Майки-зайки от Хиподрума, Лагера, Борово

  • 54 505
  • 80
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте, майчета от изброените квартали! Ще се радвам да обменяме информация тук.

Като за начало може ли някоя от вас да ми препоръча фризьор в района, който да има опит и да работи на добри цени. Искам да си направя балеаж+омбре преди да родя. Аз съм в 9-ия месец и всеки момент очаквам включване, но ми се иска да успея да се поразкрася преди това. А след това можем да се срещаме по парковете  bouquet Hug

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Темата е старичка и сигурно отдавна си си намерила фризьор, но все пак ще отговоря. Аз съм много доволна от фризьорката си. Салонът се намира в Лагера, до 25-то училище. На тази улица до училището и църквата, която е успоредна на цар Борис и от страната на булеварда - ул. Балканджи Йово. Салончето е между едно шивашко ателие и магазин за чорапи. И двете фризьорки, които работят вътре са добри, аз съм много доволна и от двете.

# 2
  • София
  • Мнения: 117
Мерси Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 344
Това е единствената темичка, която намерих за майки в Хиподрума. В нашия квартал е пълно с майки и деца, а темичка акривна си нямаме. От съседните квартали са доста по-активни.

# 4
  • София
  • Мнения: 117
Да, така е Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 344
За толкова време никои друг не иска да се включи да ни прави компания Simple Smile
Да попитам как сте с разходките в квартала? Покрай ремонта на Красно село малките ни улички са се превърнали в магистрали и ускорители за елементарни частици Simple Smile В същото време доста тротоари са заети от коли или наподобяват лунен пейзаж Simple Smile Като излезна с количката ставам разногледа Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 117
Ами да, аз доста се ядосвам на тези ситуации и реших проблема си с ергономична раница, тя и без това Мая не иска в количката  Laughing Та така се носим - бебе отпред - раница отзад, ръцете свободни и по-малко се нервирам заради паркирани коли, стълби, липса на рампи и така Simple Smile Вие къде се разхождате, колко е голямо Вашето бебче? Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 344
Бебока е на 3 месеца и 20 дни. Не съм пробвала с раница. В къщи понякога го разнасям с кенгуру, но не сме излизали така навън. Обикновено се разхождаме в парка около Обредния дом или около Гоце Делчев. Не можем да отскочим в парка в Лагера, тъй като трябва да кача количката по стълбите на трамвайната спирка  #Cussing out

# 8
  • София
  • Мнения: 117
Моята мома е на 10 месеца и ние чат пат в парка на Обредния дом иначе обикаляме по задачки из квартала. Не съм се сещала да ходя в Лагера Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 344
Вие направо сте си големи Simple Smile
Паркчето в Лагера изглежда много симпатично. Иначе обикаляхме и много по кафета, но за жалост вече е студено, а моето дете е кротко само ако кафето е навън.

# 10
  • Мнения: 154
И аз да се включа ние сме от ж.к. Сердика и си нямаме компания тука, на 4 месеца сме и ще се радваме ако си намерим компанийка Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 117
Хайде ще следи времето и като е по-подходящо да се разберем за някоя разходка Simple Smile
Какво ще кажете?

# 12
  • София
  • Мнения: 344
Аз съм за Simple Smile

# 13
  • Мнения: 154
И аз определено

# 14
  • Мнения: 154
Ехо мами бяхме си писали като се оправи времето да си чукнем срещичка, Другата седмица май се пооправя, ако някой има желание да пише Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 117
Хайде, аз съм навита Simple Smile

# 16
  • Мнения: 154
Добре другата седмица да се разберем кой ден тогава Simple Smile

# 17
  • Мнения: 29
Бройте и нас Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 117
Аз предлагам вторник към 11ч. Вие как сте тогава и къде се разхождате tcvetenceto_89 и gabriella_tz? Simple Smile

# 19
  • Мнения: 154
Става само че трябва да се срешнем някъде посредата, понеже ние сме от Сердика и ще отидем в някоя градинка наблизо. Вашите дечица на колко бяха?

# 20
  • Мнения: 29
Ние сме зад Shell на бул. България... и малкия е на 11 месеца Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 117
Моята е на 1,3г., но не ходи още. Ние сме до Ниагара...

# 22
  • София
  • Мнения: 117
Момичета ще се срещаме ли за разходка утре? Simple Smile

# 23
  • Мнения: 154
Аз съм за, само малката да е добре, че днес бяхме малко по болници. Въпроса е къде и колко часа последно?

# 24
  • София
  • Мнения: 117
Какво й е на малката? Аз предложих към 11ч, вие къде се разхождате?

# 25
  • Мнения: 29
Аз сам ок за 11часа... а като място??  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 117
Хайде в парка на Ритуалната зала на Красно село към 11:30?

