"Златна есен се задава, февруарче все по-диво става" - Тема 16

  • 59 542
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 846
Все още спи в неговото си легло, харесва си го, от самото начало си спи в него, не е спалпри мен/нас никога, но леглото му е долепено до леглото, на което спя аз и със свалена преграда. Обмислям и аз идеята да го преместя на леглото, на което съм аз, да махнем неговото, да сложа ето такава преграда, защото има реална опасност от падане (нощем се върти като пумпал, както го сложа, на сутринта може да е съвсем наобратно и наполовина в неговото легло, наполовина до мен), а аз да си се прибера за постоянно при ММ (който вече свикна да си се шири на спалнята Crossing Arms).
Но както писах, обмислям го. Още не се решавам, защото се буди нощем, понякога иска водичка, друг път само погалвам, трети път - гушвам на гърда, абе има си моментите...та и аз с инетрес ще изчета споделеното от вас.
Ана.Ана, при вас как е положението? Как сте след преместването, адаптирахте ли се? Плюсове-минуси в сравнение с предишното място?

# 691
  • Мнения: 2 431
Момичета, ако ще викате социалните групово - пишете ме и мен. Grinning Хич не съм по ежедневните разходки, особено пък сега. Редовно сме си на терасата на въздух, че в тоя период пет етажа хич не ми се катерят по няколко пъти на ден. Добре, че и детето не се оплаква.
Е, като тръгнем, няма връщане де. Ето днес на Бебемания отидохме сутринта и се върнахме в 4 следобед, та компенсирах Grinning Запознахме се на живо с Нели, ама не я познах, а познах Йоанка Simple Smile
Много ми хареса идеята на Бизи за извеждането по памперс!  Joy
Хубава вечер на всички!  Hug

# 692
  • София
  • Мнения: 2 130
ние спим също с пижамка от 2 части, без боди и тн, но пък слагам чорапки. Отвива се, но не много често. Като цяло търпи одеялото, с олекотена завивка е сега.
Спи ви неговото легло, дървена кошарка е, но не махам още решетката, че едно че е високо и ако падне няма да е добре, а и защото особено сега като прави номера с приспиването ще има да слиза и няма да има заспиване.
Ана много добре си научила детето с чувалче. И аз така исках, но правеше страшни драми. Имам 2-3 останаха си чисто нови, беше чудо и се отказах. Добре че не се отвива много, но и в нас е доста топло. Но вечер понякога като ляга се завива сам, та може и сам да се завива и нощем, че рядко го намирам отвит.

Ние нещо много започнахме да се мъчим да казваме нови думички. Тази вечер само каза 3 нови, та май скоро ще проговаряме Simple Smile. Малко не ги изрича идеално, но аз си го разбирам Simple Smile.

Утре вечер за първи път ще го оставя на баба си и дядо си. Канени сме на един рожден ден и ще го заведа да спи при тях вечерта и в неделя ще го вземем следобед сигурно, че да се наспим първо. Малко ми е тегаво, за първи път ще го оставя при тях и ще излизам по живот  Wink. Да видим как ще е, сигурно на мен ще ми е по тегаво  ooooh!

Лека  и спокойна от мен.

# 693
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Гери, спането в чувал е единственият ми личен успех в отглеждането на детето, тоест стана така, както си го представях преди да родя. Тъй че не съм за хвалене много.
Моята говори на закодиран език някои неща и няма начин да изрече правилната дума. Звезда, например, е up above (от up above the world so high в песничката twinkle, twinkle). Повтаря я хиляди пъти на ден, когато види звезда някъде и аз хиляди пъти казвам, че е звезда, но уви. Буквичките винаги са ей би си, произнесено заедно и бързо, и бе й-то, сещайте се как звучи  Joy и още десетина такива шифара има, само ние се разбираме.

# 694
  • Бурса
  • Мнения: 647
Ана като написа за вашето ей би си дето звучи като... Да кажа при нас как звучи така любимата песничка: Айчето и баало  Joy Сетихте се коя нали  Grinning Иначе Теди произнася думичките доста добре, но има някои бисери като пеперуда - пудуда, самолет - уауоует, само тогава - аму кудава  hahaha

Иначе за спането от скоро е на леглото защото иначе всяк вечер се будеше през нощта по някое време и искаше на леглото, това в нейната си стая. Една вечер се събуди, защото си беше заклещила крака в решетката на дървената кошра, която е тук. От тогава я приспивам и оставям на леглото сама. Не пада, но и леглото е спалня. Вече като се събуди през нощта я чувам в бебефона мамо киде си и идвам и лягам при нея и така до сутринта. Но с приспиването проблема си остава още при нас. Преди 23:30 не е лягла последната седмица... Shocked

За излизането на мен ми се излиза доста тия дни пък и малката с това незаспиваме гледам да я уморявам. Днес бяхме навън близо 3 часа без да седне и без количка, после за обяд заспа за 2 мин. Но не го правя този номер постоянно де иначе си излизаме май всеки ден, но необходимостта е взаимна. Някой път като я питам иска ли навън, казва че не иска и не насилвам.

Аз исках да ви питам вие по колко мляко давате/ изпиват децата. Аз все още давм АМ аптамил и изпива 300 мл преди обедния сън и пак 300 вечер. Някой път още иска ама аз го разреждам с повече вода. Вижда ми се много, трябва ли да я ограничавам според вас. А на кг си е супер не я мисля. Ама просто да си сверя часовника.

Гери приятно изкарване утре, Влади ще е добре, гледай ти да се отпуснеш, да си изкарате хубаво  Hug

Копче браво за цветовете. При нас всичко беше зелено, сега взе малко от малко да ги различава  Wink

Лека нощ  Hug

Последна редакция: сб, 21 ное 2015, 00:49 от telly

# 695
  • Мнения: 932
Тели, пие същото количество за денонощие, но при малко по-друг режим - на събуждане 210 вода + каша, преди обеден сън 120 вода + ам и преди лягане вечер 120-150 вода + ам

Последна редакция: сб, 21 ное 2015, 01:40 от FrauSt

# 696
  • Мнения: 2 141
Добро утро, момичета.

За нощното пробуждане - факт, пищи, ама пищи, за това и от няколко вечери съм при него. Стряска ли се, кътниците ли започват да го мъчат (макар да ми се струва рано още за тях)... не знам..НО и ние сме така, ако това ще ви утеши ooooh! Laughing

Мони спи на легло вече няколко месеца, откакто сме в новото ни жилище Не знам как, но не пада. На обед като се наспи директно си става и идва, но вечер като се пробуди и плаче, но идва и ляга при нас или аз отивам при него. От няколко вечери пак спя при него, ей така, да ми е хубавко, че спинкам до него. Мъжа ми малко се мръщи, ама ще ме изтрае Laughing

Гери, приятно прекарване тази вечер. Отпусни се и колкото и грубо да прозвучи - забрави за няколко часа, че си майка. Изкарайте си хубаво вечерта, а на другия ден ще ти е много гот, ще си затъжена. Свекърите имат и тази седмица последно работа на село, но от другата седмица мислим пак да го оставяме Rolling Eyes

И ние сме с пижамка от горничка и долничка. Купих едни обикновени за по 10лв - взех 5чифта, че ние нали се потим вечер и се преобличаме някога и по 2пъти на нощ.

За АМ-а Мони пие само вечер 210+7л и став агоре долу 240мл, пие го и тогава заспива. На него пък това му е ритуала Laughing честно казано мисля да го давам докато го пие. Ако ще и над 2г. да го давам Whistling




# 697
  • Мнения: 642
Гери, недей да се чувстваш гузно - съгласна съм с Къти. Иди, поеми си малко въздух, позабавлявай се - ако не ти се обадят посред нощите да го прибереш, няма за какво да ти е гузно. Влади така хубаво ще си изкара и ще се забавлява при баба и дядо, че няма и да усети, че те няма.

Тели, и ние пием горе-долу по толкова - 180 мл на обед за приспиване, 210 мл вечер, понякога иска още, нощем по 90 мл и на събуждане още 90 мл. Само че сутрин като пие мляко, после закусва към 11 и съответно обедното мляко й е обяд, а другото го яде към 5 и така. Но моето само от млякото расте, защото няма шанс да е тия кг от храната, дето я яде. Така че аз АМ и до 3 ще давам, ако трябва, само не знам биберона как ще го махаме.

За легло - тази нощ спа забутана в решетки, после сутринта реши, че иска да спи по мен, е в момента се шири на спалнята извъртяна на 90 градуса.  ooooh! Аз си мисля лятото да й спретнем един ремонт на стаята и тогава да я местя на легло, задължително с преграда. Но първо ще махаме памперса, после ще спи сама, отделно. На мен това са ми родителските цели за следващата година  Joy не че тази ги изпълних  hahaha

Хубав ден Simple Smile

# 698
  • Мнения: 3 846
Ей, Копче, най-добрата мама си за твоето дете Peace

Гери, хубаво да си изкарате, понякога наистина на нас ни минават какви ли не тежки мисли, а всъщност децата приемат промените по-леко Heart Eyes

От вчера статистика: тежи 12.200 и не растял Shocked за кг съм склонна да повярвам, че са толкоз, че си натежава, особено като го нося по-дълго, но за височината мерих у дома - 86см. ЛЛ мери - 84.5 newsm78 карай. На 2год. ТРЯБВАЛО да е 87см. И да прави самостоятелни изречения. Пак  Shocked
Казвам си, и си повтарям - каквото-такова.

# 699
  • Мнения: 932
Уф, с тея трябва-не трябва направо ми идва да се гръмна!... Много е важно детето ти да расте по таблицата, иначе... Иначе какво?!... Важното е филми да се правят, да има драма... Педи отдавна е спряла да ми приказва такива глупости, че иначе ставаме на кълбета в кабинета...
Копче, колко кг е Н? По снимките ми изглежда едно прекрасно, здраво и жизнено дете! Wink И като сме на темата с приказването - как говори? Македонско-български? Въпросът ми е и към ана.ана... Wink Ще ми е интересно да споделите.
Диването ми говори като Йода от StarWars. Примерно - тати, свири ми на китарата малко... Словоредът е както дойде. Като иска нещо, което очаква, че няма да й позволя казва моля в края на изречението - мамо, пусни деЦкото моля... Wink Ей такива.... Онзи ден тича напред в парка и крещи с колкото глас има - аз съм Сънчо, ида от горица... Смях се много... Още й липсват нколко букви - р, л... А пък с-то го казва избирателно... ММ е казал р на 7г, а до 3-4г е говорил само със срички - пу, ку, му и това му бил речникът. Сега не може да му се затвори устата.WinkWinkWink Та това с проговарянето за мен не е някакъв критерии. Ако разбира какво му се говори е ОК за мен - да се изключи проблем със слуха. По каса има преглед очи-уши на 1г, но малко педиатри дават направление. А кога детето ще реши да прказва - зависи си от него. Да се наслаждаваме на момента, че много бързо растат... Ей го къде е, за втора Коледа започнах да избирам подаръци.Wink

# 700
  • Мнения: 316
Честит празник - днес е денят на християнското семейство (аз го приемам като празник на всяко семейство, определям се за християнка, но имам свои убеждения за религията и уважавам правото на личен избор за религия)! Нека сме живи, здрави и заедно с най- близките ни същества! И аз се добра до Лидлските дървени играчки и останах много доволна! Май, вече повечко ще си стоим у дома - днес се усеща промяна на времето! Целувки от нас!

# 701
  • Мнения: 2 141
Ти остави дали ще расте по таблица, но не знам тези "педиатри" дават ли си сметка какъв стрес може да е за една майка, на която й е казано, че на 2г. детето й трябва да прави изречение, а то НЕ МОЖЕ?!?!?!
Тъй като гледам Мончо как едвам едвам напредва с чистото говорене - казвам чистото, защото той по цял ден приказва, но нищо не му се разбира- пък какво остава на 2години да ТРЯБВА да ми каже "мамо дай ми вода" пълен абсурд.
Ей пак запалих фитила, ама не мога бееее, не мога да се съглася, че тея хора са в час #Cussing out за тези неща не се дават такива норми "от тогава до тогава"... ето всички вече сме майки и всички виждаме как децата ни са коренно различни - едни са без памперс, без мляко, без биберони, спят самостоятелно - други са нон стоп с памперси, говорят и т.н. и т.н. ще  #2gunfire някоя ако ми изцепи нещо от сорта

# 702
  • NE
  • Мнения: 10 999
Вилито също говори и нищо не му се разбира или акцента е уникален. Не го виждам скоро да проговори, а педи само се изуми как сам си се разбира и толкова.
Баща му има проблем да го приспива и ходят много по разходки. Изумих се колко далече ходят и то без количка. Количката мисля да я пера и на тавана за следващ номер.
Все повтарям на баща му, че нашия е дребен и слаб, но той видя и по-дребни наши наборчета.
Нощно време са единици случаите в които е спал цяла нощ. Става с рев винаги, по няколко пъти. Нямам възможност да залепя кошарата за спалнята и го оставям да спи в нея и на първото ставане го местя при нас на леглото. Като иска да суче се намества според мен за да мога да поспя и аз.
Вечер ляга с пижамка от 2 части, боди, чорапи и вечно отвит.

# 703
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
С Алекс всеки ден излизаме за по няколко часа и често вечер сме на площадката на лампа. В къщи той трудно се заиграва сам и на мен ми е по-добре да сме навън, стига времето да го позволява.
В четвъртък в Лидл ще има пуловерчета с коледни мотиви за 18лв.
Алекс спи с боди, чорап и и пижама, но постоянно е отвит. Започна да спи по цяла вечер, но сега сестра му ме буди, така че спането ще е мираж още две години за мен Simple Smile.
Опитва се да говори все повече, повтаря всичко, но май само аз и баба му му разбираме. До преди няколко седмици не говореше нищо.
Какво трябва - да си гледат работата, Алекс е 80см и няма и 10 кг, но хич не ми пука, перфектен си е.
Весел ден!

Последна редакция: сб, 21 ное 2015, 15:35 от princessd

# 704
  • Мнения: 1 416
Здравейте да се разпиша и аз.
Гери възползвай се, наистина е малко тегаво, но трябва да се пробва, пък после може и да ти хареса.
И аз в понеделник съм на служебна вечеря, но май няма да отида  Sad . Мъжо е нощна смяна и не може да я гледа, а и не иска, на всичкото отгоре не дава да я оставя при свеки, щото им няма доверие  #2gunfire
Отворили сте тема за проговаряне, малката изобщо не говори, не казва думички, освен мама, тати, ало дето си ги казва отдавна. Имали други, които не говорят.

Общи условия

Активация на акаунт