Домакини 52 / Есента дойде, време за приказки с топло кафе

  • 52 072
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Вале - честита ти рожденничка , да е живо и здраво детето
Ма ко - бързо да се оправяш ..
при нас вече трети ден е мрачно , вали и на мен ми е едно такова тъпо и смотано ..пууу - само за книжка и одеяло е ..ама тва дребното ме побърква , иска все белички да прави  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 814
Мими,ще прави бели,а като порастне и по-големи ще прави. Simple Smile

# 62
# 63
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Вале да ти е здраво и много щастливо детенцето.Все така да ви радва и много успехи във всяко едно начинание.
Ма ко съчувствам ти за ангината.Изкарах почти две години така с непрестанни ангини и знам какво е .Точно и заради това извадих сливиците.Пробвай с гаргарата с кока кола при мен помагаше.
Вио аз нещо не се справих с попълването на формата за зелена карта относно снимките .Какви точно трябва да са като размер и вид???Пробвам от пет години минимум с тая зелена карта макар ,че хич не съм фен на САЩ точно ,ма пък може да ми излезе късмета. Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 2 169
Вале, тортата е страхотна!
Плами, аз затова отидох в едно фото - за няколко минути работа, а ми спестява сума ти време и нерви да оразмерявам снимките във Фотошоп  Peace Успех в лотарията, ако решите да кандидатствате  Hug

# 65
  • Мнения: 814
Вале,тортата е супер.Пратих ти покана във фейса.

# 66
  • Мнения: 814
Сладки сънища.Hug.

# 67
  • Мнения: 2 169
И на теб, Светли  Hug Аз си чакам пералнята да изпере и после лягам и аз. Не успях да свърша нищо днес - една приятелка дойде сутринта на кафе и целия ми ден отиде на кино  ooooh! Поне вечерта ходих да се обучавам по оня проект, за който ви бях споменала, та не е съвсем загубен деня....
Ма ко, по - добре ли си?
Мушкат, Ема оздравя ли?
Гушки на всички, лека нощ  Hug Hug Hug

# 68
  • Мнения: 3 846
Така, да се запиша и аз, че не съм писала от няколко дни. В неделя бяхме на детски рд. Детето на един българин (съпругата му е колумбийка) стана на една годинка. Адаш ми е! Детето, не бащата, хаха. Беше през деня за обяд, ама откарахме до мноооого късни доби. В едната стая българите, в другата малкото колумбийци, които бяха. Смях, смях, много хубаво прекарахме. Детенцето, естествено, нищо не разбра, за него най-важното бяха играчките, които получи за подаръци. В понеделник и вторник разни ангажименти ми отнеха цялото време. Цял ден в понеделник чаках инспекцията за газта. Тук всичко е газифицирано и на всеки 4 години, всяко домакинство минава проверка и сертификация, че уредите са изправни. За нас това е първата такава проверка. Идва госпожата-проверяваща и започва една машинка да я вре, където имаме газ - котлони и камина. Да, ама не! Те са изправни, но имало още един изход зад пералнята в мокрото помещение, който е затворен с кран. И като отвори крана, стана страшно, защото тръбата не била запушена, а си стои отворена. Щяхме да се издушим, защото тръбата с голям отвор. Спяхме крана, тя започна да описва и вика, че ще ни спре газта, защото било опасно. Абе ние как стояхме три години така, сега не можело. Едва ли за няколко часа кранът ще се развали. Но правилата са си правила и спря газта. Но поне се обади на сертифициран техник, който дойде по-късно и запуши тръбата. После с нейно разрешение ни пусна и газта. Сега чакам втора сертификация. Между другото се уредих с гости за утре вечер. Не ме питайте как стана, защото и аз не разбрах.  hahaha Та утре ще готвя и ще слагам и вдигам маса. В петък на прощално парти на колега на мм, още един австриец си заминава. Този път нищо не съм направила, нито картичка, нито нищо. В петък през деня също имам излизане. Добре, че понеделник тук е почивен ден.
За утре за гостите направих някаква торта/сладкиш, но не знам дали става. Още е гореща в тавата, но мм й е наточил зъби. Ако я бива, ще се похваля! Хваля се, сега я обърнах и изглежда много добре. ММ реши, че му е жал да я реже. Карамелизирах малко захар, отгоре наредих плодовете от една консерва с компот от праскови, върху плодовете бриош (тук продават в една пекарна до нас) и всичкото го полях с крем карамел. Пекох на фурната и после обърнах в тавата от фурната, че нямам никаква поставка за торти.

Вале - да ти е жива и здрава рожденичката!   bouquet

Мако - как е ангината? Пребори ли я? Praynig

Контеса - много ви се радвам, вървите към целта си!  Peace

На всички други  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 04:16 от Смърфиетка

# 69
# 70
  • Мнения: 11 635
Добро утро момичета   bouquet
Вале  Hug  bouquet Честито порастнало момиче!!! Да ти е здраво и усмихнато!!! С моя кокоши мозък си мислех, че е родена ноември.....
Днес го дават да не вали и дано ми светне. Не ме питайте в проливен дъжд с грамотевици как се стои на стадион  hahaha
Усмихнат ден ви желая  Heart Eyes

# 71
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Здравейте и от мен .. аз бързам да се похваля , че вчера бяхме в детския център и на мен поне ми допадна .. доста мами с деца се събрахме - може би към 25 , като имаше дори бебенце на 20 дни ..а най голямото беше на 3 и половина .. много играчки , много занимавки ..ама моето отиде и се залепи на едно огледало и там откара половин час , много си хареса една от ръководителките , така че се записахме и за следващата седмица .. аз съм доволна засега , жалко , че е само веднъж на седмица , но така ще се подготви за детската и като стане на 2 годинки я пускам по цял ден и ще има мир (за мен поне)
за днес нямам идея какво ще готвя .. и накрая ще опека едни бутчета и това ще е ..салатата от ММ  Simple Smile

# 72
  • при късмета
  • Мнения: 24 060
Привет!
Жива съм, мърдам. Бях забравила да си взема пробиотици или витамини и сутринта като направих и разстройство, веднага се сетих  hahaha
Днес пак мъжа ми закара шефа на у-ще, но аз дори успях да понапазарувам преди да го взема. Ще си пия АБ до края, макар, че съм по-добре.
Калинче, знам, знам. Много добре знам какво е на стадиона на буря. Отдавна обаче ме загубиха като фен. Едно време бях луда на тема футбол. Повече от мъжете познавах футболисти и отбори.
Мими, браво, че му харесва на детето
Смърфи, добре, че сте се оправили с газта.
Контеска, сетих се, че беше обещала новия адрес, да вземеш да го изпратиш
Светли  Hug
Мушкатова, драсни някой ред как е детето. Мони и ти
Славе, до къде стигнахте с преместването?
Вио, ако ти харесва заниманието може по-често да го посещаваш

Шефа е поръчал за днес мусака и ставам да готвя, а той ще пише домашни
Гушки на всички  Hug

# 73
  • Мнения: 11 635
Ma ko аз съм от по-върлите фенове  Joy познавм играчите, треньорите и публиката лично  hahaha добре, че публиката е страхотна - пием си кафето  Joy Пий си АБ колкото трябва, че дори и да се чувстваш добре - гадините са само омаломощени, но не и избити!
Мими радвай се сега, че после има и ти като мен да висиш под дъжда на хиляди мероприятия  Joy

# 74
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Лейди - няма няма , ще я записвам на такива занимавки , които не са по стадиони - а вътре на топличко  Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт