че трябва да пълзи, на пода? Тия дни въпреки, че излизаме, следобеда е кошмар- мрънка, кисел и заспива с голям зор  ooooh! , може да е заради захранването, почна преди 7 дни и вече е 130 гр.,съответно аз съм дооооста изнервена  Cry. Сори за оплакването, но олеква. Hug

Последна редакция: нд, 13 дек 2015, 19:24 от Кристин_

Общи условия

Активация на акаунт