Стрептокок

  • 2 809
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!
Малката е на 3г и 10 месеца.От петък вечерта гърлото й беше леко зачервено, а в събота вечерта започна да се оплаква, че я боли.Беше зачервено с доста подути сливици.Вдигна темп. вечерта (38С) и на другия ден отидохме при личната й, която не видя нищо страшно..  Shocked И каза да продължим с Тонзилотрен, който вече бях започнала в петък, и да включим Тантум Верде и Прополки  ooooh! Казах й да ми даде за всеки случай бележка да пуснем гърлен секрет, та да видим за всеки случай... Понеже лятото пак имахме един такъв случай "нищо й няма,нищо й няма давай тонзилотрена", та накрая като я заведох за секрет без нищо да казвам на личната излезнаха едни Стафилококи  #Cussing out Та.. пуснахме в понеделник сутрин секрета, а вечерта се обадих на друга докторка да отидем да я погледне.. направи й доста по-обстоен преглед и ме пита за какво ли не..  Peace Каза общо взето, че и да искам с Тознилотрен няма да се оправи, понеже картинката е много лоша вече.. (не че и аз не го виждам това де).. Изписа й да пие Цефзил по 5мл. на 12ч. И да го започнем още от момента т.е. понеделник вечерта...Дадох й. Дадох й и днес сутринта, а след това звънях в лабораторията, за да видим дали има някакъв растеж и дали ще чакаме антибиограма.. Еми ще чакаме..било имало стрептокок...Но малко след като й дадох АБ, забелязах, че лицето й стои някак грапаво.. Като се вгледах цялото в ситни пъпчици.. не са червени.. с цвета на кожата са. Лицето - по нослето, около устата, по малко по бузките, около очите и към челцето нямаше.Малко имаше и по вратлето.Сигурно 100 пъти съм я питала днес дали я сърби,а тя - Не.Звънях и на тази другата док. понеже тя до сега алергии не ми е правила и си нямам и на идея що за чудо трябва да е ако е алергия.Предполагам червено, но знам ли  newsm78 Каза, че щом не е по цялото тяло значи не е от АБ.Е да ама какво е .. Не е яла абсолютно нищо, което би й предизвикало алергия.Утре ще я заведа и при двете като вземем антибиограмата за мнение.тази вечер не й дадох АБ, а бузките и нослето мацнах с малко Алергозан.. с идеята ако е от АБ, че ще позавяхнат като се натрупа повече време от изтичането на действието му.. Качвам снимки, за да погледнете да кажете вие виждали ли сте такива обриви и какво мислите..
ПП. Сега вечерта забелязах, че имаше единични пъпчички по цялото тяло... ръцете, крачетата.. не са на гъсто, не са червени, но има.  #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 11 746
Дали не е скарлатина?Гледайки последната снимка ми се струва,че виждам бял триъгълник около устата и носа,който е характерен за скарлатината.Мисля че на по-късен етап се появява дребен обрив по тялото и по дланите.
Посявката най-добре ще покаже и ще определи правилния антибиотик.
Бързо оздравяване! Peace

# 2
  • Мнения: 11 400
Бих предположила стрептококов фарингит, но не изключвам и скарлатина.

Няма смисъл да даваш АБ без изследваето да е готово. То кога ще стане?

# 3
  • Мнения: 5
Резултата ни ще е готов утре към обяд.И аз се усъмних за скарлатината, което ме притесни като вариант, защтото аз не съм карала нииикакви шарки, а имаме и бебче на 5 месеца и..  Laughing #Crazy АБ го започнахме, защото док. каза, че въври към ангина и без АБ едва ли щяло да мине.Съгласих се понеже беше от събота с температура.Пада, като й дам Нурофена и след 10-12ч. пак я вдига... Мислех, че ще избие гнойта до понеделник и ще спре да вдига темп. и няма да има нужда от по сериозно лечение, но не...  Sad

# 4
  • Мнения: 46 557
Може и да е Розеола.
Спрете Нурофена, при някои шарки не се препоръчва. АБ също е опасно да давате така без да знаете с/у какво. Дори да се налага няма как да го налучкате, не всеки АБ действа на съответното заболяване.

...Вдигна темп. вечерта (38С) и на другия ден отидохме при личната й, която не видя нищо страшно..  Shocked

При положение, че 99% от вирусчетата започват така, нормално е да не види нищо страшно. 38 даже е съвсем нищо, обикновено малките вдигат до 40.

...АБ го започнахме, защото док. каза, че въври към ангина и без АБ едва ли щяло да мине...

При първа възможност сменете лекаря. Тепърва започват да боледуват след 3. Ако всеки път лекува по този начин ще съсипете детето. Наистина има случаи, в които се налага, но определено не се изписва така.

Последна редакция: вт, 27 окт 2015, 23:29 от Не се сърди, човече

# 5
  • София
  • Мнения: 11 746
Скарлатината не е шарка и дори и да си боледувала не се изгражда траен имунитет към нея ,може и да повтори особено при деца.
Причинителят на ангината и скарлатината е един и същ-стрептококите.Лекуват се с антибиотик,но трябва да е подходящия.
Малко вероятно е теб да те хване,повече пази бебчето. Peace

# 6
  • Мнения: 5
Дали не е скарлатина?Гледайки последната снимка ми се струва,че виждам бял триъгълник около устата и носа,който е характерен за скарлатината.Мисля че на по-късен етап се появява дребен обрив по тялото и по дланите.
Посявката най-добре ще покаже и ще определи правилния антибиотик.
Бързо оздравяване! Peace

Определено тези ситни пъпчички са й съсредоточени по нослето и около него, и около устата... Sad

А иначе, АБ й го изписа другата лекарка.Не нейната.Нейната докторка набляга повечко на хомеопатия и в краен случай изписва АБ, но ме подразни факта, че както предния път, така и сега след дълго време с проблемно гърло не ни праща в микробиологията.. Август месец като се оказаха Стафилококи ауреус сигурно 2 седмици беше с червено гърло и зверски подути сливици, а тя само редуваше Тонзилотрен, Коларгол, Тантум Верде ...най-накрая си я заведох за вземане на секрет и след като получих резултата само й го занесох и я питах кво прайм сега... Не може толкова време да виждаш, че пациента не се повлиява и да продължаваш така... Naughty А от тогава ми е всяка седмица по 3-4 дни или с червено гърло или с подути сливици.. или и двете.. и всеки месец като отида с бебка и казвам и отговора е "Пак ли? Ами трябва профилактика, давай тонзилотрен"  #Cussing out .. Общо взето няма един кадърен доктор тук  ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 11 746
Не се притеснявай с правилното лекарство ще мине.Неприятно е,ако е скарлатина,но и тя се лекува,макар да не добиваш имунитет.
Ако наистина си недоволна от личния лекар през декември е времето за смяна.

# 8
  • Мнения: 11 400
Щерката след микробиология също бе със Стафилококос ауреус и лечението бе Тонзилотрен и ТантумВерде. Този стафилокок е постоянен обитател на гърлата на 50% от хората. Колкото и да се лекуват той просто си е там. Незнам защо смяташ, че лекарката ви е изпуснала положението. А как ви лекува след като направихте микробиологията?

# 9
  • Мнения: 46 557
Възможно е да е и друго, но задължително питайте за Розеола. Лека болест е, но често я пропускат и съсипват детето от лекарства. Симптомите при вас са като по учебник.

"до 3–4-годишна възраст"

"заболяването започва внезапно, с повишена температура (около 38–39о С), болки в гърлото, хрема и конюнктивит"

При розеолата обривът, който избива първо по носа и бузите на детето, наподобява пеперуда. Именно характерната му форма ни насочва към поставянето на правилната диагноза”, обяснява д-р Гочева. Тъй като останалите симптоми са сходни с проявите при други инфекциозни заболявания, розеолата може да остане недиагностицирана, в случай че не се появи обрив. „Понякога съпътстващите симптоми са слабо изразени и дори липсват, а обривът погрешно може да се приеме за проява на хранителна или контактна алергична реакция”, допълва лекарката."

http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=4&id=4877

# 10
  • София
  • Мнения: 11 746
Какво стана?Излезна ли резултата от микробиологията?

# 11
  • Мнения: 5
След микробиологията, казаха да продължаваме с Цефзила - два курса.Обрива по лицето й мина на 4-5я ден. Нещата наистина се оправиха, остана една подута сливица, която другата лекарка каза, че било нормално, спокойни, не били възпалени.Както имало разлика м/у двете гърди, ръце и т.н. така било и при др. неща..  Shocked Заведох я при нейната си лекарка, която й изписа една хомеопатия за отбъбване на сливиците.. вече втора седмица го пие.. Но днес пак - червени петна по небцето, леко зачервено гърло, оплаква се, че я боли и в момента температура - 38 ...  Shocked ooooh! Утре - при специалист УНГ.Направо вече ми се доревава.. от лятото това гърло не се успокоява.. ooooh!

# 12
  • Мнения: 5
Снощи пак едни температури - 39,5... след прегледа при УНГ - гнойна ангина + трета сливица  #Crazy Каза да продължаваме с Лимфомиозота и Тонзилотрена, но изписа и антибиотик, и както имах намерение и той потвърди да спрем градината поне за месец.. smile3517

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт