Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте момичета. Отдавна не съм писала,но чета редовно. Мн теми сте обсъждали. И аз все по-трудно спя,ставам поне по два три пъти,после няма заспиване. Но поне вече не съм на работа. Да ви питам относно стерилизатор- бях се спряла на Авент за микровълнова, но се оказва,че той не влиза. Не ми се ще да взимам електрически,че ми се виждат скъпички. Знаете ли марка която да е до 25 см диаметър? И ако някой има впечатления за цените в магазин Дундьо спрямо др,че имам още доста неща да пазарувам, моля да сподели.

# 31
  • София
  • Мнения: 945
Охх, момичета, отчаях се вече! С избора на педиатър съм до никъде....най-удобно ни е 6 ДКЦ, но изобщо не намирам препоръки. Мами от групата препоръчаха лекарка от 12 ДКЦ, но с уговорката, че едва ли приема нови пациенти... Направо ми писна да чета в нета, колкото за някой лекар има, толкова и против.  newsm45

# 32
  • Мнения: 202
goldilocks и аз още си нямам педиатър. В 12та май си имат цяло детско отделение, но не знам. Там никого не познавам, а уж там ми е ЖПто.
Мамчета, предвид леееко изместващия ми се термин, намалените води, 3тата степен на плацентата и бая /според мен/ скъсената шийка, взех да се замисля кога тръгваме към болницата. Док каза, че изтекат ли ми водите, веднага да тръгвам. Да де ама аз си мисля, ами ако тогава още няма контракции, да вися в болницата 10000часа ли? И съответно ако вече имам контракции, тогава на колко минути трябва да са. Където и да чета пише различни неща. На др бременна приятелка, на училището им били казали като са на 15-20 мин да тръгват. Да де ама мнооого ми се вижда, да не ме върнат от болницата  newsm78

# 33
  • Мнения: 3 595
На мен ми казаха ако ми изтекат водите ако са прозрачни имам 30 минути да се оправя и директно да тръгвам към болницата. Ако са зелени веднага към болницата! За контракциите забравих, имам го записано някъде вкъщи, мога да проверя като се прибера.

# 34
  • София
  • Мнения: 504
Аз мисля да тръгна към болницата на контракции на 5мин, изтекли води или ако има нещо друго, което ме притеснява. Миналият път преносвах и лекарката прецени, че трябва да се предизвика раждането. Даде ми една таблетчица и ми даде указания как и кога да я пия. Имахме уговорка за дата и час за преглед и проследяване и всичко ми беше ясно и по план. Сега имам периодични притеснения, че нещо ще се обърка и няма да изчакам до 9-тия месец.

# 35
  • Мнения: 1 898
Здравейте момичета. Отдавна не съм писала,но чета редовно. Мн теми сте обсъждали. И аз все по-трудно спя,ставам поне по два три пъти,после няма заспиване. Но поне вече не съм на работа. Да ви питам относно стерилизатор- бях се спряла на Авент за микровълнова, но се оказва,че той не влиза. Не ми се ще да взимам електрически,че ми се виждат скъпички. Знаете ли марка която да е до 25 см диаметър? И ако някой има впечатления за цените в магазин Дундьо спрямо др,че имам още доста неща да пазарувам, моля да сподели.
А мислила ли си за вариант да е втора ръка? Аз си взех от ОЛХ електически на Томо Типи за 30лв и е супер запазен. В крайна сметка на такъв уред не виждам какво може да му се похаби толкова. Едно хубаво измиване и дезинфекция и всичко е ок  Wink

Софче моята док ми каза имам ли каквито и да е по силни болки в корема или кръста веднага да тръгвам за болницата. Същото се отнася и ако водите изтекът. Не знам дали е от значение че при мен бебетата са 2 а и шийката също е скъсена.

# 36
  • Мнения: 8
Ехееее...колко много сте изписали
Рокси, благодаря за новата темичка  smile3501
Много теми сте обсъждали...относно болежките при мен по често имам отичане на краката, спазми в ръцете и краката докато спя...и понякога болки ниско долу в корема, но за тях си мисля че са в зависимост от позицията на малката  newsm78
И моите ребра ги няма за нищо, а и благородно завиждам на майките ставащи 1-2 пъти нощем...аз съм от тези където може и във WC то да се преместят да спят  smile3532
Гърдите ми и на мен са ми пораснали но съм доволна, коластра по 1-2 капчици от време на време
Относно кога да се тръгва към болницата и на мен ми казаха както на Skeeter
И ние още не сме избрали педиатър...и да си призная добре че сте вие да ме подсетите  Embarassed Embarassed Embarassed

хайде до скоро от мен и успех на майките с преглед днес thumbsup

# 37
  • Мнения: 804
Здрaвейте, от понеделник нямaм време дa се отчетa кaк минa консултaциятa. Но съм доволнa, използвaхме дъждовното време с мaмa и подготвихме голямa чaст от нещaтa зa посрещaнето нa бебкa - миене нa прозорци (те сa вътрешни, външните ги остaвихме зa време без дъжд), прaне нa пердетa. Бебешки перaлни няколко броя, чaст от които вече изглaдени и прибрaни. Отделно преподредих цялaтa детскa стaя, зa дa нaпрaвим място в гaрдеробите зa бебкa, че сегa бaткото се ширеше в тях сaм  Laughing Поръчaх комплект зa изписвaнето от мaдър кеър и новa чaнтa зa количкaтa. Дaно дойдaт преди дa родя  Praynig Зaкупих и някои нещa зa болницaтa, остaвaт ми пaмперси и превръзки зa родилки. Aбе виждa му се крaя вече  #Crazy
Сегa зa прегледa - бебкa е добре, 2271гр беше (33с+5д). Глaвaтa и крaчето продължaвaт дa вървят седмицa нaпред (35тa седмицa), a коремчето изостaвa и е в 32рa. Спрях дa го мисля вече, вaжното е че имa рaзвитие. Докторa обaче изкaзa предпочитaние дa рaждaм секцио зaрaди инжекциите зa рaзреждaне нa кръвтa, които слaгaм ежедневно и трябвa дa ги слaгaм до крaя. Имa опaсност от силен кръвоизлив при естествено рaждaне, a при секцио ще сложa последнaтa инжекция 24чaсa преди оперaциятa и действието й ще е отминaло, когaто ме срежaт. Aз естествено не искaм секцио Sad Тa сегa докторa ми ще го обсъди с колеги кaк може дa процедирaме с еaтествено рaждaне и пaк ще говорим нa 31ви aвгуст. Дaде ми 45 дневния болничен и нaпрaвлението зa рaждaне. От другипт четвъртък съм в девети месец   Party
Зa гърдите - моите не сa мръднaли. Нося си същите сутиени. Много рядко зaбелязвaм корички по зърнaтa, предполaгaм колaстрa. С преднaтa бременност много ме боляхa през цялото време, порaснaхa с един рaзмер. Успях дa кърмя три месецa.
Болки имaм менструaлни от време нa време, взимaм но шпa зa тях. Зa контрaкциите пия диaспорaл по две прaхчетa нa ден. Но вечер имaм чувството, че коремa ми е в еднa голямa контрaкция. Кaто се втвърди и нямa отпускaне до сутринтa.
Зaспивaм много късно и нa всеки кръгъл чaс съм в тоaлетнaтa, т.е. 6-7 пъти нa нощ Sad
Успех нa всички с прегледи днес  Praynig

# 38
  • Мнения: 3 595
Между другото за размерите - днес много се смях. Бях при специалиста за пренатална диагностика, там ме прати АГ, и той ми казва килограмите и нещо обсъждаме с ММ дали е добре и той се завърта и казва - мен ако питате пълни простотии. Гледай (върти си екрана към мен) - има 10 формули, сред които мога да избирам как да сметна килограмите (сменя на някаква друга) - бебето излиза 2560 грама. Дава една друга 2503 - и той ми вика - как пък го изчислихме до тези 3 грама. После връща на тази, която уж най-много изпозлват сега и 2300 грама. Та каза изобщо да не го мисля, да гледаме да расте от седмица на седмица, да е в рамките, установени за нормално, ако ще на най-долната или най-горната граница. Ако тонове и плацента са добре изобщо да не се втелявам с килограми.

Доста интересно ми стана, че точно той го казва, DEGUM III специалист, стана ми едно спокойно на душата, въпреки че досега не съм имала проблеми с размера на бебето, но всичко може да стане в следващите 6 седмици. Яко е, когато специалист ти го каже това, особено като ми е първо дете и за всичко се притеснявам.

# 39
  • Italia
  • Мнения: 705
Привет на всички. Включвам се набързо с един въпрос- ще ползвате ли омекотител за бебешките дрешки? Аз взех прах на тео бебе и видях,че има и омекотител но не съм сигурна дали да го ползвам  newsm78

# 40
  • Мнения: X
sof4e, и аз имам подобни болки в гърдите от няколко дни. Иначе коластра си имам от 4 месец още редовно, но последните дни се позасили и започнаха болките, даже се чудех за този крем за раздразнени зърна, който е за кърмачки дали не може още от сега да се мажа с него  Rolling Eyes те не че са ми раздразнени, но заради болката...

За WC и аз ставам много често - досега 1 - 2 пъти на нощ, напоследък 3 - 4 пъти, а пък през деня, най - много на час съм там  Mr. Green

За контракциите - снощи за пръв път корема ми стоя много дълго време стегнат няколко минути, много се уплаших, досега ме отпускаше доста по - бързо - за секунди!

За тръгване към болницата от сега не искам да мисля  Mr. Green, но и аз знам с контракции на 5 - 7 мин. и ако изтекат водите - веднага!

# 41
  • Мнения: 3 199
Днес нали казах, че съм на консултация, та да дам отчет - бебка си отговаря на седмиците (33+0), главично предлежание, околоплодни води в норма, каза че пак е ниско разположена и ме пита дали ми тежи..еми не ми тежи Simple Smile
Питах я колко кг е, защото тя по принцип нищо не ми казва, оставам с впечатлението, че мери само диаметъра на главичката (86,4мм). Каза че на този етап не ни интересуват килограмите, важно било накрая, хем да се прецени дали отговаря на размерите на таза ми, да се разбере дали ще може да се роди нормално. Дали е така или просто тя не може да замери, защото е със стара апаратура (според мен), не знам. Иначе каза, че върви големичка, но аз съм 176, таткото 190, голяма мома ще е Simple Smile

По принцип последните 3 дни болничен до 45 дни преди раждане трябва да ми започнат от утре, така че утре съм в частната болница за изследвания и тонове.

Аз омекотител масово чета, че не използват мамите, и аз няма да използвам. Като се изгладят дрешките си омекват достатъчно, според мен.

Отивам да шетам, че никой няма да ми свърши работата  newsm79  clean wash hang

Утре хващам ММ за ушите и отиваме да купуваме останалите неща Simple Smile

# 42
  • Мнения: 190
Благодаря за темата 😊
За тръгването към болницата, ако са изтекли води, тръгвайте. На мен първия път изтекоха, док каза да отивам, взех си душ, тоалет и така. Поне час и нещо. Може да не изтекат, обаче. Тогава при контракции на 5 минути, кръвотечение или друго притеснително.
Дано всички устискаме до деветия.

# 43
  • Мнения: 326
И аз вече се наплаших дали ще разбера като дойде моментът. Sad Иначе ми казаха - контракции на 10-7 минути или изтекли води - към болницата. Но се притеснявам как ще ги засека как ще разбера,че са те... Нали контракците трябва да бъдат стягането на корема+менструланите болки+ болки в кръста?? Кажете опитните мами, моля  Simple Smile
Омекотител и на мен ми предлагаха, но реших, че няма да взимам, струва ми се излишно пък и допълнителни химикали за малко беби - не  Naughty
Ох чета една статия за обичаите около погачата и т.н. и гледайте -  "Понякога върху бебето се хвърлят стотинки, за да е “паралия”. хахахахаах жестоко, нека замеряме бебито с мръсни, метални неща  Joy

# 44
  • Мнения: 3 199
Папи, на лекциите ни обясниха как да засичаме контракциите - когато се втвърди корема по различен начин от обичайното, слагаш дланта на нивото на пъпа и засичаш докато се отпусне.

Общи условия

Активация на акаунт