ЧЕТВЪРТИ КЛАС

  • 45 428
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 408
...
Прочетох назад в темата, че резултатите от НВО касаели само учителите. Защо?
 Вече толкова години се провежда, толкова статистика  се направи, а да сте чули някой  да е наказан или уволнен за лоши резултати на учениците? Да  са наградили /или материално да са стимулирали/ учител за показани отлични резултати?
      Аз не съм. Така, че мили родители, не правете отново  учителите виновни и за това. Ние изпълняваме поредното "недоносче", на поредния министър, при поредния напън за поредна реформа в образованието, което вече го няма.
   ...
 
 
Привет, освен, че съм майка на четвъртокласник, съм и колега. Не знам какво вие сте видели, но при нас, ако има разминаване на резултатите от НВО и годишните оценки, тогава училището се включва за проверка от РИО. Е, не е страшно, а и щом казвате, че квестори и проверители са онези, които имат интерес оценките да са високи, то наистина има повод за съмнение. Но пък като цяло тестовете са елементарни.

                  Грешно сте ме разбрали, колега, не съм казвала, че проверителите са заинтересовани оценките да са  завишени. Казах,че те са учители от същото училище и не са непознати на децата, а това не е толкова стресиращо за тях.
    А на самия изпит четвъртокласниците могат  и  да ни  изненадат. Едни ще запазят спокойствие и ще покажат какво знаят, други - ще"оплетат конците" от притеснение, а трети - по-късметлии ще успеят и да препишат. И как тогава няма да има разминаване между годишна оценка и резултат от теста?
    Всеки учител познава децата си и знае възможностите на всяко едно. С години се пазят всички писмени работи, входни, текущи и изходни нива на децата. Оценката от НВО е текуща, тя не е определяща за годишната оценка. На дете, което се е трудило усърдно 4 години и е показвало отлични резултати, а на НВО е получило ниска оценка , аз ще си пиша отличната оценка пък ако искат и от МОН да ме проверяват.
      Не стресирайте децата, оставете ги спокойно да покажат какво са научили през годините.
 Хубава вечер на всички!

   

# 46
  • Мнения: 6 089
В училището в което учи моето дете в края на 3 клас правиха пробно НВО , класната каза че много добре са се справили децата.

# 47
# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не желая повече да коментирам това. не виждате ли, че избягвам въпроса.
Силно се надявам новият закон да влезе в сила от следващата учебна година и това кандидатстване да бъде регламентирано. Сега е малко - всеки си прави каквото си иска.

# 49
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
Може ли и на мен да ми изпратите паролата за пощата  Praynig

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Чудя се колко ненормален трябва да е човек да направи това с пощата?!  #Cussing out
Предните дни като казахте, че паролата ще се дава на пишещи по отдавна се зачудих защо.  ooooh!

# 51
  • Мнения: 9 490
Чудя се колко ненормален трябва да е човек да направи това с пощата?!  #Cussing out :


Едва ли ще е някой от нас-пишещите..
Моля и аз за парола
  Praynig

# 52
  • Мнения: 11 828
Чудя се колко ненормален трябва да е човек да направи това с пощата?!  #Cussing out :
Едва ли ще е някой от нас-пишещите..
Ужас! И аз това се чудя и не вярвах, че въобще може да има проблем, а и толкова бързо, но факт.. На практика всеки може да се сдобие отново с парола на лични и да се случи същото!
Ако искате да си направим затворена група във Фейсбук, там също можем да си качваме всякакви файлове.. Май ще е по-добре.

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз нямам фейсбук. А паролата тук не я давам без да съм погледнала кой я иска.

# 54
  • Мнения: 11 828
Аз нямам фейсбук. А паролата тук не я давам без да съм погледнала кой я иска.
Да, права си, че не всеки ползва, всъщност и аз самата влизам рядко. Ще проверяваме тогава добре искащите. Peace

# 55
  • Мнения: 1 999
Здравейте, много спешно издирвам думите по английски на Блу скайс за 3-ти клас  Praynig
Оказа се, че за лятната ваканция трябвало да ги пишат по три реда, но на нас ни липсват някои от страниците. Мисля, че някой ги имаше сканирани и ще съм много благодарна ако ми ги изпрати на мейл -
Скрит текст:
Благодаря предварително   bouquet

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Десито, защо не пишеш в темата за трети клас? Сещам се за кои думи говориш, бяха изписани на последните страници, но и ние сме върнали учебниците.

# 57
  • Мнения: 11 980
Пиша от телефон.На мен ги изпратиха, но не съм сигурна дали не съм изтрила, след като ги разпечатах.Довечера ще погледна и ще пиша

# 58
  • Мнения: 4 621
Отговорих с да на анкетата. Самият шум около това външно оценяване е достатъчен повод да притесни моето дете. А съм и толкова против формата на образователната ни система...
п.п. да ви питам вашите четвъртокласници играят ли си още с играчки?

# 59
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 937
Здравейте, много спешно издирвам думите по английски на Блу скайс за 3-ти клас  Praynig
Оказа се, че за лятната ваканция трябвало да ги пишат по три реда, но на нас ни липсват някои от страниците. Мисля, че някой ги имаше сканирани и ще съм много благодарна ако ми ги изпрати на мейл -
Скрит текст:
Благодаря предварително   bouquet

Няма проблеми. Освен да взема да ги кача в пощата Thinking

Общи условия

Активация на акаунт