Депресия, тревожност и антидепресанти

  • 4 032
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Преди да пиша, четох много теми, някои обаче стари. Освен това в една тема за хипохондрия намерих чудесни хора, с които си пишем и помагаме.  Hug

Просто искам да ви питам за вашите изживявания. При мен случаят е такъв. Преди години загубих близък, още от тогава се започна с един не особено здраволсовен начен на живот. Може би като защитна реакция на болката. Имам предвид- много алкохол, не добър сън, лоши връзки, т.н.

Преместих се в София преди няколко години, след като се "изучих". Бързо си намерих работа и просперирах в кариерата. Не мога да се оплача от финансови несгоди, но аз винаги съм била борбен човек, от малка работя и съм разполагала с предостатъчно.

Тази година имаше няколко много тежки лични изживявания и след тях почина много близък приятел. Започнах да боледувам от всякакви несвързани неща и обиколих една камара доктори и всякакви излседвания. Изморих се, а никой от тях не ми и подсказа, че може би имам психичен проблем. Само неврологът след ЯМР-то на главата ми изписа Ксанакс, който аз не купих, защото ми се стори твърде рязко. Мъчих се още 2 седмици. Сама стигнах до този извод, че съм депресирана, след като потърсих в интернет "безболезнени начини за самоубийство".  Sad Започнах психотерапия, но тъй като тревожността и паниката ми за здравето започнаха прекалено да ми влияят, потърсих и психиатър. В момента пия Тритико 75 мг 1/3 вечер + Атаракс 1/2 обед, 1 вечер. Чувствам се по-спокойна, започнах да спя отново. Сега паник атаките са много по-леки- тоест обезема ме лека невроза, претрепервам и чувствам как пак потъвам и след 30 мин, час сама се окопитвам. Искам да ви питам вие какво правехте, за да подпомагате лечението си?

Тръгнах на фитнес, карам се да звъня на нови хора и да излизам. Търся нови техники като EFT например, писах на специалист по хипноза. Ходя на масажи. Виждам, че близки мои приятели се поотдръпнаха- е, не съм приятен човек. В същото време се сближих с майка си и изпитвам адска вина и се моля на Бог да ми прости за грешките. Ходих на църква, но и както си вървя някой път се моля. Благодаря ви, че ви има, за да си помагаме.

Последна редакция: нд, 06 дек 2015, 20:04 от Alina12

# 1
  • Мнения: 438
Здравей Алина,
И аз минавам през нещо подобно. Също като теб вследствие на загуба на близък човек, нездравословен живот, малко сън, много напрежение и някаква спирала от негативни емоции, които се трупат в мен и не намирам подходящ начин да ги преодолея и изживея. Пих един месец ксанакс, но го спрях, за съжаление не мога вече втора година да се оттърва от зопиклон, единствено с него заспивам. Пия и атаракс сега по половинка вечер. Аз имам кризи горе-долу по едно и също време всеки ден - следобед, нещо като паник атака. Като дойде си казвам, че това е само страхът ми, и се опитвам да дишам дълбоко. Пиши ми, ако мога с нещо да ти помогна. Хубаво е, че успяваш да се окопитиш след паник атаките и че си върнала поне съня си.  Hug

# 2
  • Мнения: 21
Привет момичета! И аз като вас :д след много забързан начин на живот, забременях, омъжих се и всичко ми се случи адски бързо, нямах време да се осъзная. И така тревогите и стреса започна, не му обръщах внимание защото се смятам защастлив човек. Ама той гадинката се е натрупвал, и накрая след кратко боледуване чашата преля. Загубих си напълно апетита, не можех да спя по цели нощи. Имах адско сърцебиене, натрапчиви мисли. Абе най-големия кошмар в живота ми. Отидох на психиатър, изписа ми медикаменти Сероксат и Ксанакс. Първата седмица положение стана още по тежко, всичко се засили с голяма сила, мислите станаха ужасни, че ще си посегна, че ще нараня детето. Но точно след това (когато хапчето се натрупа) всичко се успокои. Още ме сполитат мисли. Главно за това дали ще се оправя напълно, защото живота ми е прекрасен. Искам да го живея без страх! Ще направя пълния курс от лечение 6 месеца с лекарстата, силно се надявам да успея да ги спра без проблем! Ясно ми е че само с тях няма да стане. Започнах психотерапия, знам, че проблема е в мен. В начина ми на мислене и реагиране. Ще го променя, няма да се откажа. Записах се на йога, ще се опитвам дамедитирам вкъщи. Семейството ми ме подрепя напълно. Баща ми е минал през нещо подобно, да не кажа по тежко и се е справил! Знам, че всичко зависи от самите нас и силата с която искаме да се оправим! Аз дори бях започната да раЗвивам и агорафобия, ставаше ми зле като излизах от нас, толкова страдах защото до преди месец постоянно бях на вън. Не можех да повярвам какво ми се случва! Отказвах да го повярвам. Но се примерих. Всяко зло за добро! Това нещо ще ни промени, ще ни направи такива каквито трябва да бъдем! Извинявам се за дългия пост, и че е толкова разбъркан. Желая ви весело прекарване на новогодишния празник, и една прекрасна и силна година!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт