Таласемия и бременност

  • 70 582
  • 295
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 307


 Колко ти е серумното желязо??
 Ако не е много високо , можеш да пробваш с  Флорадикс - билкова кръв .
Много добри отзиви има за него. Можеш да пробваш .
 Знам , че е препоръчителен да се пие първите и
последните три месеца от бременността.

# 121
  • Мнения: X
По-скоро как е феритина?

# 122
  • Мнения: 358
1 таблетка съдържа 0,4 mg метилирана фолиева киселина - L-метилфолат.
Хапвам аз сериозно спанак и коприва, но с цвеклото не се разбрах през бременността- преди пиех литри фреш и ядях страшно много салати с цвекло, сега не мога да го помириша. От ден 1 е така, очаквах да премине, но ден днешен резултатът е  Sick.

Вчера ми излязоха резултатите
Желязо- 8,74, тотален жск- 108
Феритин не са ми пускали  newsm78

Точно за билковата кръв си мислех, но ме притеснява съдържанието на желязо в рецептурата. 

# 123
  • Мнения: X
Какви са референтните стойности на желязото в тази лаборатория?
 Феритина показва запасите на желязо в кръвта, ако и то е ниско на мен ми дават железен препарат за смучене малтофер.

# 124
  • Мнения: 358
Ново двайсет при мен- установиха и желязодефицитна анемия. За седмица желязото е паднало под долната граница, тоталния жск е двоен. Сега и това ще боря.  ooooh!

# 125
  • Мнения: X
При Таласемия ми е интересно как ще борят желязодефицитната анемия?
Пиши, че те следим.

# 126
  • Мнения: 358
И на мен  ми е много чудно. Joy Според мен малко преувеличават с диагнозата, ама хич не ми се занимава да споря. До раждането ще се постарая да кача желязото в някаква средна стойност, която не е опасна. После спирам да го пия с бой или без.
Първоначално реших, че има такива драстични отклонения в стойностите заради лабораториите, но се оказа, че все в една са правени изследванията.

П.П. Извинете ме,ако досаждам.  Embarassed

# 127
  • Мнения: X
Аз също съм с таласемия, но желязато и феритина пада и аз смуча таблетки при нужда.

# 128
  • Мнения: 358
А желязото в норма ли ти стои или пада под нормата? При мен винаги е малко над долната граница, феритина е бил що-годе ОК.

# 129
  • Мнения: X
Преди да ме диагностицират с таласемия все ме лекуваха от желязодефицитна анемия. Желязото все ми е ниско, но го вдигаме с В12 и с фолиева киселина.
От предозирване с желязо ми падаше В12.
Като приемам фолиева киселина съм по-добре.

Като съм с лека форма на мутация на таласемията та може да поприемам желязо, когато и в клетките няма.
Никога не се оставям да падне напълно. Защото проблема при нас е, че не можем да го усвояваме и той се "утаява" в някои органи и ги уврежда.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  Здравейте момичета!
 Бременна съм  почти в 30 седмица ,но ме притеснява и моят хемоглобин,който постоянно пада.
На първата женска консултация при записването ми стартирах с хемоглобин 125. На следващите контролни беше паднал на 108. Започнах да пия Феро-Фолгама 3*1 на ден и на следващите контролни след около месец и половина хемоглобина ми беше 90  Shocked . Това около 20.03. Пуснах си самосиндикално изследвания на Б12 и желязо. Желязото ми е 14.03 при реф 10.7-32.2, Б12-128 при реф 25,1-165.0
 При последните изследвания гинеколожката смени Феро-Фолгамата с ампули Тотхема 2*1 и намалих приема на магнезий. Започнах да пия сок от цвекло,морков и лимон всеки ден и със сутрешната ампула пия фолиева киселина 1 таблетка- не знам дали е правилно,но сама си го назначих.
 Бях решила да изчакам следващите контролни от женската консултация,но сега като четох тук се притесних повече. Лекарката не ми е казала да отида при хемаолог,а бебето наддава добре,дори върви седмица напред. Аз имам ужасни кръгове под очите и устните ми се цепят ,лющят и сърбят в ъгълчетата. Майка ми и тя цял живот е била с нисък хемоглобин,а когато е била бременна с мен съвсем нисък,но аз съм се родила 3.900.
 Чудя се дали да се консултирам с хематолог,дали да си пусна някакви други изследвания ,или да продължавам така до края като се доверя на лекарката си? Остават още около 10 седмици? 

# 131
  • Мнения: X
В момента, колко ти е хемоглобина?
А феритина?

# 132
  • Варна
  • Мнения: 1 185
 Не съм се изследвала от около 20.03 . Феритин изобщо не знам дали има в ПКК която ни пускат на ЖК.
 Бях решила да се доверя на лекарката ,но нещо ме гложди? Феритин сутрин на гладно ли се пуска?

# 133
  • Мнения: 1 464
Всичко е сутрин на гладно. Пусни си и едни изследвания за таласемия, ако искаш, към 20-тина лв. бяха.
Иначе мога да ти напиша какво пускам аз:
ПКК
Серумно желязо
ЖСК
Вит. В12
Вит. Д
Общ белтък+албумин

С таласемия съм, а сега заради бременността и с желязодефицитна анемия. Приемам желязо, протеин (понеже белтъка ми е нисък), вит. Д, фолиева к-на и инжекции вит. Б12.
С тази терапия, както и със сок от цвекло, успях да вдигна хемоглобина от 79 на 90 за месец.

Не съм лекар, но твоите стойности на желязо и В12, ми се струват ниски. Лекаря ми обясни, че не просто трябва да са в норма, а да са на горна граница по време на бременността.

# 134
  • Мнения: X
Ида, прочетох, че приемаш желязо по време на бременност, а си таласемичка, би ли обяснила как се мотивира лекаря, за да го изпише, какви изследвания показват, че може?
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт