Не Правете Тази Грешка - ЧДГ Ежко Бежко-София !!!

  • 2 992
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Never never never again "Ежко Бежко"!!!  Накратко детето ми тръгна в ЧДГ Ежко Бежко май месец, отписахме я септември. За тези 4-5 месеца имаме не повече от 20-30 дни посещения. Най-важната причина е- много боледува -ясно е че повечето деца боледуват, позната схема ходи (без да преувеличавам 2 дена) после две седмици вкъщи. При предварителен разговор с директорката ни беше обяснено, че отделят болните деца в кабинета на сестрата докато не си ги приберат родителите, че връщат болни деца и тн. Оказа се обаче, че не само не ги връщат, а ми родителите си оставят и лекарства сутрин, които да се дават на децата през деня.  Питахме какво става, защо се разболява толкова много, и те ми отговарят " Ами вие си я взимате дори когато е малко болна" не знам сигурно трябва като вдигне 40 гр. Т. тогава да си я взема....

Второ - Нямаш абсолютно никаква обратна връзка, какво се случва с детето там. Какво прави, как се развива, колко спи, яде...добре ли се учи....мистерия. Отваря ти се вратата на двора-изкарват детето отвън, казват всичко е наред и затварят. Точка, това е! Звъня по телефона-не вдигат, с дни...отвреме на врме ми връщат смс, с обяснението, че са много заети и не могат видиш ли да вдигнат, а пък имат време да пишат смс-и. Само да изпредваря въпросите, сутрин когато я оставяхме, тя се скъсваше от рев и нямаше как да проведем разговор с учителката, която я грабваше и бързо внасяше детето вътре, а вечер ми я караха с рейсче до вкъщи, и шофьора ест. няма информация за детето. Почнах и аз да им пиша смс-и, поне с бележка в раничката веднъж седмично да казват какво става в яслата.. нищо. Аз за кучето си имам повече информация като го оставям на хотел... По темата един път като си я прибирахме ние, питам една от госпожите на какво играят, за да мога да предразположа малката да говори, да играем заедно на такива игри за да е по-спокойна там, отговора беше" Вижте в интернет какви игри има за децата на тази възраст" Ама хапали се, идва с белези по ръцете и лицето от ухапвания... нищо не казват, звъня пак и казват не знаем нея кой я е ухапал, но пък тя ухапа едно дете почти до кръв!!!! Еми сливи ли имате в устата кажете.... ако нямаше белег, за да се поинтересувам, въобще нямаше и да ми кажат да и обърна внимание.

Едно на ръка, че в яслата е мега студено, факт е, че е в драгалевци, но гледат деца. Има си наредби относно темперарурата в посещенията. Пускам я с бодитата 5 от 5 пъти си я взимам с разкопчано боди, то не бе мързел чудо да я закопчаят. Всичко на всичко в нейната група имаше 4-5 деца, не са се убили от работа. Споменах по-горе че ми я караха с бусче, което съм чакала по 50мин.-1 час закъснение на улицата да пристигне. Естествено телефона не се вдига, да кажат да не би да е станал някакъв проблем, направо припадах на булеварда.Като я взимам всяка вечер това дете се спукваше от рев, големи нерви, голямо напрежение. До годинка и половина си спеше сама в стая, без да я приспиваме. Като тръгна на тази ясла не може вечер да заспи по един час от рев. Явно, че е трупала голямо напрежение през деня. Но какво точно е ставало така и не разбрах. В яслата повечето госпожи и директорката имат някакви семейни отношения и са като някаква секта-никой нищо не знае, никой нищо не казва, всичко е скрито-покрито. Таксата за бусчето в предварителен разговор с директорката беше 1,50 лв. в посока, като почнахме да гоползваме всеки път като беше на ясла, със смс ме уведомиха, че било 3 лв. в посока. Каквото и да е увеличението смятам, че не е това начина да ти го съобщят. Едва-едва си изисках някакъв договор да ми дадат, в който пише, че таксата се плаща до 1 число на месеца за който плащаш. В брой, даваш някакви пари, няма бележка, няма дявол. Исках да плащаме по банков път - е то бяха увещания, бяха сръдни, голямо чудо... И като финал се бяхме разбрали да я водим там до 30,09. Само че на 23.09 ми съобщиха повече да не им я водя, защото имали проверки от ХЕИ, по-добре било детвто да не седи до края на месеца... честно изсмукаха си някаква глупост от пръстите...капаро разбира се не връщат и така. ситуации всякакви... Целта на тази плеяда е надеждата ми поне един родител да се замисли преди да остави детето си там!  Само за инфо вече сме в нова ясла, днес е събота и детето ми си взе раничката сутринта и каза, че отива на ясла Simple Smile) За първи път ходи и 5 последователни дни... можело значи - на правилното място.

# 1
  • Мнения: 4 711
Коя е новата ясла?
На моя позната детето пак в частна ясла, я затваряли в тоалетната ако направи пакост. Като чу тя, веднага я махна от там. Разпитала все пак какво е станало точно, че това били думите на детето, потвърдили те, но не били затваряли/заключвали вратата, само я наказвали да седи в тоалетната. Що за отношение се питам аз?  ooooh!

# 2
  • Мнения: 9
Коя е новата ясла?
На моя позната детето пак в частна ясла, я затваряли в тоалетната ако направи пакост. Като чу тя, веднага я махна от там. Разпитала все пак какво е станало точно, че това били думите на детето, потвърдили те, но не били затваряли/заключвали вратата, само я наказвали да седи в тоалетната. Що за отношение се питам аз?  ooooh!


Ужас просто. Не знам, аз смятам, че се назначават хора, които нямат нужното педагогическо образование или някакво релевантно и затова се получават такива работи.. Не е за всеки работата с деца. Лошото е, че мъниците страдат накрая.

# 3
  • Мнения: 250
Ооо,така е навсякъде,знаете,държавно ли е все едно им е бащиния,няма гонене каквото и да направят,това е,после защо децата от малки са агресивни....Защото от малки попадат в ръцете на агресори,затова!!!Някъде тук четох,как в яслите,децата на гърнетата,а тя ги подритвала заедно с гърнето,сестрата...Боже,не ми се мисли в яслите как е,децата не могат да си кажат,ужас CloseКой знае какво става там,камери няма,нищо няма,ей така,на едното голо доверие им ги оставят...Е,нали видяхте с новородените какво правят,в Бг всичко е възможно,драги родители,и тежко ви ако се оплаквате!http://www.dnes.bg/stranata/2015/10/11/uchitelka-nadra-dete-ne-iskalo-da-zakusva-s-kashkaval.279308Нищо ново под слънцето

Последна редакция: нд, 11 окт 2015, 19:55 от Етация

# 4
  • Мнения: 566
Малко оффтопик, извинявам се.
Така ще е, докато са такива учителските заплати, все луди ще се навиват да работят и да остават. Няма никакви стандарти, не се прави никаква чистка, в тази професия остават да работят само лудите и емоционално изтощените. Докато професията се счита за нископрестижна и "много благородна, но неблагодарна", само болни и изтощени хора, които ходят на още поне една работа ще я практикуват. Осъзнайте какъв е проблемът, съсредотоавате се в симптимите, а не в болестта, тези хора нашите деца гледат в крайна сметка и оттук нататък все по-зле ще става.

# 5
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Случайно попаднах на тази тема и със съжаление разбирам, че нищо не се е променило за 9 години. Ето линк към темата, която съм пускала аз на времето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121643.msg2236527#msg2236527

# 6
  • Мнения: 2
Здравейте, има ли някой, който да сподели по- актуални отзиви по темата? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт