Най-добри условия за кред. карта и овърдрафт - къде?

  • 6 550
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 946
В момента кои банки имат най-добри условия за кред. карта и овърдрафт?
В Уникредит където ми превеждат РЗ разузнах и ми се сториха доста неизгодни, съдейки по префер. лихва за потр. кредит от 12% и ГПР 25%  Shocked

Но, картата им е с 2г без такса.

Изисква ли се постоянен ТД за кред. карта?

# 1
  • Мнения: 3 344
Най-изгодно е там, където си получаваш заплатата. За потребителски кредит, ако теглиш от друга банка, ще те накарат да си прехвърлиш заплатата там или ще ти дадат по-висока лихва. И за кредит , и за кредитна карта е необходимо да имаш доходи от тр. възнаграждение, свободна професия или бизнес. Погледни този сайт и ще се ориентираш-

http://www.moitepari.bg/

# 2
  • София
  • Мнения: 9 946
Най-изгодно е там, където си получаваш заплатата.
    - Това е ясно

За потребителски кредит, ако теглиш от друга банка, ще те накарат да си прехвърлиш заплатата там или ще ти дадат по-висока лихва.
Tочно това написах по-горе, че в моята банка ми дават уж префер. условия, които без да проучвам в други банки са много неизгодни...
ex. Как ще тегля кеш от кред. карта и ще ми праскат лихва от 1вия ден?!  #2gunfire

Банката лесно мога да я сменя... въпроса е коя bowuu

Само мога да кажа в кои няма да вляза: ДСК, Прокредит... Пощенска, ПИБ.

# 3
  • Мнения: leet
Аз съм на ДСК, добри са условията, но както каза beba2 най-добре е овърдрафта да бъде там където си получаваш заплатата Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 12 012
Откакто имам кредитна карта почти не плащам в брой. Никога не съм просрочвала безлихвения период и затова не ми е съществено какви са условията.
А да тегля пари от кредитна карта не ми е хрумвало.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 946
Аз съм на ДСК, добри са условията, но както каза beba2 най-добре е овърдрафта да бъде там където си получаваш заплатата Simple Smile
Какви са условията?

# 6
  • Мнения: leet
Когато аз теглих, имах право да изтегля сума в размер равна на 5 заплати. Не са ми искали гаранти, защото заплатата ми минава през тази банка. На мен ми трябваха доста по-малко пари и изтеглих 1000 лв., като месечно от картата ми автоматично се теглят 10 лв., които обаче не изплащат сумата, а са един вид лихва. Т.е. ако искам да си изплатя овърдрафта трябва да отида да внеса 1000 лв. и да го приключа. Кандидатствах онлайн, стана бързо.. до 2 дни ми преведоха парите.  Peace

# 7
  • Мнения: X
Имам кредитна карта в ЦКБ, условията ми се сториха много изгодни, но в същата банка имам превод на работна заплата. Гратисния период без такса за кредитната карта беше една година. Преди съм имала овърдрафт пак в ЦКБ, но ми е по-лесно и удобно с кредитната карта. Иначе затъвам в овърдрафта много бързо - все за нещо ми се налага да тегля и неусетно съм изтеглила цялата сума. Закрих овърдрафта и си направих кредитна карта, сега съм по-спокойна.

# 8
  • Мнения: 564
Здравейте,майка ми иска да кандидатства за кредитна карта.Само,че не иска да занимава работодателите си,а от Уни кредит и искат извлечение...и други неща.Въпроса ми е знаете ли дали има някоя банка да ги прескача тези формалности.Аз преди 1 година получих кредитна карта от Уни и не ми искаха нищо,правиха си някакви он лаин справки и така.

# 9
  • Мнения: 3 344
Здравейте,майка ми иска да кандидатства за кредитна карта.Само,че не иска да занимава работодателите си,а от Уни кредит и искат извлечение...и други неща.Въпроса ми е знаете ли дали има някоя банка да ги прескача тези формалности.Аз преди 1 година получих кредитна карта от Уни и не ми искаха нищо,правиха си някакви он лаин справки и така.
Майка ти задължително трябва да има фишове от заплатата си. Ако я получава в банка, ще си вземе извлечение от банката. Но доколкото знам, ако работодателят ти не е корпоративен клиент на дадена банка, няма как да не й искат сл. бележка с дохода по простата причина, че доста работодатели дават по високи заплати, отколкото декларират пред НАП. А реално дадените заплати остават като инфо единствено и само в банката. 

# 10
  • София
  • Мнения: 9 946
Вече има ли смисъл от депозити (не дългосрочни)? newsm78

# 11
  • Мнения: X
С тези лихви по депозитите - не!

# 12
  • Мнения: 3 344
Вече има ли смисъл от депозити (не дългосрочни)? newsm78
Не знам какво влагате под думата смисъл.
Целта на депозитите не клиента да забогатее от тях. По скоро да сложи определена сума пари на сигурно място, за да не е под дюшека, и евентуално банката да му даде нещичко, че работи с парите му.

Общи условия

Активация на акаунт