Какъв любителски фотоапарат?

  • 74 412
  • 220
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 969
Аз да кажа за Сони - то, което препоръчах по-назад - вече около два месеца го ползваме и никакви забележки нямам, прави и много добро видео, останахме приятно изненадани - не сме възлагали големи надежди точно там. Батерията е Li-ion, държи много време, а се снабдихме и с една преносима батерия, от която всичко може да се зарежда /лаик съм и не знам как се казва това чудо, ММ е по техниката вкъщи/ - голямо е колкото цигарена кутия и практически винаги може да се разчита на нея и за апарат, и за телефони, таблети и пр.
Снимките от апарата са с много хубави цветове, фокусът е добър, има разнообразие от режими, вкл. и ръчен, но и автото върши чудна работа  Heart Eyes

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Май харесахме Canon Powershot sx710 hs. Надвишава малко бюджета, но има и карта. Някой ползвал ли го е да сподели мнение?

И мен ме интересува мнение за него.
Скрит текст:
Приятелят ми го е набелязал, ходихме в Технополис да го видим... нямаше памет за една снимка и консултантката каза... ами ако ще го купувате ще му сложим  за да го пробвате Laughing след коментар от наша страна изнамери от някъде карта и му сложи... Явно според тях трябва да си харесваш фотоапарат само по външен вид и цена  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 5 969
Настоявайте си за проба с картата, на нас никога не са ни отказвали, напротив - сами предлагат  Rolling Eyes То как ще купиш нещо, без да видиш каква снимка прави  Laughing

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Отново да питам някой има ли мнение за CANON SX710HS?

Тъй като при онлайн поръчка пордуктът може да се върне в срок от 14 дни след доставянето му имам желание да поръчам след време избрания от мен фотоапарат за да имам възможност да го изпробвам на спокойствие. От къде ще ми препоръчате да поръчам?
Отново да кажа, че сме възмутени от компетентността на служителите - последно посетихме Техномаркет -
Скрит текст:
нямаше голямо разнообразие от фотоапарати, попитахме има ли разлика в спецификациите на два фотоапарата, тъй като доста си приличаха, служителите тепърва започнаха да четат табелките, при въпрос могат ли да ни препоръчат някой от двата отговорът беше "този, защото е на по-ниска цена" при положение, че казахме, че в случая цената няма значение - разликата между единия и другия беше може би 40лв.

# 64
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Пазарувайте от магазини, специализирани само за фототехника. Ако отидете във Фотопавилион и подобни, ще видите разликата. Там наемат хора, които снимат и разбират от техника. В големите хипермаркети служителите ги сменят много често и те трудно научават асортимента, какво остава за подробности. Кой може да помни всичко, от прахосмукачки до телевизори.

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Пазарувайте от магазини, специализирани само за фототехника. Ако отидете във Фотопавилион и подобни, ще видите разликата. Там наемат хора, които снимат и разбират от техника. В големите хипермаркети служителите ги сменят много често и те трудно научават асортимента, какво остава за подробности. Кой може да помни всичко, от прахосмукачки до телевизори.


Тук нямаме Фотопавилион... Като гледам има само в София, Пловдив, Бургас, Варна..
Относно другото - не знам през колко време големите магазини си сменят служителите, но примерно в единия Техномаркет тук има служители, които съм виждала там и преди 2-3 години и те не отговарят за асортимента на целия магазин, а си имат определен вид техника, за който отговарят (тези, които консултират хората, искащи да си купят пералня, няма да отидат да консултират тези, които искат да си закупят телефон примерно).

# 66
  • Мнения: 1 751
Аз пък не препоръчвам Фотопавилион- взехме апарат оттам заради промоция, но когато мъжа ми помолил да му обеснят това онова продавача му казал да си прочете книжката #Crazy Ами четем си я, но повече от там не.

# 67
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аз пък не препоръчвам Фотопавилион- взехме апарат оттам заради промоция, но когато мъжа ми помолил да му обеснят това онова продавача му казал да си прочете книжката #Crazy Ами четем си я, но повече от там не.
Да, започва се от четене на книжката. А за обясняване има курсове по фотография. Плащат се. Не е едно и две да се обяснява. Нещо като с музикалните инструменти, цигулка се купува, но се ходи на уроци по музика.
Става въпрос за друго - продавачът да е фотографски грамотен, за да ви даде съвет какъв обектив да си изберете, например. Но все пак, клиентът винаги има право да отиде в друг магазин.

# 68
  • Мнения: 111
Аз също преди време си купих апарата от фотопавилион, но продавача беше много любезен и ми обясни основните неща във връзка с покупката ми. Даде ми съвети, понеже се двоумях за обектива и в крайна сметка се спрях на този, който той предложи (бях си го набелязала също). Книжката задължително я прочетох, то няма как иначе да разбереш всичките опции и екстри. За всичко останало се иска мерак за снимане и както някой спомена - има курсове за фотография.

# 69
  • Мнения: 1 751
Добре, че е гугъл, пък после и книжката Joy
Сиси, ние сме доволни от апарата, но си иска доста четене и настройки Peace

# 70
  • Мнения: 34
Здравейте момичета , може ли да дадете мнение за Nikon Coolpix L340, трябва ми предимно за пейзажи,да го ползваме когато пътуваме. Благодаря ви предварително.

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
Може ли да препоръчате компактен фотоапарат, който да снима в HDR?

# 72
  • Мнения: 111
Много е относително това, което питаш. Не казваш и сума, която  би отделила. Обикновено апаратите с НДР функция са огледално -рефлексни или т. нар. ДСРЛ.  Пращам ти един от евтините на канон. Другата седмица е черния петък, ако имаш интерес, възползвай се.

http://www.emag.bg/fotoaparat-dslr-canon-eos-1200d-18mp-obektiv- … 9aa/pd/DB9V4BBBM/

Последна редакция: нд, 20 ное 2016, 20:54 от *Пепи*

# 73
  • Мнения: 1 377
Компактен клас фотоапарат и ХДР функция са малко несъвместими понятия. Тази функция я имат предимно ДСЛР и безогледалните системи.
Безогледалните като размери са малки но не са на цените на компактните.

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 018
На този момент бих отделила около 600 лв. за фотоапарат. Предпочитам компактен, тъй като искам нещо по-лесно за носене, защото не съм сигурна дали ще се справя с ДСЛР (виждала съм фотографии на хора, които притежават такива апарати, и са под всякаква критика, защото не знаят как да я използват) и съм много боса и не разбирам въобще от характеристиките на този тип апарати. Приятелят ми си взе телефон с ХДР функция на камерата и прави страхотни снимки (не очаквах, че телефон може да прави толкова хубави снимки, а аз по принцип съм против това течение повечето да снимат с телефоните си) и реших да потърся фотоапарат с такъв режим на снимане. 

Последна редакция: пн, 21 ное 2016, 09:15 от ❇Sisi_91❇

Общи условия

Активация на акаунт