Раждане в Испания

  • 9 137
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Да никога не съм сменила лична карта или паспорт  в България.И все пак пише кое МВР, Пловдив, София, Варна.На нашите пише МВР Полиция.На паспортите и личните карти.

# 46
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 862
Не пише конкретното РПУ, само града, откъдето се издават.

# 47
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Именно.А на тези чрез посолството пиеше само Полиция, без град.Ех Тома неверни....Не съм испанка за да се фантазирам.Пиша.само неща които се базират на личен опит.И винаги ми е било интетрсно, как все някой  на нещо не вярва и е по по най.По тази причина си бях дала почивка от чужбинския  форум.Май пак ми е време за почивка..Нека всеки сам да открива топлата вода..
Марица, не му мисли много.Искат да преватизират Рехистро сивил.Тогава и за националидад ще измислят такси.В
Извадих  преди доста години  на малката и, а сега се замисляме и за нас.
Така или иначе процедурата е дълга и тромава и можеш да се откажеш във всеки един момент Но поне за момента единствено документите от България не са безплатни.Всичко.останало няма никакви такси.

Последна редакция: пн, 12 окт 2015, 20:47 от sl

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Това не е вярно
Не познавам някой, който в родил в Испания и е взел помощи в България.

Това, че ти не познаваш, не означава, че не е вярно. Имам лични наблюдения върху това колко деца, родени в чужбина, получават еднократна помощ в Бг и никак не са малко. Да не кажа, че са повечето.

# 49
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ок, както кажеш,
За няма и година в Испания, колко родили в страната познаваш?Ок, сестра ти познава и майка ти е социален работник в Шумен.Бенидорм не е Испания, нито Шумен България..Ако това се е случва
 последните 5 или 6 годуни, не означава че се е случвало преди 10, 15,или 20.Или това не е включено в твоята статистика
И само за информация, 10 лв струва издаването на многоезичен акт за раждане и мисля че към 15 многоезично свидетелство за брак, говорим за бърза поръчка 24 часа. За обикновена цените са символични.Не е необходима допълнителна заверка или печат.Доста по различна сума, от стоте лева, които си платила за два акта за раждане и един акт за брак.Та говорехме за информацията...
Изморих се да доказвам неоспорими истини и моя опит , на хора, които живеят от една, две, пет  или десет години в Испания, но по една или друга причина не са се сблъсквали със ситуации, през които други са преминали.Явно всеки трябва да мине през своите открития.Не може да бъде дадена информация на човек, който не е готов да я получи.Успех по пътя.


Последна редакция: пн, 12 окт 2015, 23:44 от sl

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Благодаря, че си се поинтересувала от живота ми, проследила си родословието ми, кой от къде е и какво работи  bouquet Само не разбирам какво и колко надълбоко си помисли, че ти вкарвам, че си го взела толкова навътре  Shocked Който се е осмелил да каже нещо, ти гледаш да си последната инстанция. Ами дерзай!

Общи условия

Активация на акаунт