# 27
  • Мнения: 29
Съгласна, а някъде по точно като място в парка?  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 154
Това не го знам къде е, май ще ми е далечко, някакъв ориентир?

# 29
  • София
  • Мнения: 117
Това е паркът зад Била. Предлагам да се срещнем при централния вход на залата в 11:30

# 30
  • Мнения: 154
Като гледам на картата ми се вижда доста далеко,а и ми излиза половин час пеша, друг път ще се видим тогава за жалост, весело изкарване от мен.

# 31
  • Мнения: 29
Ок, 11:30 сме на главния вход Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 117
Tcvetence вие къде сте точно, не ме ориентираш мн добре. Къде се разхождате?

# 33
  • Мнения: 154
Ние сме до бившия обувен завод, ж. к.  Сердика и ходим в парка до нас Петър и Павел, писах в тази група защото никой не пише в групите около мен, нищо другия път Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 117
Да, далечко сте. Нищо още малко да се стопли и ще се разходим до вас, да си правим компания Simple Smile

# 35
  • Мнения: 154
Много ще се радваме  Grinning

# 36
# 37
  • София
  • Мнения: 344
Аз малко се запилях и забравих за темата Simple Smile Ние сме близо до Нишава и локалното на Борис (на 2-3 минути от Ниагара). Беборан е на малко над 10 месеца. Някои навит за разходка?

# 38
  • Мнения: 29
Дааа Simple Smile Хайде, кажете кога ще направим някое паркче Simple Smile ние сме на годинка Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 117
И аз съм за! Ние сме на 1г4м, но сме на фаза бясно лазене и сме с количка. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 154
И аз ще гледам да се включа този път макар и по далече. Само че ние ще можем след 8-ми

# 41
  • София
  • Мнения: 344
Ние сме си в София, тъй че само кажете кога. Обикновено излизаме след 11 часа, тъй като в 10:30 закусва. Следобед гледам да сме си в къщи, тъй като бебо обича да си спи в кошарата.

# 42
  • Мнения: 615
Привет! Ще ни вземете ли и нас на разходка? Simple Smile
Ние сме на 10 м. и живеем наблизо, в Белите брези.

# 43
  • Мнения: 154
Добре дошла.Сега го дават пак да се разваля та незнам кога да направим срещата?

# 44
  • София
  • Мнения: 344
Много се надявам скоро да се оправи. Ние и днес ще излизаме, но само до магазина.

# 45
  • София
  • Мнения: 117
Аз предлагам да се разберем за петък например. Гледам прогнозата за другите дни и не ми изглежда обещаващо за дълга разходка. Иначе и ние до 10:30 - 11ч. сме готови.

# 46
  • София
  • Мнения: 344
10:30 закусва и до към 11:15 може да стигнем в парка. Къде в парка да се видим?

# 47
  • София
  • Мнения: 117
Пред входа на културния дом в петък в 11:15ч?

# 48
  • София
  • Мнения: 344
Добре Simple Smile

# 49
  • Мнения: 615
И аз ще се присъединя с още една майка от квартала Simple Smile

# 50
  • Мнения: 154
И аз ще пробвам

# 51
  • Мнения: 29
И ние ще пробваме да се присъединиме:)

# 52
  • София
  • Мнения: 117
Еее супер! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 154
Остава ли за утре срещата ако времето става и да ми кажете къде се намира културния дом че немога да се ориентирам.

# 54
  • Мнения: 615
Ние ще дойдем - "Krasno Selo" Cultural Center
bul. "Tsar Boris III" 41, 1612 Sofia
02 952 0080

https://goo.gl/maps/AM2PEtg6tj32

# 55
  • Мнения: 154
Мерси разбрах къде е Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 117
Момичета, за голямо мое съжаление утре може и да не успея да дойда. Пишете как е минало, ако не се видим, а следващия път непременно ще се включа Simple Smile

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 23:02 от Душа на глухарче

# 57
  • София
  • Мнения: 344
Ще гледама да дойдем Simple Smile

# 58
  • Мнения: 615
Хайде, майки, къде сте? Ние с бебка сме пред входа на Културния дом.

# 59
  • Мнения: 112
Здравейтеее,
Аз съм от скоро в групата на мамите( 5 месеца) , ще се радвам да обменям инфо с вас. Сега на тази жега навън не е за хора и си скучая с бебока вкъщи.. 😃

# 60
  • Мнения: 29
И при нас е така... сутрин не можем да стигнеме да излеземе преди 11:30-12 и вече е станало мнооого топло за разходки.... и си скучаем у дома Simple Smile

# 61
  • Мнения: 112
Аз съм решила да променя до колкото мога това...сутринта ставаме, хапваме и навън ( ще видя резултата утре 😃)...

# 62
  • Мнения: 29
Успех Simple Smile аз няколко пъти опитвам да не спи от 10 до 11 ... а направо към 1:30-2 .... но безуспешно Simple Smile

# 63
  • Мнения: 112
Мисията успешна, той си спи в количката 😊

# 64
  • Мнения: 39
Можете ли да ми препоръчате масаж за бременни в региона, ако някоя от вас е ходила и е доволна? Благодаря предварително! Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 9 550
Здравейте!
Има ли в темата майки с коло 4-годишни деца, търсещи компания за игри? Simple Smile Дъщеря ми е на 4 г. Обича да сменя детските площадки, рядко сме всеки ден на една и съща и по тази причина си няма приятелчета, освен тези в детската градина. Иска ми се да си намерим компания за площадките поне за от време на време ( то е ясно, че все сме на работа и къде ли не, но когато може ...). Simple Smile Общителна е, обикновено първа търси контакт като видим дете, даже заговаря възрастните по пейките. Обича да играе с деца и от двата пола.
Живеем в кв. Хиподрума до църквата, но обикаляме де що намерим детска площадка в околностите на разстояние до 20 минути ходене пеш (когато аз не съм на работа и когато времето позволява след детска градина).Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 9 920
Търся шивач (тапицер), за да ми ушие един калъф за матрак (с по-здрава машина) => имам материалите.
Да знаете някой около линията на трамвай 5, тролей 2 ( и да не се чака по по две седмици)?

# 67
  • София
  • Мнения: 9 550
Не знам дали е още там, но преди около 3 години  поръчах дюшек + калъф с цип за него от едно малко магазинче ( в което продават и платове ) малко след спирката на 74 след като завие по Гешов (в посока Иван Вазов). Не помня колко време чаках, но не ми е останал спомен за дълго чакане. Беше евтино. Още върши страхотна работа.

# 68
  • Мнения: 5 698
Момичета, търся тристаен апартамент под наем. Ако някой има информация , моля да ми пише!

# 69
  • София
  • Мнения: 9 920
Търся препоръка за  фирма за подмяна на щрангове.

# 70
  • София
  • Мнения: 9 920
Имам спомен за италиански ресторант който откриха преди няколко години някъде около обредния дом ако не се лъжа...
Знаете ли как се казва и дали е хубав?

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 1 382
Имам спомен за италиански ресторант който откриха преди няколко години някъде около обредния дом ако не се лъжа...
Знаете ли как се казва и дали е хубав?
Al Dente се казва ресторантът. Нямат сайт, но имат страница във ФБ мисля.
Храната им е хубава

# 72
  • София
  • Мнения: 9 920
Здравейте,
Можете ли да препоръчате школа по английски (за възрастни) в този район (и конкретен преподавател)?
Скрит текст:

# 73
  • София
  • Мнения: 9 920
Къде бихте препоръчали физиотерапия с направление в горецитирания район Simple Smile

# 74
  • Мнения: 18
Здравейте! И ние се разхождаме в парка на Хиподрума много често със малкия Станимир в кенгуру! По удобно е! По тези улици не е за количка,убедих се вече. На 2 месеца сме и ще се радваме за компания на някоя мама с бебче! Simple Smile

# 75
  • Мнения: 42

Здравейте!
Имате ли идея къде може да е това заведение в района на жк.Хиподрума?

# 76
  • Мнения: 270

Здравейте!
Имате ли идея къде може да е това заведение в района на жк.Хиподрума?
Вътешният двор на блока до Алианс на бул. Цар Борис

# 77
  • София
  • Мнения: 9 550
Здравейте!
Някой може ли да даде отзив за началния етап на образование в 51 училище Елисавета Багряна? Виждам, че са доста активни в образователния процес и извънкласните дейности и в тази връзка се питам учителите от 1 до 4 клас натискат ли много децата в ученето. Изискванията високи ли са? Това е училището, за което имаме най-големи шансове предвид адреса, но не ми се иска да пращам детето си в казарма. Иначе много ми харесва, че държат на образователния процес, но се боя дали нещата се случват деликатно, или има по-осезаем натиск върху децата, затова реших да потърся отзиви от хора, които са минали по този път.

# 78
  • София
  • Мнения: 9 920
В кой клон на Райфайзенбанк сте доволни? Открих си сметкс в този на Павлово, но една седмица не мога да се свържа с тях...

Преди две години ходих в магазин за физиотерапия в локалното на Цар Борис около Гешов или Пирогов, но сега не го виждам - дали е фалирал?

# 79
  • София
  • Мнения: 9 920
В този квадрант има ли кафене с площ за клиенти над 10кв.м?
Скрит текст:

# 80
  • Мнения: 15 564
Здравейте.
Търся в района добър учител по математика, който работи с гимназисти. Трябва ми за допълнителни уроци за усвояване на учебния материал. Но ми трябва наистина добър учител, от който имате лични впечатления, за който не е важно само да си вземе парите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт